2018-08-09

Gruziniška virtuvė: ne tik skanu, bet ir sveika!

Kelionių patarimai
Jeigu pavargote nuo turistų antplūdžio ir trokštate žengti keliautojų neišvaikščiotais takais – Gruzija laukia Jūsų! Nepaprasto grožio gamta bei gausybę amžių menantys architektūros šedevrai leis atitrūkti nuo rutinos ir pasimėgauti atostogomis.

Šalis garsėja išpuoselėtomis vynininkystės tradicijomis bei visame pasaulyje žinoma gruziniška virtuve. Nors Gruzija gali didžiuotis gausiu istoriniu paveldu, šiandien Baltic Tours Jums siūlo atrasti kultūrą per virtuvę!

Valgymo papročiai – lyg sielos atspindžiai

Visiems žinoma, kad gruzinai pasižymi svetingumu, todėl net ir nelauktas svečias jų namuose bus šiltai priimtas. Vietiniai savo namuose visuomet turi užkandžių, o vaišės prasideda nuo naminio vyno, namų gamybos sūrio bei vytintos jautienos, vadinamos basturma. Ragaujant namų gamybos vyną, sulauksite ir tradicinio paplotėlio su gruziniško sūrio įdaru, vadinamo chačapuri.

Jeigu vietiniai net ir nepakviestų Jūsų į svečius – ne bėda, nes Gruzijoje gausu restoranų bei kavinių, kur galite paragauti tradicinių patiekalų. Kainos visuose restoranuose yra panašios – tradicinis chačapuri kainuoja apie 10 laru (3,50 Eur), o chinkaliai – apie 50-70 tetriu (0,18 Eur - 0,25 Eur).

Taip pat, vaikščiodami gamtoje, galite išvysti daug valgymui įrengtų vietų, mat gruzinai mėgsta rengti piknikus. Visai nesistebėkite, jei užklydę vieno iš vietinių piknikų metu, būsite maloniai pakviesti prisijungti!

Gruziniška virtuvė unikali natūralumu

Mažai pasaulyje žmonių, kurie nebūtų girdėję apie istorijomis apipintą gruzinišką virtuvę, tačiau retas susimąsto apie Gruzijos virtuvės teikiamą naudą sveikatai. Stulbinanti maisto kokybė, pavyzdžiui, skonio stiprikliais nepagardinta mėsa ar natūraliai užaugintos daržovės, patiks net ir didžiausiems maisto kritikams. Šviežio maisto įvairovė yra itin plati, todėl kiekvienas ras produktų pagal savo skonį.

Kone labiausiai žinoma Gruzijos gamtos dovana – itin retas vulkaninės kilmės mineralinis vanduo. Apie ,,Borjomi“ vandens gydomąją galią žinoma jau nuo pat 1890-ųjų. Užsukę į čionykščių gyventojų parduotuvėles galite įsigyti pagal senąsias tradicijas supakuoto mineralinio vandens – stikliniuose buteliuose, su mediniu kamščiu. 

Atgaiva kūnui ir sielai!

Gruzijos virtuvė – ne tik puikus būdas pažvelgti į šią kultūrą, bet ir puiki proga palepinti save. Kvėpuojant tyru kalnų oru, geriant vietinių šaltinių vandenį ir valgant natūralų maistą, Jūs galite pasijusti ne laimingesni, bet ir kur kas sveikesni!

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Sakartvelą?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.