2017-11-02

Egzotiškoji Indija: apie šalies įdomybes

Egzotinės kelionės
Kelionių patarimai
Visos tinklaraščio kategorijos
Egzotiška, viliojanti ir neatrasta Indija. Tai šalis, kurioje puoselėjamos senovės tradicijos, įsišaknijusios kiekvieno vietinio gyvenime ir neatskiriamos nuo kasdienybės.  Kraštas, kuriame dažniausiai valgoma rankomis ir galioja nerašytos kairės bei dešinės rankų taisyklės, o alkoholiui bei rūkalams taikomi griežti apribojimai.

Nepaisant daugybės nustatymų, keistų faktų ar eiliniam europiečiui nepriimtinų kontroliavimų, susipažinti su šia Pietų Azijos valstybe išties įdomu ir naudinga. Kokia tai kultūra? Ką pravartu žinoti kiekvienam turistui? Kodėl būtų įdomu aplankyti Indiją? Baltic Tours šiame straipsnyje pateikia keisčiausius, įdomiausius ir labiausiai intriguojančius faktus apie šalį, taip ne tik sukeliant skaitytojų smalsumą ir skatinant keliauti, tačiau ir supažindinant su kartais itin griežtai vertinamomis taisyklėmis.

Indijos vietiniai

KALBOS

Visiems tikriausiai gerai žinoma, kad oficialios šalies kalbos yra dvi: hindi bei anglų. Vis dėlto, su vietiniais neretai susikalbėti galima ir dar 17 kitų kalbų, pavyzdžiui, telugų, bengalų, pundžabio, sanskritų, tamilų, urdu ir kitomis. Taip pat Indijoje kalbama net 1652 skirtingais dialektais!

KINAS

Nepaslaptis, kad Indija garsėja didžiausia kino industrija. Ji įsikūrusi Mumbajuje, kuris dar neretai yra vadinamas „Svajonių miestu“. Seniau šio miesto pavadinimas buvo Bombėjus, tad būtent dėl šios priežasties „Bolivudo“ pirmoji raidė yra B. Bene visi čia pastatomi filmai yra miuziklai.

Šokanti indė

VALGYMO TRADICIJOS

Bene kiekvienas induistas prieš valgį būtinai nusplaus rankas, kojas bei veidą. Valgoma visuomet tik dešine ranka, kadangi kairioji – nešvaros simbolis, kuria naudotis priimtina tik tualete. Tad būtinai prisiminkite tai keliaudami, o ypač - sėsdami prie bendro pietų stalo su vietiniais! Dar įdomu tai, kad moterys prie stalo sėdasi tik tuomet, kai pavalgo kiti šeimos nariai, o maisto išmetimas yra laikomas didžiule nuodėme. Taip pat Indijoje yra itin pamėgta valgyti atsisėdus ant žemės, tačiau tą reikia daryti prieš save sukryžiavus kojas. Tokia poza jogoje vadinama „daliniu lotosu“ ir padeda atsipalaiduoti, suteikia ramybės jausmą. Sėdint tokia poza yra siunčiami signalai į skrandį, įspėjantys, kad netrukus prasidės virškinimas.

Indiškas maistas

SIMBOLIAI

Vienos mėgstamiausių indiškų vestuvių puošmenų – medetkos. Tikima, kad tai – fortūnos ir laimės simbolis. O štai figmedis yra nacionalinis Indijos medis, kuris taip pat yra laikomas nemirtingumo simboliu, minimas daugybėje indiškų mitų ir legendų. Tuo tarpu lotoso žiedas – induistų ir budistų yra laikomas šventu. Delyje netgi galite aptikti lotoso žiedo formos šventyklą. Tai – viena populiariausių lanktynų vietų Indijoje.

SPALVOS

Daugeliui vestuvės tikriausiai asocijuojasi su balta spalva? Tačiau Indijoje viskas yra atvirkščiai. Balta spalva yra gedulo simbolis, o štai vestuvių apdarus moterys renkasi raudonos spalvos. Tad keliaudami po šalį geriau nedėvėkite baltų drabužių, siekiant išvengti nesusipratimų.

Indiškos vestuvės

PASISVEIKINIMAS

Tikriausiai filmuose esate matę, kad indai sveikinasi suglausdami delnus ir šiek tiek pasilenkdami į priekį. Skirtingai nuo kitų šalių etiketo, sveikintis rankos paspaudimu čia nėra priimta. Kitoks pasisveikinimo būdas čia propaguojamas todėl, kad vietiniai tiki, jog suglaudžiant visus rankų pirštų galiukus, yra suaktyvinami juose esantys nerviniai taškai. Šie atsakingi už smegenų dalį, kurioje saugoma informacija būtent apie tą žmogų, su kuriuo sveikinamasi. Toks ritualas padeda geriau įsiminti pirmą kartą matomus veidus. Tad pratinkitės prie indiškos kultūros ir šalyje sveikinkitės taip, kaip įprasta vietiniams.

RELIGIJA

Induizmo religija aiškina, kad egzistuoja daugiau nei 300 milijonų (!) skirtingų dievų. Mat kiekvienam kaimui priskiriama po vieną atskirą šventybę.

Šventykla Indijoje

BRANGENYBĖS

Tik įsivaizduokite: daugiau nei dešimtadalis viso pasaulio aukso priklauso Indijos moterims ir dažniausiai – ištekėjusioms. O tai yra daugiau nei turi JAV, Tarptautinis valiutos fondas, Šveicarija ir Vokietija kartu sudėjus! Auksas šalyje yra laikomas pačia geriausia vestuvių dovana. O kodėl gi moterys indės nuolat nešioja daugybę apyrankių? Jos tiki, kad nuolatinis šių papuošalų sąlytis su oda aktyvina kraujotaką, o tai gerina savijautą ir apsaugo nuo širdies ligų.

Pasipuošusi indė

Tad akivaizdu, kad šalis pasižymi savotiškomis keistenybėmis, bet juk tai labiausiai ir vilioja keliauti į nepažintus kraštus, ar ne? Išnaršyti kultūrą, vietinių gyvenimo būdą ar išmokti visiškai kitokių etiketo taisyklių. Jau susigundei keliauti į Indiją? O galbūt į kitus egzotinius kraštus? Visų egzotinių kelionių pasiūlymų ieškok ČIA

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Indiją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.