2017-10-30

Ekskursijos Tailande: žvejyba, plaukimas ir lankytinos vietos

Kelionių patarimai
Visos tinklaraščio kategorijos
Tailande galima ilsėtis visus metus, ypač kai Tailando kainos leidžia pamatyti labai daug. Ekskursijos Tailande – lengviausias būdas suderinti poilsį ir norą sužinoti. Kalbant apie ekskursijų kainas, jos priklauso organizatorių, bet paprastai jos nėra didelės. Smagu ir tai, kad dažnai į ekskursijos kainą būna įskaičiuotas transportas, gidų paslaugos ir net pietūs. Šįkart supažindiname su pagrindinėmis Bankoko, Puketo, Čiang Majaus ir Ko Samui ekskursijomis. ⛱️

Ekskursijos Bangkok (Bankoke)

Bankokas naktį

Trukmė. Apie 4 valandos. 

Aprašymas. Naktį gyvenimas kitoks negu dieną, todėl važiuodami palei Mae Nam Chao Phraya upę (liet. Čáu Prajos upė) tuktuku, kuriame vienu metu viename važiuoti gali du keleiviai, aplankysite visas žymiausias Tailando šventyklas ir parduotuves. Į ekskursijos kainą įtraukta vakarienė ir desertas bei nealkoholiniai gėrimai. Wat Pho šventyklos apšvietimas naktį būna ypatingas. Vakarienė tokioje mistinėje vietoje – puiki proga paįvairinti išvyką. Šioje ekskursijoje gali dalyvauti iki 12 žmonių, vadinasi, nedidelėje grupėje jus pasieks daug informacijos, ypač aktualios tiems, kurie čia lankosi pirmą kartą. Su gidu susitiksite Bonkoko centre, po ekskursijos jus atveš irgi į Bankoko centrą. Taigi sumokėję palyginti mažą kainą už ekskursiją pajusite visai kitą Bonkoko ritmą, o kur dar lauktuvės artimiesiems!

Ekskursija po Ayutthaya miestą (Ajutaja)

Trukmė. Apie 9 valandas.

Aprašymas. Ekskursija po Ayutthaya, kuri įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą, nuo Bankoko yra nutolusi 53 km. Šis miestas nuo 1350 m. iki 1767 m. buvo klestinčios Siamo karalystės sostinė. Ajutaja garsėja dėl įspūdingų griuvėsių ir šventyklų. Vienoje iš šventyklų Wat Chai Mongkol rasite didžiulę bronzinę atsirėmusio Budos statulą.

Į šią ekskursiją Tailande įeina pietūs, visi mokesčiai už įėjimą, kelionė pirmyn autobusu su kondicionieriumi, o atgal grįšite laivu per Mae Nam Chao Phraya upę. Plauksite miesto kanalais... Tai – dar vienas netikėtas potyris, per kurį geriau pažinsite Bankoką. Tiesa, kol paruoš laivą, turėsite 30 min, per kurias galėsite išbandyti tradicinį masažą... Svarbu, kad jus pasiims ir vėliau atveš atgal tiesiai į jūsų viešbutį, taigi sutaupysite laiko ir jėgų, nes informatyviai ir daug įspūdžių paliekančiai ekskursijai reikės energijos.

Ekskursijos Chiang Mai (Čiang Majus)

Chiang Mai ir pusdienis su drambliais

Trukmė. Apie 5 valandas.

Aprašymas. Dramblys – didingas gyvūnas. Proga susipažinti su juo – retenybė. Tailande daugybė pramogų ir nuostabi gamta. Tokioje gamtoje puikiai jaučiasi ne tik žmonės, bet ir laukiniai gyvūnai. Baanchango dramblių parke jūsų lauks dramblių kupini įspūdžiai: darbuotojų prižiūrimi galėsite maitinti dramblius, pasivaikščioti su drambliais... Turėkite galvoje, kad tai – draustinis, kuriame gyvūnai ir gamta yra puoselėjami ir atidžiai tausojami. Vadinasi, jokių jodinėjimų drambliais ar besaikio skanėstų dalijimo savo malonumui. Ką valgo drambliai? Bananus ir cukrines nendres. Ekskursijos vyksta dukart per dieną, galite pasirinkti ryte arba per pietus. Ekskursijos Chiang Mai po Baanchango dramblių parką – viena iš populiariausių ekskursijų Tailande ir ne veltui.

Kultūrinė ekskursija Chiang Mai

Trukmė. Apie 5 valandas.

Aprašymas. Pamatysite dvi budistų šventyklas. Iš pradžių aplankysite šventyklą Wat Umong, esančią prie Suthep kalno (Sutepo kalnas), ir XIV-ojo amžiaus baltos spalvos ir varpelio formos Wat Suan Dok šventyklą. Joje stovi šešių metrų aukščio įspūdinga Budos statula. Ekskursija organizuojama mažoms grupėms. Sustokite Kad Ton Payom turguje. Šis turgus yra vertinamas už šviežius vaisius, gyvas gėles, aromatingus prieskonius ir, žinoma, Tailando virtuvės patiekalus. Jame paragausite naujų skonių ir įkvėpsite egzotiškų kvapų. Gidas jums papasakos ne tik apie šventyklas, skanų maistą, bet ir apie pačių vienuolių gyvenimą.

