Kelionės į Šri Lanką

Šri Lankos kelionių katalogas

Pažintinės kelionės į Šri Lanką

Individualūs pasiūlymai į Šri Lanką

Nuo banglenčių iki šventyklų

Kelionės į Šri Lanką – visiems, kurie ieško skirtingo poilsio vienoje šalyje. Nesvarbu, ar jums priimtinesnis aktyvus poilsis, ar ramybės ieškote arbatos ceremonijose. Galima bandyti vytis krioklius, žygiuoti kalnais, atrasti UNESCO Pasaulio paveldo paminklus. Ilsėtis gaivinančiuose paplūdimiuose, o nacionaliniuose parkuose stebėti gyvūnus. Kelionės į Šri Lanką – egzotiškos atostogos dangiškoje Indijos vandenyno saloje! Poilsis Šri Lankoje, šalyje, kuri nepaliauja stebinti atvykusių neaprėpiamais ir kruopščiai prižiūrimais arbatų plantacijų laukais, čia pat vešinčia laukine gamta, didinga istorija, kultūra ir per šimtmečius išsaugotomis tradicijomis, padės atsisveikinti su visais rūpesčiais. Šri Lanka garsėja bekraščiais balto smėlio paplūdimiais, skalaujamais dangiško žydrumo Indijos vandenyno. Atostogos Šri Lankoje bus lydimos ypatingai svetingų vietinių šypsenų, dramblių kaimenių bei nuostabių skonių maisto harmonijos. Kelionė į Šri Lanką vilioja neapsakoma ir magiška energija, poilsiu nuostabaus grožio paplūdimiuose, gaiviame vandenyno glėbyje. Tai - svajonių atostogų verta kelionė! Viešnagė ir poilsis Šri Lankoje sužavės net tik nuostabiais paplūdimiais, bet ir lankytinų vietų gausa – tai sala, kuri gali pasigirti net aštuoniais objektais, įtrauktais į UNESCO paveldo sąrašą! Čia puikiai jausitės su šeima ir vaikais, smagiai leisite laiką su draugais, ar tiesiog mėgausitės romantiška kelione dviese. Šri Lanka – dieviškas kraštas jūsų kelionei. 

Ką reikia žinoti keliaujant į Šri Lanką?

