Kelionės į Azerbaidžaną

Azerbaidžano kelionių katalogas

Pažintinės kelionės lėktuvu
Pažintinės kelionės į Azerbaidžaną

Individualūs pasiūlymai į Azerbaidžaną

Kelionė į Azerbaidžaną – ilgai lauktos išsvajotos atostogos! Atostogos su Baltic Tours neapsiriboja vien Europos kontinentu, todėl siūlome pasidairyti ir už Europos žemyno ribų! Poilsis Azerbaidžane gali būti puiki pradžia jūsų kelionėms į tolimuosius kraštus! Kaukazo regione įsikūręs Azerbaidžanas – daugelio dar neatrasta, tačiau labai unikali ir savo istorija žavinti vieta tarp Juodosios ir Kaspijos jūrų. Būtent čia susiduria Rytų ir Vakarų kultūros, visur regimas sovietinio režimo palikimas. Rinkitės turistines ar pažintines keliones į Azerbaidžaną, keliaukite dviese ar su draugų grupe. Mūsų siūlomos pigios kelionės į Azerbaidžaną suteiks jums puikią progą pažinti šios šalies išskirtinę kultūrą, arbatos gėrimo tradicijas, vietinių svetingumą ir dar daugybę kitų svaiginančių nuotykių!

Ką reikia žinoti keliaujant į Azerbaidžaną?

 • Lankomiausių vietų top: Baku senamiestis, Absheron nacionalinis parkas, Garasu vulkanas, Naftalano kurortas, Gobustan valstybinis istorinis-meninis rezervatas, Shirvan nacionalinis parkas (Širvano), Nabran kurortas prie Kaspijos jūros, senovės Shaki miestas, Yanar Dag kalnas, Ateshgah šventykla ir daugybė kitų lankytinų vietų.
 • Rekomenduojama kelionės trukmė: 4–14 dienų.
 • Klimatas Azerbaidžane: Azerbaidžane vyrauja subtropinis klimatas. Čia žiemos būna šaltos ir snieguotos, o vasaros karštos ir saulėtos. Geriausias metas kelionėms į Azerbaidžaną ypač tiems, kurie nori aktyviai praleisti savo atostogas, yra vėlus pavasaris arba ankstyvas ruduo. Orai gegužės ir rugsėjo mėnesiais būna šilti, pavasarį šalyje daug nacionalinių švenčių, vasaros ir rudens pradžioje nuimamas daržovių ir vaisių derlius.
 • Azerbaidžano virtuvė: Šalies virtuvė yra puikus turkiškos, Viduržemio, persų ir netgi indų virtuvių mišinys. Atostogos Azerbaidžane negali prabėgti neparagavus tokių patiekalų kaip Azeri pilaf (iš Maroko ir Indijos atkeliavusio ryžių ir mėsos patiekalo, pagardinto egzotiškais prieskoniais), pikantiškų Qutab blynelių, įdarytų sūriu, mėsa ir kitomis daržovėmis, į mūsų balandėlius panašių Dolma suktinukų, tradicinio lavašo. Prie tradicinės azerbaidžaniečių arbatos būtina paskanauti iš Turkijos kilusių Pakhlava pyragėlių bei džemų, pagamintų iš vietinių vaisių.
 • Ekskursijos Azerbaidžane: Rinkitės ekskursiją pėsčiomis po istorines Baku miesto vietas, visos dienos kelionę į UNESCO paveldu pripažintą Gobustan nacionalinį parką. Pažinkite viduramžių gyvenimą su grupe lankydamiesi senovinėje Chirag Gala pilyje. Su gidu aplankykite istorinį Lahic (Lahidžo) miestelį, kuriame galėsite paragauti azerbaidžanietiškų pietų, išbandyti tradicinius vynus, įsigyti rankų darbo dirbinių.
 • Aktyvus poilsis: Poilsis Azerbaidžane gali būti labai aktyvus. Patirkite gyvenimą kalnuose, apsistoję gyvenvietėse, esančiose 2000 metrų virš jūros lygio. Jei jau esate kalnų regione, pasinaudokite galimybe ir šokite ant slidžių, nuvykę į Tufandag atostogų kompleksą. Susikraukite kuprinę ir leiskitės į savaitgalio žygį su grupe po Gobustan parką arba rinkitės pasivaikščiojimus po Mud vulkano teritoriją, kurie organizuojami kiekvieną dieną.
 • Reikalingi dokumentai: Lietuvos Respublikos piliečiams, keliaujantiems į Azerbaidžaną, būtina turėti pasą su galiojančia viza.
 • Sveikata: Kelionėje į Azerbaidžaną atkreipkite dėmesį į vandenį. Vanduo, naudojamas valytis dantis, gaminti maistą ar gerti, turėtų būti virintas arba kitaip sterilizuotas. Taip pat venkite fizinio kontakto su laukiniais gyvūnais, nedelsiant gydykite vabzdžių įkandimus. Vakcinos nėra būtinos keliaujant į Azerbaidžaną.
 • Populiariausi viešbučiai: Boulevard Hotel Baku Autograph Collection 5*, Boutique 19 Hotel 4*, Two Seasons Boutique Hotel Baku 4*, Tufenkian Avan Marak Tsapatagh Hotel 4*, Qalaalti Hotel & Spa 5*, Hotel Chinar 3*, Opera Suite Hotel Yerevan 4* ir kiti.
 • Šventės ir festivaliai Azerbaidžane: Didžioji dalis Azerbaidžano gyventojų yra musulmonai, todėl ramadanas – viena iš svarbiausių švenčių šalyje. Paskutinė ramadano mėnesio diena Azerbaidžane vadinama Amazan Bayram. Joje susiburia gausios šeimos ir draugai, o tada dovanoja vieni kitiems dovanas. Tikintieji keliauja melstis į mečetes, o visą dieną žmonės vieni kitus sveikina tardami: Eid-Mubarak (liet. Palaimintos šventės). Dar viena svarbi musulmonų šventė yra Gurban Bayram arba kitaip Aukojimo festivalis. Joje yra minimas Abraomo ketinimas paaukoti sūnų parodant ištikimybės ženklą dievui. Novruz Bayram – tai Naujųjų metų šventė, per kurią vietinių stalai lūžta nuo įvairiausių tradicinių patiekalų, o miestuose visą naktį netyla muzika ir šokiai. Vienas iš populiariausių kultūros renginių Baku mieste yra tarptautinis Baku džiazo festivalis. Į šį renginį suvažiuoja daugybė džiazo muzikos atlikėjų iš visos šalies, todėl tai yra didžiausias metų muzikos festivalis.
 • Lauktuvės iš Azerbaidžano: Nustebinkite savo artimuosius išskirtiniais suvenyrais: tradicinės armudu stiklinės iš stiklo, porceliano ir aukso, įvairūs tekstilės gaminiai (kepurės, šalikai, lovos užtiesalai, pagaminti iš šilko). Pamėgtas tradicinis backgammon stalo žaidimas, nacionaliniu simboliu tapę rankų darbo kilimai, įvairūs juvelyrikos dirbiniai ir t. t.

