2019-06-19

Atostogautojų komplimentai Šiaurės Italijai: kryptis pigioms ir tobuloms vasaros atostogoms

Citybreak - greiti pasprukimai
Kelionių patarimai
Aktyvus turizmas
Visos tinklaraščio kategorijos
Vasaros sezonas įsibėgėjo – oro uostuose netyla lėktuvų varikliai, o keliautojai pagaliau priima galutinį savo atostogų sprendimą. Pasak kelionių organizatoriaus Baltic Tours, vis dažniau į keliautojų akiratį patenka vasariška Italija. Nors ši žavioji šalis dažniau laikoma rudens ir pavasario sezono kryptimi, atostogautojai jos grožį skuba atrasti ir vasaros metu.

Tobulos atostogos nebūtinai turi būti brangios

Visai neseniai iš kelionės po Šiaurės Italiją grįžusi keliautoja, Baltic Tours komunikacijos specialistė Snieguolė Valiaugaitė pasakoja, kad prireikė laiko, kad suprastų, jog vasaros atostogas galima patikėti Italijai. Vos per 3 dienas apkeliavusi dalį Komo ežero, Veroną ir Milaną, Snieguolė sako, kad geresnės ir gražesnės vietos atostogoms Europoje ji net neįsivaizduoja.

„Vasaros metu Italijoje iš tiesų prabunda įspūdinga gamta: žaliuoja kalnai, prie traukinių bėgių žydi aguonos. Keliaujantiems belieka tik mėgautis šiluma, valgyti lazaniją, ledus, itališkas braškes ir tarti gražiausią atostogų tostą su vyno taure“, – Italijos atmosfera dalinasi S. Valiaugaitė.

Keliautoja pasakoja, kad planuojant tokią kelionę piniginė neturėtų būti nuskriausta – lėktuvo bilietas į Milaną, Bergamo oro uostą, vasaros sezonu kainuoja nuo 50 eurų į abi puses.

Ką galima nuveikti atostogaujant Šiaurės Italijoje?

Šiaurės Italija keliautojams negali pasiūlyti jūros, tačiau S. Valiaugaitė tikina, kad gulėti ant gulto čia tikrai ne vieta: „Jeigu jau pasirinkote atostogas ne prie jūros, tik neužsidarykite viešbutyje ar viename mieste. Iš Milano galite labai patogiai pasiekti Veroną, Veneciją, Komo ežerą, Romą, Boloniją ir kitus nuostabius Italijos regionus. Mes savo kelionės metu svajojome apie Veroną ir Komo ežerą. Traukinio bilietui į Komo miestą asmeniui išleidome vos 5 eurus į vieną pusę, o bilietas į Veroną kainavo apie 13 eurų“, – pasakoja S. Valiaugaitė.

Miestas, žavintis meile, žmonėmis ir kultūriniu paveldu

Čia žydi daugybė rožių, visi daugiau bučiuojasi ir rašo laiškus Džiuljetai. Spėlioti daug nereikia tai – Verona. Į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas miestas tikrai turi kuo didžiuotis: čia Džiuljetos balkone galima net meilę prisišaukti, pasivaikščioti po didžiulį „Arena di Verona“ amfiteatrą, aplankyti vietinį turgų, užkilti į „Torre dei Lamberti“ bokštą ar pasigrožėti panorama nuo Šv. Petro („Verona Castel San Pietro“) pilies.

„Verona yra ypatinga. Miestas pilnas turistų, tačiau jie visi lyg subėga į savas gatveles ir atrodo, kad esi kone vienas. Čia, kaip ir visoje Italijoje, gėlėmis, o ypač, rožėmis, išpuošti balkonėliai, siaurose gatvelėse groja gatvės muzikantai. Miestas apsuptas upės ir tiltų, o pastatų stogai užkloti rausva spalva. Su draugu juokavome, kad čia nuostabi vieta pasenti. Lyg triukšmas čia kainuotų didelius pinigus, todėl visi taupo ir renkasi ramybę“.

Vienas gražiausių ežerų Europoje

Šiaurės Italijos pažiba – Komo ežeras, įsikūręs tarp kalnų, gali priblokšti net ir visko mačiusį keliautoją. Ant Komo ežero kranto savas vilas prižiūri pasaulio garsenybės, atostogauja amerikiečiai ir seilę varvina turistai iš viso pasaulio.

„Prie šio ežero iš Milano galima atkeliauti dviem maršrutais: arba važiuojant traukiniu į Komo, arba į Leko miestelius. Jiedu yra labai panašūs, tad net negalėčiau išskirti, kurį pamatyti vertėtų labiau, tačiau viešėdami tiek vienur, tiek kitur, būtinai užsisakykite laivą, keltą, vandens taksi arba hidroplaną (vandens lėktuvą) ir būtinai aplankykite „Bellagio“ arba „Varenna“ miestelius. Čia pasijusite it filme, būsite apsupti kalnų ir pagaliau nuoširdžiai pailsėsite. Paprasto maršrutinio laivo kaina apie 10 eurų į vieną pusę“, – patarimais dalinasi Baltic Tours komandos narė S. Valiaugaitė

Milane būtina turėti vieną tikslą

Nors keliautoja užtikrina, kad viešnagei Milano centre užtenka ir vienos dienos, ji rekomenduoja neaplenkti Milano Duomo katedros. Pasak Baltic Tours komunikacijos specialistės, užkilti ant katedros stogo ir apžiūrėti katedrą iš vidaus yra tiesiog privaloma.

„Kai pirmą kartą lankiausi Milane, vizito Duomo katedroje ir ant jos stogo atsisakiau dėl milžiniškos žmonių eilės. Ilgą laiką dėl to gailėjausi, todėl keliaujantiems rekomenduoju – būtinai pasirūpinkite bilietais į šį lankytiną objektą iš anksto. Patikėkite, vaizdas atperka visas laukimo minutes ar net valandas. Pilnas lankytojo bilietas, su galimybe aplankyti katedros požemius, vidų ir terasas ant stogo, mums kainavo 17 eurų asmeniui“.

Jeigu pavargote nuo Turkijos, Italija jums – kaip tik

Nors kelionių ekspertai vieningai sutinka, kad vasaros TOP kryptys vis dar išlieka tos pačios – Turkija, Graikija ar Ispanija, keliautojai vis dažniau dairosi aktyvesnių maršrutų.

„Italija puikiai tiks tiems, kurie nori šiek tiek aktyvesnio poilsio. Čia galėsite ir patinginiauti, ir daug pakeliauti. Nebijokite daryti nepopuliarių sprendimų. Pasaulis per didelis, kad vertėtų tokias keliones atidėlioti“, – šypsosi S. Valiaugaitė.

[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Italiją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.