 • Lankomiausių vietų top: Adomo viršukalnė, Anuradapura, Arugamo įlanka, Bentota, Buduruvagala, Bundala nacionalinis parkas, Gal Vihara, Galapatha Raja Maha Vihara budistų šventykla, Galė miestas, Yala nacionalinis parkas, Kandis, Kumana nacionalinis parkas, Mulkirigalos akmens šventyklos, Pinnawala dramblių draustinis, Quadrangle, Senasis Polonaruvos miestas (UNESCO), Sigirija (UNESCO), sostinė Kolombas, Uda Valavės nacionalinis parkas (Udawalawe National Park) ir kt.
 • Rekomenduojama kelionės trukmė: 8–14 dienų.
 • Klimatas Šri Lankoje: Kokie orai ir temperatūra? Šalis yra tropinė, todėl praktiškai visus metus galima tikėtis saulės ir giedro dangaus. Maha musoninis sezonas tęsiasi nuo spalio iki sausio, lyja rytuose, šiaurėje ir senuosiuose miestuose. Yala musoninis sezonas būna nuo gegužės iki rugpjūčio. Tada lyja šiaurėje ir vakaruose, įskaitant Hill Country.
 • Šri Lankos virtuvė: Ryžiai ir karis (troškinys su prieskoniais) – šios šalies virtuvės atramos. Prieskoniai (kardamonas, cinamonas, gvazdikėliai, ciberžolė ir kt.) kuria skirtingus skonių ir niuansų turinčius patiekalus. Ką valgyti? Kottu – Šri Lankos mėsainis, kai norisi skanaus ir riebaus. Lamprais – virti kiaušiniai, baklažanas, jautienos rutuliukai, sambol (kokosų garnyras) su kardamonu, gvazdikėliais, cinamonu, ryžiais. Visa tai suvyniota banano žievėje ir kepta orkaitėje. Dhal karis – raudonieji lęšiai kokosų piene. Wambatu moju – plonų blynų su traškiais kampais versija.
 • Ekskursijos Šri Lankoje: Lankytinų vietų įvairovė bus dar įspūdingesnė, jei jose lankysitės su gidais. Kandis – kalnų apsuptas miestas ir puiki proga susipažinti su autentiška sinhalų kultūra. Po pažinties su istorija pagalvokite, kokių atostogų norisi dabar. Aktyvaus poilsio gerbėjai turėtų užsukti į Arugamo įlanką, kurioje atsigaus banglenčių sporto entuziastai. Į kalnus? Adomo viršukalnė – aukštas, smailėjantis kalnas Šri Lankos centre. Čia gana keliauja dažnai budistų piligrimai, kad rastų Budos pėdos antspaudą, esantį netoli viršūnės. Kai leidžiasi saulė, atsiverianti panorama įgauna dar stipresnį įspūdį. Sigirija arba Liūto uola – keliautojai gali užkopti iki viršaus, kad pamatytų dramatišką grožį. Aplankykite nacionalinius parkus. Yala nacionalinis parkas – didžiausia pasaulyje leopardų koncentracija, draugaujanti su drambliais, vandens paukščiais, beždžionėmis ir kt. Pinnawala dramblių draustinis – čia globojami tėvų palikti ir atstumti drambliai. Komforto? Bentota – kai reikia prabangių viešbučių ir užtikrintų paplūdimių. Galė miestas, kai norisi atsikvėpti tarp vilų ir pakrančių.
 • Reikalingi dokumentai: Lietuvos Respublikos piliečiams, keliaujantiems Šri Lanką, būtina turėti galiojantį pasą su galiojančia viza.
 • Sveikata: Keliautojams, vykstantiems į Šri Lanką, nėra privalomų skiepų.
 • Populiariausi viešbučiai: Amaya Beach Passikudah 4*, Avani Bentota Resort & Spa 5*, Avani Kalutara 4*, Bentota Beach by Cinnamon 4*, Blue Water Resort 4*, Calamander Unawatuna Beach 4*, Chaaya Blu 4*, Chaaya Tranz 4*, Cinnamon Bey 4*, Citrus Hikkaduwa 4*, Citrus Waskaduwa 4*, Club Hotel Dolphin 4*, Eden Resort & Spa 4*, Goldi Sand Beach 3*, Hibiscus Beach Hotel 3*, Hikka Tranz by Cinnamon 4*, Mount Lavinia 4*, Pandanus Beach Resort & Spa 4*, Siddhalepa Ayurveda Resort 4*, Tangerine Beach 4*, The Surf 4*.
 • Šventės ir festivaliai Šri Lankoje: Bene visos šventės ir festivaliai rengiami vadovaujantis mėnulio kalendoriumi. Pavyzdžiui, čia visos pilnatys – šventė (Poya). Tada ne tik lankomasi šventyklose, bet ir vartojami stiprieji gėrimai. Kiekviena Poya žymi naujo mėnesio pradžią. Dėl to kas dvejus ar trejus metus pridedamas papildomas mėnuo, kad susivienodintų saulės ir mėnulio kalendoriai. Per metus šioje šalyje, kurioje yra net keturios pagrindinės religijos, švenčiamos mažiausiai 25 šventės. Budistines šventes žymi paradai, per kuriuos pasirodo drambliai akomponuojant būgnams ir šokėjams. Induistų šventėms būdingos spalvos, o musulmoniškos būna ramesnės ir labiau orientuotos į pačią musulmonų bendruomenę. Taigi, tikėtina, atvykę į Šri Lanką, turėsite, ką švęsti. Ką konkrečiai? Patikrinkite prieš planuodami kelionę.
 • Lauktuvės iš Šri Lankos: Tiems, kam arbata nėra tik karštas vanduo su spalva, Šri Lankoje turės daugybę progų degustuoti visame pasaulyje garsią skirtingų skonių arbatą. Kad įspūdžiai būtų stipresni, parvežkite sau ar savo artimiesiems lauktuvių arbatos iš to regiono, kuriame praleidote atostogas. Prieskoniai iš Šri Lankos leis džiaugtis tradiciniais šalies patiekalais net namie. Atostogos Šri Lankoje parodys išskirtinius vaizdus. Per jas tikrai pamatysite dramblį, todėl suvenyrai su drambliais kels malonius prisiminimus ir papuoš jūsų namų interjerą. Keraminių dirbinių su tradiciniais šalies elementais? Ajurvedinės kosmetikos?

Keliautojai dalijasi:

 • Šri Lanka yra tik 430 km ilgio ir 220 pločio. Bet tai nereiškia, kad greitai nukeliausite nuo vietos iki vietos. Čia gali pasitaikyti tai karvė, tai beždžionė, tai dramblys ant kelio...
 • Traukinių maršrutas iš Kolombo į Džafna (Jaffna) padės pamatyti Šri Lanką iš kitos perspektyvos.
 • Svarbiausia neužmiršti maudymosi kostiumėlių ir kremo nuo saulės. Šri Lankoje pastarąjį sunku įsigyti, o ir apskritai čia jie brangūs, todėl geriau pasirūpinti iš anksto.
 • Kai eisite į šventyklas, vilkėkite tokius drabužius, kurie dengtų pečius ir kelius.
 • Teritorijose, esančiose už Kolombo ribų, ramu, todėl vakarėlį klube ar bare rasti sunku.
 • Šri Lankos valiuta – Šri Lankos rupija.
 • Šri Lanka yra labai fotogeniška, todėl nepamirškite fotoaparato.

Neradote pasiūlymo? Užklauskite!

Mūsų agentai pasistengs jums padėti bei pasiūlys individualiai paruoštą kelionę

Norite sužinoti, geriausius pasiūlymus į Šri Lanką?

Sukurkite įspėjimą apie kainą ir mes jus informuosime, kai atsiras geros šios šalies kainos.

Prenumeruodami naujienlaiškį sutinkate su "Baltic Tours" privatumo politika

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Šri Lanką?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Klausimai ir atsakymai
Ačiū, tavo žinutę gavome ir atsakysime kuo greičiau!
Ooops! Užpildykite visus laukus ir bandykite dar kartą.
Neradote atsakymo?
Būkite pirmi uždavę klausimą ir laukite mūsų kelionių ekspertų atsakymo!
Kelionių idėjų ir pasiūlymų prenumerata

Gaukite geriausius kelionių pasiūlymus ir nuolaidų kodą kelionei!

Prenumeruodami naujienlaiškį sutinkate su "Baltic Tours" privatumo politika