Lanzarotė - miegančių ugnikalnių tvirtovė (IV dalis)
Lanzarotė – vulkaninės kilmės sala, kurioje pamiršite visus rūpesčius, o laiko... tiesiog nebejausite. Čia kviečiama atostogas praleisti skuodžiant dviračiu takais, salą naršant pėsčiomis ar išbandant banglenčių sportą ir nardymą. Ką jau kalbėti apie regioninių vynų išragavimą! Jūsų dėmesiui, tai – naujas įrašas iš Kanarų salų ciklo.
Sala, į kurią atvykę pasijusite lyg būdami kitoje planetoje – visą šį pojūtį sukelia rami atmosfera, juodų ir rausvų uolienų apsuptyje. Ši intriguojanti sala turi UNESCO priklausantį biosferos rezervatą. Negana to, mažame savo plote Lanzarotė talpina net 300 vulkanų! Turistai, besilankantys saloje privalo žinoti, jog svarbiausias saloje vietinis menininkas yra César Manrique, sukūręs daug svarbių paminklų bei iki šiol turintis didelę įtaką salos kultūriniui fondui, kuris puoselėja Lanzarotės kultūrą ir architektūrinį vientisumą
KĄ APLANKYTI LANZAROTĖJE?
- Nacionalinis Timanfaya parkas - Montanas del Fuego (Ugnies kalnai) Pietinėje salos dalyje esantis nežemiško kraštovaizdžio parkas užima daugiau nei 50 kv. kilometrų plotą. Įvairūs ugnikalnių išsiveržimai per visą istoriją pavertė šią žemę tą, kurią matome šiandien – kietos lavos laukais, kuriuose dabar sėkmingai įsikūrę vietiniai gyventojai. Apsilankymas parke yra mokamas – čia galima įsėsti į turistinį autobusą, taip pat keliauti savu automobiliu. Jeigu rinktumėtės pastarąjį variantą, prisiminkite, kad čia dėl Jūsų pačių saugumo yra draudžiama išlipti iš transporto priemonės. Norite papietauti parko teritorijoje? Tai galima padaryti čia pat įsikūrusiame restorane, kuriame galima paragauti virš vulkaninio karščio iškeptos vištienos ar stebėti žaismingus šou, kuomet vanduo, įpiltas į duobę, išsiveržia lyg geizeris!
- Mirador del Rio Modernumu alsuojantį pastatą, kuris įkurtas 400 m aukštyje ir integruotas nebeveikiančiame vulkane, suprojektavo pats garsiausias Kanarų salų architektas César Manrique. Šį architektūrinį stebuklą galima rasti šalia senosios XIX a. pab. karinės bazės. Įdomu tai, jog pastatas užmaskuotas tokiu būdu, kurį gali suvokti tik didelis Manrique fanas. Čia įrengta kavinė, kurioje patiekiamas maistas, karštieji gėrimai ir atogrąžų vaisių sultys. Šiomis vaišėmis galima mėgautis žvelgiant pro didžiulius langus su vaizdu į La Graciosa salą.
- La Graciosa Tai maža, 8 km ilgio ir 4 km pločio, dykumos tipo salelė, turinti tik du nedidelius kaimelius – Pedro Barba ir Caleta del Sebo, o gyventojų skaičius svyruoja tik nuo 600 iki 700. Nors saloje gyvenimas pradėjo virti Pedro Barba mieste, visas veiksmas persikėlė į Caleta del Sebo. Ši žavi žvejų gyvenvietė dažnam keliautojui primena, tolimą Šiaurės Afrikos gyvenvietę. Kaip keliauti šioje paslaptingoje saloje? Griebkitę dviratį! Puikiai tiks ir ramus pasivaikščiojimas basomis per švelnų La Graciosos salos smėlį. Tiesa, automobilių fanams čia nėra ką veikti, mat La Graciosoje tėra vos keli automobiliai. Į salą persikelt galima dviem laiveliais: Maritimas Romero ir Biosfera Express. Plaukimo kaina su grįžimu atgal kainuoja apie 20 Eur, o paskutinis išvykas vyksta saulėlydžiui prasidedant.
