2020-02-25

Atostogos ankstyvą pavasarį: top 5 kryptys, kur verta nukeliauti

Citybreak - greiti pasprukimai
Kelionių patarimai
Šiais metais Lietuvoje vietoje įprastos žiemos gavome vieną ilgą lapkričio mėnesį, kuris gali užtrukti net iki pavasario antros pusės.

Vis dėlto, net ir esant šiltai žiemai, sinoptikų skaičiavimai rodo, kad saulė per šį laikotarpį Lietuvoje švietė vidutiniškai vos apie 40 val. per mėnesį. Gerai savijautai palaikyti tiek yra tikrai per mažai, tad lietuviai vis dažniau nutaria atostogauti nelaukdami vasaros ir ieško šilumos bei šviesos svetur jau ankstyvą pavasarį. Dalinamės kelionių ekspertų patarimais, kurios kryptys šių metų pavasarį yra pačios palankiausios.

Švelnus Viduržemio klimatas

Pasak „Baltic Tours Group“ kelionių ekspertės Donatos Rukaitės, žiemos antrojoje pusėje ir pavasarį pasauliniu traukos tašku tampa pietryčių Azija, o pastaruoju metu ypač Balis. Ten, anot pašnekovės, dabar turistų – net tiršta. Todėl norintiems ne tik gero oro, bet ir ramybės, rekomenduojama rinktis Pietų Europą ir Viduržemio regioną.

„Ten temperatūra nėra pernelyg aukšta, vidutiniškai +16-20 laipsnių šilumos, priklausomai nuo atostogų periodo, tačiau oras geras, žmonių nedaug, viešbučiai neblogi, o kainos – labai patrauklios“, – aiškino D. Rukaitė.

Pietinės Europos kurortai

Norint pasimėgauti minėtais privalumais, kelionių ekspertė siūlo rinktis žemyninę Ispanijos dalį, ypač Alikantės regioną. Neprašaus pro šalį ir tie, kas pasirinks Maltą ar Kiprą.

D. Rukaitės teigimu, žiemos ir pavasario metu visos turistų pamėgtos kryptys Pietų Europoje išgyvena vadinamąjį low season laikotarpį, tačiau tiems, kurie nori keliauti ir pažinti šalį – tai išties puikiausias laikas. „Galima išvengti turistų spūsčių. Be to, apgyvendinimo, automobilių nuomos ir ekskursijų kainos yra gerokai mažesnės, o ir oras panašus į vėlyvą lietuvišką pavasarį ar ankstyvą vasarą, lepina saulė“, – sakė kelionių ekspertė.

Trumpas poilsis istoriniuose miestuose

Anot D. Rukaitės, norintiems trumpalaikio, išskirtinai pažintinio poilsio rekomenduojama rinktis ir vadinamąsias city break keliones – išvykas į Europos miestus. Pavyzdžiui, Barseloną, Paryžių. Šiuos miestus lietuviams lengva pasiekti, nes skrydžiai pritaikyti prie savaitgalių, tad įmanoma nesunkiai bent trumpam pabėgti nuo apniukusio lietuviško oro.

„Planuojant pavasario atostogas, manau, svarbu atsakyti į klausimą, kokio tipo poilsio – aktyvaus ar pasyvaus – norima. Pageidaujantiems pažintinio poilsio, žiemos ir ankstyvo pavasario laikotarpis puikiai tinka keliauti – kainos kurortuose gerokai mažesnės nei vasaros laikotarpiu. Turistų srautai taip pat nėra dideli, tad patogu keliauti po lankytinas vietas, jos neskęsta turistų miniose. Svajojantiems apie pasyvų poilsį paplūdimyje, Europos pakrantėse, šis laikas dar nėra pats tinkamiausias, nes oro temperatūra retai perkopia +25, tad maudymukus gali imti tik patys drąsiausi“, – priminė „Baltic Tours Group“ kelionių ekspertė.

Populiariausios kryptys

„Baltic Tours Group“ duomenimis, pagal populiarumą, klimatą ir kitus kriterijus, galima būtų sudaryti ankstyvo pavasario netolimų krypčių penketuką. Į jį šiemet pateko šalys, kurios patiks visiems, norintiems gero oro ir ramybės, kuomet nevargina dideli turistų srautai, eilės prie lankytinų objektų ir žymiausių restoranų.

TOP 5 kelionių kryptys Europoje šį pavasarį:

Malta

Kipras

Alikantė (Ispanija)

Gran Kanarija (Ispanija)

Eilatas (Izraelis)

[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Kiprą?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Ispaniją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Maltą?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Izraelį?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.