Keliautojai dalijasi:

 • Viešasis transportas Baku gali būti puiki galimybė aplankyti kuo daugiau įdomių vietų mieste. Pigiausia rinktis keliones autobusu arba metro, vienkartinio bilieto kaina čia siekia vos 0,50 Eur. Keliauti taksi Baku gali būti brangu, vietiniai vairuotojai turistams mėgsta taikyti brangesnius kelionės tarifus. Už Baku ribų galite keliauti autobusu, traukiniu ar išsinuomoti automobilį iš vietinės agentūros.
 • Azerbaidžane vyrauja 9 iš 11 pasaulyje esančių klimatų, todėl nepamirškite pasirūpinti skirtingam orui reikalingais drabužiais. Baku galima vadinti europiniu miestu, todėl jis nėra toks konservatyvus kaip kitos Azerbaidžano apylinkės. Už Baku ribų moterys turėtų dėvėti kojas bei pečius dengiančius drabužius.
 • Azerbaidžane nederėtų fotografuoti nieko, kas susiję su policija, t. y. policijos darbuotojų, jų automobilių ir amunicijos. Nenustebkite, jeigu vietinis pareigūnas paprašys parodyti bei ištrinti kadrą, kuriame galima išvysti prieš tai minėtus dalykus.

Rinkitės aktyvų poilsį Azerbaidžane jau dabar! Užsisakant kelionę internetu, jums pasiūlysime degančių paskutinės minutės pasiūlymų, nuolaidų, viskas įskaičiuota (angl. all included) kelionės variantų ir kitų naudingų akcijų. Taip galėsite išsirinkti pigiausią iš mūsų siūlomų kelionės variantų. Baltic Tours komanda visada pasiruošusi naudingai patarti bei išgirsti jūsų kelionių įspūdžius! Tiesioginiai skrydžiai į Azerbaidžano sostinę Baku vykdomi iš Rygos, o su persėdimu – iš Vilniaus oro uosto.

Neradote pasiūlymo? Užklauskite!

Mūsų agentai pasistengs jums padėti bei pasiūlys individualiai paruoštą kelionę

Norite sužinoti, geriausius pasiūlymus į Azerbaidžaną?

Sukurkite įspėjimą apie kainą ir mes jus informuosime, kai atsiras geros šios šalies kainos.

Prenumeruodami naujienlaiškį sutinkate su "Baltic Tours" privatumo politika
Klausimai ir atsakymai
Ačiū, tavo žinutę gavome ir atsakysime kuo greičiau!
Ooops! Užpildykite visus laukus ir bandykite dar kartą.
Neradote atsakymo?
Būkite pirmi uždavę klausimą ir laukite mūsų kelionių ekspertų atsakymo!
Kelionių idėjų ir pasiūlymų prenumerata

Gaukite geriausius kelionių pasiūlymus ir nuolaidų kodą kelionei!

Prenumeruodami naujienlaiškį sutinkate su "Baltic Tours" privatumo politika