2018-03-05

Fuerteventūra - oazė tarp vėjo ir vandens

Pažintinės kelionės
Kelionių patarimai
Aktyvus turizmas
Poilsinės kelionės
Visos tinklaraščio kategorijos
Ramybės oazė Fuerteventūra, net ir žiemą lepina visus aukšta temperatūra, o palankus vėjas yra tikra palaima vandens sporto mėgėjams – čia atvykę turistai lyg kokiam meditacijos centre semiasi energijos. Šis Kanarų salų ciklo straipsnis pasakoja apie savo klimatu į Meksiką arba Floridą panašią unikalaus kraštovaizdžio artimiausią Lanzarotės kaimynę – Fuertevantūrą.

Kodėl artimiausia? Nes tuomet, kada horizonte nekaba nei vienas debesėlis, iš šiaurinės Fuerteventūros dalies kuo puikiausiai matysite vakarinę Lanzarotės dalį. Keliautojai dažnai skuba pamatyti abi salas, mat iš vienos į kitą nuplaukti keltu užtrunka trumpiau nei valandą. Keltu iš Lanzarotės miesto Playa Blanca atplaukus į Fuerteventūros Corralejo, pastarasis turistus pasitinka auksinio smėlio paplūdimiais, spalvotais namais ir horizonte salą saugojančiais milžinais kalnais. Arčiausia Afrikos esanti sala puošiasi net 150 kilometrų paplūdimių. Čia, tiek atvykėlius, tiek vietinius, lepina 320 saulėtų dienų per metus, o atostogas praturtina šviežiai pagauta ir paruošta žuvis, gaivinantys kokteiliai, burnoje tirpstantis sūris ir žadą atimantys gamtos vaizdai. Taip pat Fuerteventūra yra didis vandens sporto mylėtojų džiaugsmas, nes iki dviejų metrų pakilusios bangos yra it vyšnaitė ant torto tikriems banglenčių ir burlenčių mėgėjams.

KĄ APLANKYTI FUERTEVENTŪROJE?

  1. El Cotillo Tai senas, nedidelis žvejų kaimelis, įsikūręs Fuerteventūros šiaurės vakariniame kamputyje, kupinas puikių restoranėlių ir kavinių, pateikiančių šviežiai paruoštas jūros gėrybes. Kaimelis tampa vis populiaresnis savo paplūdimių ir lagūnų dėka, kuriuose galima rasti begalę mažų krabų ir jų išsinėrusių kevaliukų.
  2. La Lajita Šis miestelis garsėja visais metų laikais veikiančių zoologijos sodu Oasis Park. Parkas gali pasigirti turintis 3000 skirtingų rūšių gyvūnų ir roplių, bei bene gausiausia Europoje tropinių augalų kolekcija. Tai yra vienintelis zoo sodas Kanarų salose turintis begemotus, afrikietiškus dramblius bei lemūras!
  3. Parque Natural de Corralejo Tai – bene įspūdingiausia vieta Fuerteventūroje, atspindinti dykumų grožį. Parko ilgis siekia daugiau nei 10 kilometrų ir skirstomas į dvi dalis: greta Corralejo kurorto esančias baltas kopas bei turkio spalvos vandenį ir dramatišką vulkaninį kraštovaizdį su raudonais kalnais. Tikras lietuvis pasakytų, kad Corralejo kopos it mūsų Nida, tik žinoma, kelis kartus didesnė. Jeigu planuojate aplankyti parką, rekomenduojame pasiimti daug vandens, kremą nuo saulės, akinius, patogius batus ir žinomą – šypseną veide!
  4. Cueva del Llano urvas Tai seniausias urvas visose Kanarų salose, susiformavęs išsiveržus ugnikalniui ir lavai išgraužus požeminius tunelius. Šiuo metu visus urvas stebina ne tik savo atšakų ilgiu (viena atšaka siekia 500 metrų, kita beveik 400 metrų), bet ir iki šiol išlikusiomis gyvūnų fosilijomis, gyvenusiais saloje daugiau nei prieš 800 000 metų. Žinoma, jei bijote vorų, smarkiai neišsigąskite – urvuose galima rasti retos rūšies Opilion šeimos vorų, tačiau jie yra visiškai nepavojingi ir gudriai slepiasi nuo žmogaus akies.
  5. Karnavalai ir festivaliai! Fuerteventūra yra be galo rami, meditacinė sala, kurioje galima atsipalaiduoti balto smėlio paplūdimyje, tačiau verta pripažinti – salos karnavalai pranoksta net ir didžiausius Europos vakarėlius. Karnavalai vyksta sausio ir birželio mėnesiais, tiek turistai, tiek visi kiti dalyvaujantieji tikrai turi kur paganyti akis, nes kiekvienas stengiasi išsiskirti kuo labiau. Festivalio metu išsipuošia ne tik žmonės, bet išpuošiami visi pastatai ir net mašinos! Lapkričio mėnesį salą šturmuoja aitvarų festivalis Cometas de La Oliva, vykstantis Corralejo mieste – visas dangus nusidažo spalvingais įvairių formų aitvarais!

Pagaudžius saulės spindulių kvapą atimančiuose paplūdimiuose, išragavus skaniausio maisto restoranėliuose, taip pat siūloma nepamiršti aplankyti Morro Jable uostą – jo inkubatoriuose veisiami jūriniai vėžliukai yra žavus reiškinys tiek mažiems, tiek dideliems. Norisi daugiau vandens pramogų? Baltic Tours rekomenduoja Baku vandens parką! O tiems, kurie žavisi dykumos miražais, siūloma sudalyvauti išskirtinėje ekskursijoje, kurios metu galėsima pajodinėti su kupranugariais ir safariu praskrieti su galingais džipais ar keturračiais.

ĮDOMŪS FAKTAI

  • Saloje yra daugiau ožkų, nei gyventojų. Ožkos laisvai ganosi net milžiniškame, natūraliame kopų parke prie Corralejo miesto.
  • Saloje ožkos yra labai populiarios, gyventojai valgo jų mėsą, geria pieną ir pagal senovinius metodus gaminą sūrį.
  • Fuerteventūros sala dėl unikalaus savo grožio paskelbta biosferos rezervatu.
  • Keltu persikelsite ne tik į Lanzarotę. Per valandą galite pasiekti ir Maroką!
  • Geologų teigimu, prieš daugelį metų Fuerteventūra ir Lanzarotė buvo viena didelė sala.

FUERTEVENTŪRA susuko galvą? Keliauk atostogauti! Nieko nėra geriau nei atsidurti mini žemyne, kuriame ištisus metus džiugina geri orai! ČIA rasi geriausius Baltic Tours pasiūlymus!

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Fuerteventūrą?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.