2018-05-03

Savaitgalio klajonės po Romą ir 6 firminiai patarimai

Kelionių istorijos
Citybreak - greiti pasprukimai
Savaitgalis Romoje? Turbūt kiekvienas varvintume seilę. Gardžios picos, italų charizma ir skanus vynas. Eh! Bet dabar – ne apie tai. Baltic Tours komandos narė Rasa šį kartą pažindinosi su Roma kiek kitaip.  Šiandien tinklaraščio įraše – kelionių ekspertės patarimai ir ryškiausiom spalvom pabirusios nuotraukos.

Amžinojo miesto etikete paženklinta Roma – išties nuostabi, tačiau šįkart leidausi į klajojimo nuotykį ir neaplankiau nė vieno lankytino objekto, o jei pakliuvo koks pakeliui – stengiausi apeiti kuo didesniu ratu aplink. Tiesa, beklaidžiojant nusileidau Ispanų laiptais, iki alpimo nusėstais turistų. Alpstančiųjų matėsi ir prie Trevi fontanų, o greitosios medicinos pagalbos automobiliai triūsė ir prie Panteono, ir prie Koliziejaus. Gegužės 1-osios ilgasis savaitgalis Romoje buvo apdovanotas 30°C karčiu ir celestinės spalvos dangumi. Atrodė, kad visos Europos keliai atvedė į Romą nuotykių, grožio ir gastronomijos potyrių ieškotojus. Trys dienos klajojant buvo nuostabios!

Seni geri patarimai, kuriuos tikrai verta atsiminti bastantis po Romą:

  • Lankytini objektai lankomi arba labai ankstų rytą, arba vėlų vakarą. Vidurdienį kaitinant saulei yra prasčiausias sprendimas pakliūti į minią, laukti kelių valandų eilėje, pamatyti pusę vaizdo ir besistumdant nepasidaryti nuotraukos.
  • Romos kišenvagiai galėtų vesti tarptautinius profesionalių vagių mokymus, todėl nepasiduokite svetimų žmonių kalbinimams, nelaikykite mobiliųjų telefonų ant lauko kavinių staliukų, nepalikite rankinės ar kuprinės užtrauktukų be savo akių lygio priežiūros, neprašykite svetimų turistiškai atrodančių žmonių padaryti nuotraukos jūsų telefonu – paslaugusis „turistas“ tiesiog iš lėto pranyks žmonių minioje su visu jūsų nuotraukų ir kontaktų archyvu.
  • Kava yra 99% vietų skani, tiesiog nuostabi, tačiau kainodara – labai kūrybinga. Atėjus į kavinę reikia klausti, kiek kainuoja kava stovint prie baro ir kava prisėdant prie staliuko. Kaina skirsis tris kartus. Tada jau jūsų sprendimas, kokį tarifą rinktis. Beje, kas 100 m nuo lankytino objekto kaina mažėja po 0,50 Eur. Taip pat, kava iki pietų – pieniška, kuo labiau į vakarą – tuo stipresnė.
  • Coperto mokestis restorane (staliuko mokestis asmeniui) nėra joks plėšikavimas. Ši tradicija atkeliauja iš Viduramžių ir yra plačiai taikoma visoje Italijoje. Romoje coperto vidutiniškai yra 2 Eur, tačiau yra vietų, žinoma, arčiau lankytinų objektų, kur šis mokestis yra ir kelis kartus didesnis.
  • Mistinis miesto mokestis svyruojantis nuo 2 iki 7 Eur asmeniui už vieną naktį yra tikrai legali rinkliava. Svarbu žinoti, kad mokestis priklauso nuo apgyvendinimo tipo (kuo aukštesnė viešbučio kategorija, tuo didesnis mokestis). Mokestį turi mokėti atvykus į vietą visi suaugę ir vyresni nei 10 m. vaikai. Grynaisiais!
  • Neieškokite gastronominių aukštybių pačiame Romos mieste. Tai miestas, orientuotas į vienkartinį vartotoją. Maistas neblogas, bet ne puikus. Ieškant tokio – reikia čiupti automobilį ir riedėti į Romos apylinkes. O ten jau – laikykitės, kilogramai.

Tegyvuoja Italija, tegyvuoja skanieji savaitgaliai Romoje! Ir kaip sakoma, Italians do it better.

[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Romą?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.