2017-08-22

Apie Tenerifėje įkurtą lietuvių restoraną - „boca a boca“

Kelionių istorijos
Visos tinklaraščio kategorijos
Beveik ištisus metus Tenerifę glostanti saulė ir salos puošmena – Teidės ugnikalnis, traukia keliautojus it bites prie medaus. Žavi Ispanijos sala užlieja saldumu – besišypsantys, atsipalaidavę žmonės ir ramybe dvelkiantis kraštovaizdis, raginantis įkvėpti gyvenimo.

Vandens pasaulis

Šiandien apie Tenerifę kalbėsime kiek kitaip. Baltic Tours biure keliautojai pažymi, jog Tenerifę jie išties norėtų aplankyti net ir ne vieną kartą. Taip nutiko ir mūsų kalbintiems Keliautojams iš didžiosios raidės, o dar kitaip – žmonėms, kurie jau šį pavasarį pasipuošė įkvepiančia drąsa.

Danas ir Vigilija persikelė į Tenerifę įgyvendinti savo svajonės – čia, tarp visų kitų tvirtai įsikūrusių restoranų jie atidarė ir savąjį – su besąlygiška meile gastronomijai. Vigilija ir Danas šypsodamiesi prasitaria: „Tai lyg restoranas namuose. Kuriame jaukumą, artimą ryšį ir džiaugiamės, kad klientai sugrįžta ir rekomendacijos apie mus keliauja boca a boca (iš lūpų į lūpas)“.

Tijl restoranas Tenerifėje

 

Atidaryti restoraną buvo sena Dano svajonė

Dar prieš keliantis į Tenerifę ir jos dangaus žydrynes, keliautojų klausiame apie meilę maistui: „Danas gal kiek kuklinasi, tačiau mano manymu tokio talento reikėtų dar paieškoti. Prieš tai didelę patirtį (net 10 metų) Danas kaupė Radisson Blu viešbučių tinkle Vilniuje, Kijeve, Kaliningrade, Jekaterinburge ir Rygoje. Tik virtuvėje vadovauti, kai pačiam norisi atrasti ir pasinert į skonių jūrą – sudėtinga, būtent dėl to aš labai palaikiau Daną ir skatinau žengt į kulinariją iš naujo, su kitokiu amplua“, - šypsosi Vigilija.

Restorano įkūrėjai pasakoja, jog iš aplinkinių jiems teko girdėti visokių nuomonių: „Mes esame apkeliavę labai daug šalių, matę labai daug skirtingų kultūrų, išragavę begalę gastronomijos stebuklų. Galiausiai, gal kiek klimato ir labai gerų sąlygų sužavėti, nusprendėm įsikurti būtent Tenerifėje. Kainos? Restoranuose pinigines atverti čia tenka taip pat, kaip ir Vilniuje – visgi, tai mylimas turistų kurortas. Tačiau įdomu tai, kad bent jau per pastaruosius 7 metus čia kainos ir nepasikeitė, niekas nebrango, įskaitant nekilnojamąjį turtą“, - patirtimi dalinasi Danas.

 

Meniu be ispaniškų patiekalų

Žaviai besišypsantys, meile gyvenimui ir darbui alsuojantys Danas ir Vigilija pasakoja, jog kuriant restoraną jie buvo įsitikinę savo idėja – siūlyti patiekalus ne tik turistams, bet nenuskriausti ir vietinių salos gyventojų – suteikti galimybę pasinerti į užburiantį gastronomijos pasaulį: „Natūralu, jog daugelis čia įsikūrusių restoranų savo virtuvę dedikuoja ispaniškiems patiekalams. Juk turistai – geras grobis verslininkams. Tik mes nusprendėme, jog tai ne mums“.

Autentiška, autorinė Dano virtuvė siūlo tarptautinius gastronomijos šedevrus. Vigilija priduria, jog aplink – nėra analogo: „Savo meniu verčiame net į 6 kalbas – anglų, belgų, ispanų, prancūzų, rusų ir lietuvių, todėl mūsų klientai yra labai skirtingi. Pavyzdžiui, visuomet pasitempę prancūzai niekuomet negaili komplimentų – kiek pamerkdami akį jie visuomet pamini ypatingą skonių darną lėkštėje, o tai mus motyvuoja“.

 

Kantrybės pamoka

Kitokiomis spalvomis gyvenimą spalvinti ir įkvėpimu aplinkiniams tapti nusprendę lietuviai jau pusę metų kviečia į savajį Tijl. Beje, šis žodis išvertus iš prancūzų kalbos reikštų stilius. Patys įkūrėjai pamena, jog pradžia nebuvo lengva: „Mes norėjome išskirtinai kokybiškų, šviežių produktų, todėl vyko ilgas ir kruopštus darbas bene 2 mėnesius vien su tiekėjais. Mus supo nuolatiniai ieškojimai, tačiau dabar džiaugiamės – pastangos nenuėjo veltui, tą įvertina ir mūsų klientai“, - apie kantrybės pamoką pasakoja lietuviai.

50 jaukių sėdimų vietų, 2-3 savo darbui atsidavę padavėjai ir 2-3 nepaprastų skonių atradėjai virtuvėje. Restorano nuotraukos internete bei atsiliepimai socialiniuose tinkluose glosto sielą. Danas ir Vigilija – puikus įrodymas, jog su didžiule meile savo veiklai galima pasiekti ne tik puikių rezultatų, bet... ir kitų žmonių širdis.

 

Su kuo valgoma...Tenerifė?

Visas šis straipsnis – lyg gera receptų knyga, tiesa, su trupučiu priešistorės. Tačiau su kuo valgoma...Tenerifė? Keliautojai pasakoja: „Rekomenduoti ar pasiūlyti veiklos galime daug, tačiau viskas priklauso nuo pačio turisto. Vieniems užtenka gulėti saulėje ir mėgautis geru oru, kitiems prireikia aktyvesnio poilsio. Bet nuvykti į Teidę (ugnikalnis Tenerifės saloje) – tiesiog privaloma. Taip pat verta aplankyti žavų Garačiko miestelį. O ir Loro parkas atima žadą – ten gyvūnijos pasaulis tiesiog įspūdingas. Norisi dar daugiau nuotykių? Šokit ant jūrų vėžlių“, - šypsodamasi patarimus beria Vigilija.

 

Juoda bulvių košė Tenerifės karštyje

Tenerifė – žavi ir kiek paslaptinga sala. Kartais sunku patikėti, jog joje ištisus metus slepiasi net ir lietuviškos, talentingos rankos ir pozityvios šypsenos. Restorano įkūrėjų klausiame, koks patiekalas dominuoja jų virtuvėje. Šie, kiek pagalvoję, atsako: „Turbūt aštuonkojis su juodąja bulvių koše...“.

Dingsta internetas, pokalbis nutrūksta, o Tu taip ir lieki sužavėtas, gal kiek net apstulbęs. Tenerifė – tikra siurprizų sostinė, paslaptingai kviečianti ją pažinti ir… iš tiesų paragauti juodosios bulvių košės Tijl restorane.

 
Turi savo istoriją?

[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Tenerifę?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.