Ekskursijos Phuket (Puket) saloje

Ekskursijos po Phuket salą

Trukmė. Apie 7 valandas.

Aprašymas. Vėlyvą rytą jūsų atvyks pasiimti iš viešbučio ir tada vyksite apžiūrėti salą. Phuket arba Puketo žemėlapis yra turiningas, todėl bus labai įdomu jį pamatyti iš vidaus, susipažinti su istorija ir sužinoti šio egzotiško krašto paslaptis.

Ekskursija pradedama nuo Phuket senamiesčio ir užsukimo į turistų informacijos centrą, kuriame jums papasakos apie architektūrą, kuriai darė įtaką Kinija ir Portugalija. Tada – trumpa pauzė nusifotografuoti vaizdingame kraštovaizdyje. Per pietus galėsite papietauti (iš savo kišenės), o po pietų aplankysite didžiausią ir žymiausią saloje budistų šventyklą Wat Chalong. Čia yra puiki proga ne tik ją apžiūrėti, bet ir užlipti į trijų aukštų šventyklą pasigrožėti vaizdu. Po apžvalgos keliausite Didžiosios Budos statulos link. Tai – didžiulė statula, matoma beveik visoje salone. Užsukę į dar keletą objektų, šią ekskursiją Tailande vainikuos pažintis su Tailando romo (alkoholinio gėrimo) gamykla Chalong mieste. Būsite pavaišinti kokteiliu su natūraliu romu. Dažnai ekskursijose tenka susidurti su triukšmu ir siūlymu pirkti. Čia to išvengsite, nes po ekskursijos jus parveš atgal į viešbutį. Vadinasi, ši ekskursija Phuket atneš daugybę įspūdžių.

Vandens ekskursija Phuket

Trukmė. Visą dieną.

Aprašymas. Ekskursija Tailande mažoms grupėms dideliame laive. Po ilgų tyrinėjimų atostogas paįvairinti galima ir kitokiu laisvalaikiu. Pavyzdžiui, keliauti laivu ir tam tikruose sustojimuose plaukti baidarėmis. Kiek laiko galėsite paplaukioti baidarėmis? Tai priklauso nuo ekskursijų organizatorių, bet vidutiniškai apie 20–40 minučių. Tiesa, kai kurie organizatoriai pasirūpina pietumis. Per šią ekskursiją galėsite maudytis, pamatyti, sužinoti, išgirsti ir, žinoma, patirti. Ką aplankysite? Jus pasiims iš viešbučio, o tada vyksite į Ao Por plieplauką. Iš ten į James Bond, Panak, Hong salas bei kitus lankytinus objektus.

Ekskursijos Koh Samui (Ko Samui) saloje

Lankytinos vietos Koh Samui

Trukmė. Apie 5 valandas.

Aprašymas. Antroje pagal dydį Tailando saloje Koh Samui žymių vietų, kaip ir visame Tailande, netrūksta. Vietiniai draugiški gidai jus pasitiks viešbutyje ir vežios transportu, turinčiu oro kondicionierių. Per ekskursiją gidai jums parodys visas lankytinas vietas: natūraliai susiformavusius kalnus, 18 metrų aukščio Budos statulą, 15 metrų aukščio krioklį Na Muang ir kt. Galėsite atsipalaiduoti ir ramiai gerti įspūdžius į save, nes visose lankytinose vietose turėsite užtektinai laiko.

Žvejyba Koh Samui

Trukmė. Visą dieną.

Aprašymas. Žvejyba – jūsų hobis? O gal niekada nežvejojote? Išbandykite aktyvų poilsį, susipažinkite su žuvų rūšimis, sužinokite, kaip skaniausiai gaminti žuvį Koh Samui organizuojamoje žvejybos ekskursijoje! Kas jūsų laukia? Kai išplauksite iš Thong Kru prieplaukos, aplankysite Ko Mudsoom, Ko Tan, Ko Rarb salas ir kitus žymius objektus. Jums papasakos apie skirtingas žuvis, pamokys, kaip ne tik jas atskirti, bet ir sužvejoti.

Žinoma, tai yra tik nedidelė dalis to, ką rasite Tailande. Keliautojų atsiliepimai ir iš kitų miestų, pavyzdžiui, Patajos yra puikūs, tad būkite drąsūs ir mėgaukitės atostogomis!

Naudinga informacija apie Tailandą

Sezonas. Geriausias laikas lankytis Tailande yra nuo lapkričio iki vasario. Valiuta. Tailando valiuta – Tailando batas (THB). 1 Euras yra lygus apie 38,9650 THB. Viza. Lietuvos piliečiams vykstant atostogauti į Tailandą reikia turistinės vizos. Vizas išduoda Tailando ambasados ir konsulatai. Gauti vizą dar galima Tailando pasienyje, kai vykstama ne ilgiau negu 15 dienų (angl. Visa on Arrival). Vizas taip pat galite užsakyti keliaudami su „Baltic Tours“. Kalba. Tajų. Pasisveikinimas. Tailando gyventojai – labai mandagūs žmonės. Neprašausite išmokę bent porą žodžių. Pavyzdžiui, labas tajų kalba yra sàwàtdee (tariama sà-wàt-dee).

 

Turi savo istoriją?

 

[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Tailandą?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.