- Caleta de Famara Tai nedidelis šiaurės pakrantės kaimelis, nutolęs nuo turistinio centro pietuose, pritraukiantis galybę banglentininkų iš viso pasaulio. Vieta, dar kitaip vadinama Europos Havajais, žavi atvykėlius nuostabiu paplūdimiu ir aukštomis bangomis. Kasmet spalio mėnesį vyksta banglentininkų 6 žvaigždučių ASP (Association of Surfing Professionals) renginys La Santa Pro, sutraukiantis šimtus smalsuolių. Famara ne tik džiugina didelėmis bangomis, bet ir aukščiausia viršukalne Lanzarotėje. Vaizdas nuo viršaus, užlipus į kalną, tiesiog atima žadą!
- Museo Atlantico Tai povandeninis muziejus, sukurtas švietimo ir gamtos saugojimo tikslais. Žmonės kalba, jog pati muziejaus teritorija siunčia slaptą žinutę: ginkime vandenyną. Čia sukurtas didžiulis dirbtinis rifas, kurį sudaro tam tikros pH neutralios cemento skulptūros, kurios laikui bėgant, kaip teigia mokslininkai, padės klestėti vandenyno biomasei ir palengvins salose esančių rūšių dauginimąsi.
Be visų šių išvardintų vietų, Baltic Tours komanda siūlo nepamiršti į lankytinų sąrašą įtraukti La Geria vynuogynų, kurie sukurti pasitelkus ypatingą technologiją; balto smėlio ir žydro vandens rojaus kampelį – Papagayo paplūdimį, esantį kalnų slėnyje; Las Verdes urvus, dar kitaip vadinamus Žaliaisiais požeminiais urvais, kuriuose yra net koncertų salė; Jameos del Agua (tai, beje, vienas iš Manrique kurtų gamtos paminklų – urvų, kuriame yra baseinas, kavinė, muziejus bei didelis sodas. Gamtos, nuotykių mylėtojams Baltic Tours rekomenduoja išsinuomoti automobilį ir nuvažiuoti prie natūralių vandens baseinų – Los Charcones arba Punta Mujeres, beje, pastarajame vietiniai gyventojai mėgsta gatvėmis vaikščioti... nuogi.
ĮDOMŪS FAKTAI
- Lanzarotė labai populiari kino produserių vieta – čia nufilmuoti tokie filmai kaip: Dinosaurs Ruled the Earth ir Journey to the Center of the Earth, bei populiarūs TV serialai: Doctor Who ir Search for Treasure Island.
- Meno, kultūros ir turizmo centras Jameos del Agua turi unikalų simbolį – saugomus retos rūšies aklus albinosus krabus, kurie gyvena natūraliame krištolo skaidrumo ežere.
- Sakoma, Timanfaya parko paviršius labai panašus į mėnulį – Apollo astronautai prieš išskrendant į mėnulį išsityrinėjo šios teritorijos nuotraukas, kad galėtų suprasti, kas jų gali laukti ir su kuo jie gali susidurti.
- Pasak istorikų, Lanzarotė pavadinta jūreivio Lancelotto Malocello iš Genoa’os vardu. Jis pastatė seniausią salos pilį ir bokštą ant Guanapay kalno.
- Lanzarotės kaktusų sode auginama daugiau nei trūkstantis skirtingų rūšių kaktusų, surinktų botanikos eksperto Estanislao Gonzales Ferrer.
LANZAROTĖ susuko galvą? Keliauk atostogauti! Nieko nėra geriau nei atsidurti mini žemyne, kuriame ištisus metus džiugina geri orai! ČIA rasi geriausius Baltic Tours pasiūlymus!
Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Lanzarotę?
Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.