2019-02-01

Tailande pildosi narų svajonės

Egzotinės kelionės
Aktyvus turizmas
Visos tinklaraščio kategorijos

Kad Tailandas – nepaprasta žemė gamtos, kultūrinio palikimo ir vietinių žmonių atžvilgiu, įrodinėti nereikia, tačiau tai, kad čia atrandamas svaiginantis povandeninis pasaulis, priminsime!

Vakaruose Tailandą supa Indijos vandenynui priklausanti Andamanų jūra, o rytuose – Siamo įlanką skalaujanti Pietų Kinijos jūros dalis. Ištisus metus vandens temperatūra čia laikosi nuo 28 iki 30 laipsnių šilumos, o matomumas po vandeniu siekia net 15–30 metrų!

Tiesa, traukiant nardyti pravartu žinoti, jog balandį – spalį populiariausią nardymo vietą – Andamanų pakrantę – plauna tropinės liūtys, o štai Siamo įlankoje jos aštriausios rugsėjo – gruodžio mėnesiais. Nors liūtys gali trukti vos porą valandų per dieną, dėl jų povandeninis matomumas vis vien gali nukentėti.

Šiuose vandenyse slepiasi nepaprastas tropinių augalų ir gyvūnų pasaulis: įvairių rūšių ir spalvų koralų rifai, įspūdingiausi uolienų dariniai, egzotiškos žuvys, rajos, vėžliai, neretai užsukantys rykliai, o tarp jų – ir bangininis ryklys! Tailandui priklausanti 3000 kilometrų pakrantė tikrai turi ką pasiūlyti kiekvienam nardytojui, beje, net ir pačiam mažiausiam – jauniausi narai gali būti vos dešimties metų. Ne veltui Tailandas atsiduria įspūdingiausių nardymo vietų top dešimtuke!

Koh Tao – ramusis narų rojus

Nedidelė Koh Tao sala dėl nuostabių povandeninių vaizdų jau spėjo išgarsėti visame pasaulyje. Jaukios salos paplūdimiai retai būna perpildyti turistų, o tai žavi daugelį nardytojų. Čia rasite krištolo skaidrumo vandenį, įspūdingiausių rūšių koralų ir didelę žuvų įvairovę. Be to, Koh Tao sala – viena geriausių vietų stebėti taikiuosius bangininius, leopardinius ir rifinius ryklius. Jei pastaruosius tikrai norite pamatyti, nardyti keliaukite kovo – balandžio mėnesiais. Be to, sala laikoma ir viena pigiausių vietų, kur galima užsiimti giluminiu nardymu, čia veikia apie 20 nardymo reikmenų parduotuvių ir centrų, kurie dėl didelės konkurencijos gerokai sumažinę kainas.

Similan salų povandeniniai vaizdai

Šis salynas susideda iš devynių įstabaus grožio salų. Ryškūs koralai, neįtikėtinų spalvų žuvys ir įspūdingos granito uolų arkos – tipinis šių vandenų peizažas, o povandeninis matomumas toks geras, kad siekia net iki 50 metrų! Labai tikėtina, kad nardydami čia išvysite vėžlių, bangininių ir leopardinių ryklių!

Koh Samui ir koralų sodai

Čia po vandeniu slepiasi ne tik rajos ir barakudos, bet ir ištisi uolienų suformuoti kalnai bei koralų sodai. Ši sala laikoma bene brangiausia vieta nardyti Tailande – vienos dienos nardymas gali kainuoti net 150 eurų!

Patajos skenduoliai

Vos valanda kelio nuo Bankoko – ir galite išbandyti nardymą Patajoje. Čia jis išskirtinis tuo, kad gali pamatyti nuskendusių laivų: HTMS Kut, HTMS Khram, HTMS Metaphon, Bremen, SS Sudhadib. Pastarasis buvo paskandintas antrojo pasaulinio karo metu, o Bremen nuskendo dar 70 metų anksčiau dėl jame kilusio gaisro. Nemažai narų į šį kurortą vyksta tam, kad įsigytų Padi nardymo licenciją – su ja esi pasiruošęs nerti praktiškai bet kur. Beje, šiose apylinkėse yra galimybė išvysti ir didžiausią Tailando skenduolį – 100 metrų ilgio HTMS Chang laivą, besiilsintį 30 metrų gylyje.

Koh Lipe sala ir milžiniška povandeninė uola

Koh Lipe – nedidukė sala netoli Tailando sienos su Malaizija. Jos vandenyse tikrai yra į ką paspoksoti: čia gyvena net 25 procentai visų pasaulio tropinių žuvų rūšių, neįprasti žinduoliai diugoniai, delfinai, trijų skirtingų rūšių vėžliai, o kartais apsilanko ir banginiai. Išskirtinis reginys – milžiniška 8 Mile Rock uola (pavadinime nurodyta kokiu atstumu uola nutolusi nuo Koh Lipe), prasidedanti 15 metrų nardymo gylyje ir besitęsianti net iki 50 metrų gilyn. Tačiau nebūtina leistis taip giliai: vertikalusis matomumas čia siekia net iki 45 metrų. Milžiniška uola apaugusi violetiniais, mėlynais bei raudonais koralais, čia sutinkama gausybė rūšių rajų, leopardinių ryklių, barakudų, bangininių ryklių. Adango salynui ir Tarutao nacionaliniam parkui priklausanti Koh Lipe sala gali pasiūlyti daugiau kaip 20 įspūdingų nardymo vietų, o kai kurie nardymo centrai net siūlo išmėginti naktinį nardymą.

Nardymo kainos

Lyginant su kitomis pasaulio vietomis, nardymas Tailande yra netgi labai nebrangus. Kainos už vienos dienos nardymą paprastai svyruoja nuo 30 iki 50 eurų (1000–2000 THB). Viena pigiausių vietų nardyti ar įgyti naro kvalifikaciją laikoma Koh Tao sala.

Kaip garantuoti gerus nardymo įspūdžius?

  • Rinkdamiesi nardymo centrą, atkreipkite dėmesį į jo atsiliepimus bei įvertinimus.
  • Žinokite, jog žemiausios kainos dar negarantuoja profesionaliausių nardymo gido paslaugų.
  • Kaip ir nardant visur, patariama nepamiršti nardymo arba bent kelionės draudimo.
  • Pasiteiraukite, ar jūsų nardymo įranga nauja, prižiūrima, priešingu atveju praneškite instruktoriui.
  • Iš anksto pasidomėkite, ar nardymo instruktorius kalba ta kalba, kurią jūs suprantate.
  • Patartina vengti turistinio sezono įkarščio. Pasiteiraukite, kokio dydžio grupėmis nardoma, mažesnėje grupėje sulauksite daugiau nardymo gido dėmesio.
  • Dėl puikaus povandeninio matomumo, vien išbandydami paviršinį nardymą Tailande išvysite išties daug.
[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Tailandą?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.