×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Abruzzo regionas, Italija

Italija Abrucų regione – Italija tarytum filme

5+
Italija yra šalis, į kurią šimtąjį kartą vykstama tam, kad prisimintum. Prisimintum tą tylią vidudienį kaistančią vasarą, pastelinių spalvų miestų ir kaimelių gyvenimo idilę, kad ir vėl pajustum tą kartais kardinaliai paprasto, bet svarbiausia, su meile ir aistra pagaminto patiekalo skonį, kad įpultum į tą nuostabiai didingos gamtos glėbį ir įkvėptum istorinių laikų amžinybės.

„Baltic Tours” kelionių ekspertė Rasa kviečia prisiminti, jog Italija nėra vien žinomi miestų pavadinimai. Čia telpa kelios dešimtys regionų, beveik 100 provincijų su mažiau girdėtais ir menkai aprašytais miestais.

Apeninų kalnų apsuptoje vidurio Italijoje, tiksliau, Abrucų (it. Abruzzo) regione keliavusi Rasa atskleidžia, jog pavažiavę vos 100 km nuo lengvo Romos didmiesčio chaoso, jūs pažinsite tokią Italiją, apie kokią ir svajojate.

Gamtos burtai ir įkvėpimas fotografui

Paklausta, ką vertėtų pamatyti ir patirti kol kas apytuščiame, bet vis populiarėjančiame Abrucų regione, Rasa svajingai atsidūsta: „Čia būsi absoliučiai užburtas gamtos stebuklų, kaip ir visoje Italijoje, įspūdį paliks vietiniuose restoranėliuose ruošiamas maistas, o apylinkių gyventojų skleidžiama nuotaika dar kartą įkvėps meilei gyventi.”

Itališkas maistas, Abruzzo regionas, Italija

Gamta šiame regione merkia akį žaliuojančiais ežerais, šoka smailėjančiomis kalnų viršūnėmis, serpantinų keliais ir natūraliai susiformavusiomis olomis, po kurias galima pasivaikščioti Grotte di Stiffe apylinkėse. Jei lauke 25-30°C laipsnių šilumos, kaip mat „atvėsite”, nes temperatūra olų kambariuose nukrenta iki 10 laipsnių. Be abejonės, Jūsų dėmesį atkreips ir žavūs kalnų upeliai bei nuostabūs kriokliai.

Grotte di Stiffe apylinkėse, Abruzzo regione, Italija

Būtinai aplankykite senovinį Bominaco kaimelį su kalnuose įrengtomis bažnyčiomis. Įdomu tai, jog viduramžių laikus menantį Scanno miestelį išgarsino čia keliavę fotografai, o pirmoji šį kraštą 1930-iais metais užfiksavo vokiečių kilmės menininkė Hilde Lotz-Bauer.

Itališki stebuklai vyksta žavinguose miesteliuose

Skuodžiant per Italiją pakeliui susitikite su spalvinguoju Sulmona miestuku. Ryškumo, kaip žinia, jam suteikia garsieji Pelinni confetti saldainiai. Rasa pasakoja, jog kadaise šie gražios baltos perlų spalvos saldumynai būdavo gaminami iš vandens ir cukraus, o spalvotais popierėliais ir dažais juos dekoruodavo vienuolės. Anksčiau margi saldėsiai puošdavo bažnyčių šventorius, dabar saldainių gėlės skleidžiasi turistams skirtose parduotuvių vitrinose.

Pelinni confetti saldainiai, Sulmona apylinkės Abruzzo regionas, Italija

Į aukštai kalnuose įsikūrusį Albergo Diffuso kaimelį atvykti prekybininkus labiausiai viliojo vilna. Dar didesnio ypatingumo jam suteikia kraštą išgarsinęs autentiškas viduramžių laikų viešbutis, kurį užsigeidė atkurti šias vietoves iki širdies gelmių pamilęs švedų keliauninkas. „Viešbutis brangus, tačiau be galo mėgstamas britų turistų,“ – atskleidžia Rasa. Nors atkurti baldai, maži viduramžiški langiukai ir autentiškais raštais išdabintos vilnos antklodės bei pagalvėlės palieka neišdildomą įspūdį, Rasa atvirauja, kad jai viešbučio aplinka pasirodė per slogi.

Albergo Diffuso miestelis, Abruzzo regionas, Italija

Senovės Romos keliai ir kantrūs pakilimai

Pažinkite senovės Romos laikus užėję į Alba Fucens esančią Apollo šventyklą su geriausiai išsilaikiusiomis freskomis. Jei visi keliai veda į amžinąjį miestą, tai vienas iš jų yra būtent Alba Fucens miestuke. Kraštas charakteringas dar ir tuo, kad imperatoriui Klaudijui įsakius, per 11 metų šiose vandeningose apylinkėse buvo nutiesta 11 km ilgio nusausinimo sistema. Projektas įgyvendintas taip kokybiškai, kad jo apimties rekordas pagerintas tik XIX a.!

Alba Fucens miestelyje, Abruzzo regionas, Italija

Verta užsukti į dėmesio nusipelniusią regiono sostinę L’Aquila. Tai kultūros, meno ir mokslo epicentras, kurį visoje Italijoje išgarsino čia kūrusių menininkų, poetų bei dailininkų darbai.

L’Aquila miestas, Abruzzo regionas, Italija

Rasa pasakoja, kad nors ir miesto pavadinimas (L’Aquila išvertus iš italų kalbos reiškia „erelis”) asocijuojasi su žvitria akimi, šią vietovę 2009-iais supurtęs žemės drebėjimas vis tiek spėjo pridaryti žalos. Atvykite čia susidraugauti su neįprastu itališku kuklumu, pasigėrėti kultūros centro vertybėmis ir pastebėti elegantišką miesto prisikėlimą.

 

Greta Misevičiūtė
Greta – tikra plunksnos meistrė ir žodžių architektė, sugebanti prakalbinti net patį uždariausią žmogų. „Baltic Tours“ tinklaraštyje Greta gvildena ne tik išskirtines keliautojų istorijas, bet ir žarsto išskirtinius patarimus. Smalsumu besipuošianti, nuoširdumu užkrečianti ir priverčianti pasinerti į pačius įdomiausius nuotykius!