2019-03-21

Norvegija – šalis, kurios sunku neįsimylėti

Aktyvus turizmas
Norvegija dažnai laikoma viena iš gražiausių vietų Europoje. Ir ne be priežasties – kvapą gniaužianti kalnų didybė, senovinis vikingų paveldas, lyg iš pasakos iškilę spalvotieji mediniai nameliai, ilgi žiemos vakarai prie židinio, apsistojus kalnų namelyje.

Bergeno senamiestis

Kiekvienas apsilankęs Bergeno senamiestyje prisipažįsta įsimylėjęs šį miestą. Labai nedaug miestų pasaulyje palieka tokį gilų susižavėjimą kaip šis antras pagal dydį miestas Norvegijoje. Bergenas yra žymios skandinaviškos architektūros namai ir širdis. XIV a. pastatyti ir vis dar miesto centre stovintys, nors ir šiek tiek kreivoki, spalvoti nameliai yra seniausias architektūrinis paveldas visoje Norvegijoje. Vaikštant po viduje įsikūrusių suvenyrų parduotuvėles (taip, šie namai atlaiko tūkstančius turistų vizitą kiekvienais metais!) galima išvysti beveik nepakitusią medinę namo struktūrą.

Bergeno žuvies turgus, akvariumas ir fjordų panorama, atsiverianti nuo Fløyen kalno – tik dar kelios vietos, kurios Bergenui prideda unikalumo ir iškelia į lankomiausių vietų Norvegijoje top 3. Kadangi Bergenas yra lietingiausia vieta Norvegijoje (ir viena iš lietingiausių Europoje), nuo šios stichijos padės pasislėpti žavios kavinės, išsibarsčiusios po visą senamiestį.

Akešhiusas (Akershus)

Sveiki atvykę į viduramžių tvirtovę Osle! Ši įspūdinga pilis buvo pastatyta pagal karščiausias to meto Skandinavijos šalyse vyraujančias architektūros madas ir stebuklingai devynis amžius puikiai išsilaikė iki pat šių dienų! Nors ir buvo nuolat puldinėjama švedų karinių pajėgų, norvegų kariai įstengė atsilaikyti prieš kaimynų išpuolius bei tiksliai atstatyti pilies konstrukciją. Malonus pasivaikščiojimas po pilį, skaitant apie pilies istoriją, kiekvienam primins kelionę laiku. Gera žinia turistams: apsilankymas Akershus yra nemokamas bei prieinamas visiems lankytojams! O po vizito pilyje taip pat galėsite pasimėgauti nuotraukų bei asmenukių vertais Oslo peizažais, atsiveriančiais nuo šalimais įsikūrusios pakrantės ir uosto.

Svalbardas

Tai yra salų grupė, susidariusi tolimoje Atlanto vandenyno šiaurėje, priklausanti Norvegijai (ir šiek tiek Rusijai). Galbūt paklausite, kodėl verta keliauti taip toli, kur taip šalta? Ką gi, jeigu faktas, kad galite apsilankyti šiauriausiai nuo pusiaujo nutolusiame pasaulio mieste, pavadinimu Longyearbyen (Svalbardo sostinė), jūsų nejaudina, tada galite šią vietą ir praleisti. Bet! Prieš tai gerai pagalvokite, ar tikrai norėtumėte praleisti galimybę pamatyti poliarines meškas, kurių skaičius Svalbardo apylinkėse yra didesnis negu pačių žmonių gyventojų! Turbūt meškas taip pat žavi nuostabūs šiauriniai kraštovaizdžiai ir dangų nutvieskianti Šiaurės pašvaistė…

Flam

Flam apylinkės, be abejonės, yra viena iš Norvegijos vietų, kurią tiesiog būtina aplankyti! Turbūt esate girdėję apie garsią Flam geležinkelio liniją su nuostabaus grožio vaizdais, atsiveriančiais į Norvegijos fjordus. Šios vietos bei visa kelionė traukiniu yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldą, dar kitaip vadinamą Site Nærøyfjord. Jeigu jums labiau prie širdies yra vandens transportas, keliauti po Flam apylinkes galima ir vietiniu kruizu. Vis dėlto čia galima nuveikti ir šį tą daugiau, pvz., aplankyti mažyčius kaimelius, pastatytus aplink fjordą, išsiruošti į žygį pėsčiomis arba plaukti baidarėmis bei išvysti siautulingą vandens kritimą aplankius gražiausius krioklius Norvegijoje. Ilgiausias automobilių tunelis Europoje yra pakeliui į Flam, todėl vasarą pasinaudokite galimybe pravažiuoti aukščiausiai iškilusiu Norvegijos keliu. Jeigu norite susipažinti su išskirtine norvegų senovės kultūra, jūsų mėgstamiausia vieta taps neseniai atsidaręs vikingų slėnis Gudvangen mieste. Autentiškame vikingų kaime sutiksite tikrų vikingų ir galėsite daugiau sužinoti apie jų istoriją bei gyvenimo būdą šiandien ir prieš tūkstantį metų.

Preikestolen

Preikestolen arba Pamokslininko uola yra dar vienas gerai žinomas geografinis Norvegijos lobis. Kopiant į 2000 metrų aukštį tarp stačių skardžių, keliautojus svaigina siaurėjantys takai ir staiga atsiveriančios kvapą gniaužiančios panoramos. Norvegai tai vadina sveiku pasivaikščiojimu, tačiau keliautojams iš kitų šalių tai yra gana didelis iššūkis. Tačiau jeigu lipant į Preikestolen jums karts nuo karto prireiks minutėlės sustoti ir atsipūsti, nė kiek nenusiminkite. Įvairiausių formų akmenys, gyvybinga ir vešli augmenija, gilūs ežerai ir absoliuti ramybė – vien kopti ir visa tai praleisti būtų tikras praradimas! Uolas, kurios yra išsidėsčiusios pagal kelią viršūnės link, prieš tūkstančius metų nugludino ledynai. Todėl šis žygis bus ne tik turistinio pobūdžio, bet ir primins natūralaus meno ekspoziciją. O užlipus iki pat viršaus apims jausmas, lyg ką tik pasiekėte vieną iš savo užsibrėžtų gyvenimo tikslų!

Keli patarimai, kad kelionė į Preikestolen praeitų kuo sklandžiau:

  • Lipimas į priekį ir atgal gali užtrukti nuo 4 iki 8 valandų, priklausomai nuo jūsų fizinio pasirengimo, todėl geriausia pradėti lipti kiek galima anksčiau.
  • Iš anksto pasirūpinkite maistu ir vandens atsargomis.
  • Pasiimkite šiltesnių drabužių, kadangi viršuje bus žymiai šalčiau negu apačioje.
  • Pasirinkite atitinkamą kopti skirtą avalynę. Uolienos vietomis gali būti aštrios. Taigi lipdami su batais plonu padu galite nuolat jausti dūrimą į pėdas.

Kas gi galėtų atsispirti šiems Norvegijos lobynams? Kiekvienas, užlipęs į Preikestolen arba apsilankęs Bergeno senamiestyje, pasakys, kad Norvegija – viena iš gražiausių šalių visoje Europoje! Na, ir kas, kad čia aukštos kainos, o žiemos būna šaltos ir kartais labai ilgos. Norvegijos gamta, šilti ir draugiški žmonės, išskirtinių skonių virtuvė ir jauki miestų atmosfera atperka bet kokį mintyse iškilusį trūkumą!

[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Norvegiją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.