2018-05-29

Tinginio rojus Turkijoje saldžiausias

Citybreak - greiti pasprukimai
Poilsinės kelionės
„Žmogus turi teisę tingėti arba nieko nedaryti“ – būtent taip skamba 9-asis Užupio Respublikos Konstitucijos punktas, tačiau nebūtina būti šios „šalies“ piliečiu, kad suteiktum sau teisę bent retsykiais nieko neveikti!

Iš pradžių „tinginio atostogų“ nesupratusi „Baltic Tours” kelionių ekspertė Rasa dabar atostogoms į Turkiją leidžiasi mažiausiai kas pusmetį. Ar poilsiauti čia apsimoka netgi labiau nei Baltijos pajūryje? Tuoj sužinosite!

Gėlių promenada

Jei dirbi valandų valandas, tingėk irgi tiek pat!

„Tinginio atostogos – gana populiari atostogų koncepcija, kai mažai keisdamas veiklas tiesiog guli išvertęs bambą ar pramogauji uždaroje viešbučio teritorijoje, kuri iš tiesų primena savotiškus miestelius ir atskiras respublikas. Jose vienu metu gali gyventi 2–2,5 tūkst. žmonių! Kelionių organizatoriaus sukurtą paketą, kuriuo mėgaujasi visi bambas šildantys atostogautojai, sudaro poilsis pasirinktame viešbutyje, lėktuvo bilietas su užsakomaisiais skrydžiais ir pervežimo paslauga. Papildomai galima įsigyti draudimo, oro uosto parkavimo paslaugas ir ekskursijas”, – pasakoja Rasa.

Vaikai ir atrakcionai

Ką veikti? Gulėti saulėje ir nieko neveikti!

Paradoksalu, tačiau 10-12 d. „tinginio atostogas” daugiausia renkasi gyvenimo darbų ir streso išvarginti darbštuoliai, kurie čia atkeliauja su tikslu pailsėti ir „atsijungti”. Kaip reikia tingėti ir kokiomis pramogomis mėgaujasi tinginiaujantys poilsiautojai? „Šiaurės šalių gyventojams tinginystė turbūt labiausiai asocijuojasi su saulės voniomis, taigi, atostogaujantys snūduriuoja prie baseino arba prie jūros, gaudo vitaminą D tiesioginėje saulėje ant gulto, kas gal ir ne visai protinga, bet anksti ryte arba vakare – labai malonu” – šypsosi Rasa.

Lediniai rankšluostėliai Beleko kurortas Turkija Gultai šalia baseino Turkijos kurorte

Pavyzdžiui, Pietų Turkija Viduržemio jūros regione gali pasiūlyti net 3 tūkst. saulės valandų, taigi, prastas oras yra praktiškai neįmanomas! Beje, sezono trukmė čia tęsiasi 7 mėn. per metus (!). Šalia vandens ir saulės pramogų siūlomas golfas, tenisas, futbolas, jeigu tik viešbutis turi aikštyną. Taip pat vaikų klubai, pirčių kompleksai, masažai ir, žinoma, gastronominiai Viduržemio jūros ir ypač nuostabaus turkiško maisto gardumynai, kuriems kartais iš tiesų sunku pasakyti ne.

Turkiški skanėstai

Turkijoje tingėti geriausia!

Paklausta, kodėl verta krauti lagaminą į Turkijos kurortą turint nuosavą Baltijos pajūrį, kelionių ekspertė sako, kad net ir esant nuostabių viešbučių Lietuvoje, Turkija savo paslaugų spektru Lietuvą kaip ir Ispaniją, Italiją, Graikiją bei jos salas nurungia be konkurencijos: „viskas įskaičiuota” arba ultra „viskas įskaičiuota” maitinimo tipai siūlo ne tik tris pagrindinius dienos valgius, bet ir ledų, kavos, saldumynų, užkandžių, vaisių barus.

Prisirpę vaisiai

O štai viešbučių teritorija, kuri primena kone miestą, supasi šiltuose baseinuose ir pramogų gausybėse. Konkurencijai stipriu argumentu tampa ir nepriekaištingai apgalvotos detalės: riedučius avinčios padavėjos skuodžia baseino kraštu link poilsiautojų su užkandžiais ir gėrimais, o baseinų gelbėtojai akylai stebi besimaudančius. Argi Turkija yra ne tikras tinginizmo rojus?

Žavi padavėja Turkijoje Beleko kurorte

Ne paslaptis, jog į užsienį vilioja garantuotos šilumos pažadas. Sakote, vargina ilgos procedūros oro uoste? Rasa patikina, kad ir kurį Turkijos regioną pasirinktumėte, skrydis kartu su keleivių saugos bei migracinės tarnybos patikra bei nuvežimu iki viešbučio truks maždaug 2,5–3 valandos – panašiai kaip nuo Vilniaus iki Nidos!

Vaisių automobilis Beleko kurortas, Turkija

Palankiausias laikas „tinginio atostogoms”

Sidė, Belekas, Kemeras, Lara, Alanija, Marmaris, Bodrumas, Fetija ir Kušadasis yra populiariausi regionai, į kuriuos traukia Lietuvos turistai. Rasa išduoda paslaptį, kad tinginiauti labiausiai apsimoka balandį ir gegužę, kada kainos yra ženkliai žemesnės negu visais vasaros mėnesiais, o jei norite vasarą pratęsti, bilietų į Turkijos kurortus dairykitės rugsėjo ir spalio mėnesiams. Ten jus pasitiks vadinamasis „velvetinis sezonas” kada saulė yra vis dar kaitri.

Žavus aptarnaujantis personalas Turkijoje

Ilgą laiką į Turkiją buvo populiaru skristi bent savaitei ar 10-12 dienų, tačiau vis atsiranda klientų, ieškančių poilsio ir trims savaitėms. Kelionių ekspertė Rasa pabrėžia, kad tai – apsimoka, nes kuo daugiau nakvynių, tuo kaina žemesnė. Nepaisant to, pastaruoju metu populiarėja net ir ilgųjų savaitgalių kelionės į Turkiją. Kai skrydis toks trumpas, kodėl gi vietoj Neringos ar Palangos nepabandžius šiltesnės jūros?

[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Turkiją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.