Kelionės į Albaniją

Individualūs pasiūlymai į Albaniją

Kelionė į Albaniją – atostogos, žadančios įspūdingus nuotykius ir poilsį

Kaip dažnai išgirstate ką nors apie Albaniją? Turbūt nesumeluosime pasakydami, jog gana retai. Ir nors ši įspūdinga šalis, įsikūrusi net tarp dviejų Adrijos ir Jonijos jūrų, yra linksniuojama ne taip ir dažnai, užklystantiems ji palieka nepakartojamą įspūdį. Autentiška, istoriška, tradicinė ir spalvinga – taip apie Albaniją kalba keliautojai. Šalis patiks tiek gamtos, tiek kultūros, o ypač – istorijos mylėtojams. Kalbama, kad skaičiuoti išlikusius bunkerius Albanijoje patogiau nei skaičiuoti žvaigždes, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad romantikams atostogauti čia bus nuobodu. Rekomenduojame pasimėgauti poilsiu žymiausiuose kurortuose, pasivaikščioti dar nenutryptais turistų takais ir išbandyti Albanijos virtuvę, kuri neretai primena turkiškus ar graikiškus skonius.   

Ką reikia žinoti keliaujant į Albaniją? 

 • Lankomiausių vietų top: Apsilankykite senoviniuose Berato ar Girokasterio miestuose, kurių paveldas saugomas UNESCO; keliaukite pamatyti Albanijos sostinę – Tiraną; poilsiauti ir pasimėgauti vandens malonumais važiuokite į kurortus Sarandą, Vliorę arba aplankykite dėmesio vertas Ksamilo salas.
 • Rekomenduojama kelionės trukmė: 5–7 dienos.
 • Klimatas Albanijoje: Albanija pasižymi skirtingu klimatu visais metų laikais. Vasaros čia būna karštos, saulėtos, vidutinė temperatūra būna apie 24ºC, tačiau neretai gali siekti net iki  30ºC karščio. Žiemos Albanijoje švelnios, laikosi apie 7ºC šiluma, tačiau dažnai – lietingos. Balandžio – birželio ir rugsėjo – spalio mėnesiai yra geriausias laikotarpis atostogoms Albanijoje.
 • Maistas Albanijoje: Albanijoje būtinai paragaukite: Qofte – maltos mėsos (dažniausiai avienos ar jautienos) kukulių; Fergese tirane – keptos mėsos, kepenų, kiaušinių ir pomidorų patiekalo; Tarator – vasariškos šaltos sriubos, kuriai gaminti naudojamas vanduo, jogurtas, agurkai, svogūnai, riešutai ir krapai. Desertų? Būtinai išbandykite tradicinių Tulumba ir Kurabie.
 • Ekskursijos Albanijoje: Be aukščiau išvardintų lankytinų vietų būtinai nuvykite prie Škoderio (Skadaro) ežero, pamatykite Rozafos tvirtovę, Gjipe kanjoną, Logaros nacionalinį parką (puikiai tiks žygių entuziastams!) ir kitus įspūdingus istorinius miestus, kurie savyje saugo viduramžių pilis ir paminklus, menančius Albanijos istoriją.
 • Aktyvus poilsis: Būtina pažymėti, jog albanai yra beprotiškai svetingi. Tad jeigu dėl saugumo svarstėte dalį šeimos narių palikti namuose, būtinai pagalvokite, ar neverta keisti savo plano. Ekspertai ir keliautojai teigia, kad Albanijoje keliauti saugu, juolab, albanai linkę pagelbėti turistams bet kokiu klausimu. Mėgstantys atostogas leisti aktyviai, atostogautojai gali išsinuomoti automobilį, mat keliaujantys asmeniniu transportu gali sau leisti pamatyti ir patirti dar daugiau nei per įprastas ekskursijas.
 • Reikalingi dokumentai: Lietuvos Respublikos piliečiams, keliaujantiems į Albaniją, būtina turėti galiojančius kelionės dokumentus: tapatybės kortelę arba pasą.
 • Populiariausi viešbučiai: „Baltic Tours“ poilsinių kelionių ekspertų siūlomi viešbučiai Albanijoje: Brilliant 4*; Henry Resort & Spa 4*; Grand Blue Fafa 5*; Albanian Star 4*; Sandy Beach Resort 4*.
 • Šventės ir festivaliai Albanijoje: Be valstybės ir kitų religinių švenčių, tokių kaip ramadanas, albanai siūlo ir ne ką mažiau įdomius festivalius. Pavyzdžiui, „Kala“ festivalis, kadaise vykęs Kroatijoje, persikėlė į kur kas ramesnę Albanijos pakrantę prie Adrijos jūros. Elektroninės muzikos mylėtojus į Albaniją kviečia ir „Unum“ festivalis, kuris duris lankytojams įprastai atveria dar paskutinį gegužės savaitgalį. 
 • Lauktuvės iš Albanijos: Jeigu norite nustebinti savo artimuosius ir draugus, lauktuvėms puikiai tiks tradiciniai albanų rankomis gaminti įvairių dydžių kilimai, pavadinimu Qilim. Šeimos narius taip pat gali nustebinti tradicinis albanų muzikos instrumentas Cifteli, kuris, beje, puikiai tilps į bagažą. Žinoma, nepamirškite parsivežti vietinio vyno ir saldumynų. 

Keliautojai dalinasi:

 • Oficiali šalies valiuta – lekas, bet už daugumą paslaugų galima mokėti eurais.
 • Viešasis transportas Albanijoje – chaotiškas. Vietiniai praktiškai nekreipia dėmesio į kelio ženklus. Važiuodami būkite atidūs, albanams keliuose galioja savos taisyklės.
 • Atvykę į Albaniją derėkitės! Su taksi vairuotojais, parduotuvėse ar net viešbučiuose. 

Susidomėjote atostogomis Albanijoje, tačiau kyla klausimų? Drąsiai konsultuokitės su „Baltic Tours“ kelionių ekspertais. Padėsime apsispręsti ir išsirinkti geriausią variantą. Vykdomi tiesioginiai skrydžiai (užsakomasis reisas) iš Vilniaus į Tiraną (Albanijos sostinę). 

Neradote pasiūlymo? Užklauskite!

Mūsų agentai pasistengs jums padėti bei pasiūlys individualiai paruoštą kelionę

Norite sužinoti, geriausius pasiūlymus į Albaniją?

Sukurkite įspėjimą apie kainą ir mes jus informuosime, kai atsiras geros šios šalies kainos.

Prenumeruodami naujienlaiškį sutinkate su "Baltic Tours" privatumo politika
Dažnai užduodami klausimai apie keliones į Albaniją

Lietuvos Respublikos piliečio asmens dokumentas turi galioti ne mažiau nei 3 mėnesius nuo išvykimo iš Albanijos datos. 

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Albaniją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Klausimai ir atsakymai
Ačiū, tavo žinutę gavome ir atsakysime kuo greičiau!
Ooops! Užpildykite visus laukus ir bandykite dar kartą.
Neradote atsakymo?
Būkite pirmi uždavę klausimą ir laukite mūsų kelionių ekspertų atsakymo!
Kelionių idėjų ir pasiūlymų prenumerata

Gaukite geriausius kelionių pasiūlymus ir nuolaidų kodą kelionei!

Prenumeruodami naujienlaiškį sutinkate su "Baltic Tours" privatumo politika