2019-05-16

Ekskursijos Tailande: nuo vandens turgų iki nakvynės plaukiojančiuose nameliuose

Egzotinės kelionės
Poilsinės kelionės
Visos tinklaraščio kategorijos
Tailandas – vis populiaresnė egzotinių kelionių kryptis. Vienus čia vilioja įstabios šventyklos, gamta ar unikali vietinė kultūra, kitus – aktyvios pramogos, naktinis gyvenimas.

Tailandas vadinamas kontrastų šalimi – šalia judrių, perpildytų miestų čia glaudžiasi nuostabūs paplūdimiai, laukinė gamta ir jaukūs, mažai civilizacijos paliesti kaimeliai. Akivaizdu, jog ši šalis turi ką pasiūlyti bene kiekvieno keliautojo skoniui ir poreikiams.

Šalies kraštovaizdžio įvairovė ir aktyviai šalyje plėtojamas turizmas lemia tai, jog Tailande galima rinktis iš daugybės organizuojamų ekskursijų. Šalis nemaža, o ką pamatyti praktiškai yra visuose regionuose. Keliauti šalies viduje galima ir traukiniais, nuomotu transportu, lėktuvais. Pastarasis keliavimo būdas ne tik leis lengviau ir greičiau pasiekti norimas vietas, bet ir pernelyg kainomis nenuskriaus kišenės. Tai ypač aktualu tiems, kurie nori pamatyti daug ir per trumpą laiką.

Kad išsirinkti ir įgyvendinti keliavimo po Tailandą maršrutą būtų dar paprasčiau, „Baltic Tours“ pateikia patarimus apie vietas, kurias tikrai verta pamatyti šioje šalyje.

Jaukus turas po ištuštėjusį naktinį Bankoką

Tailando sostinėje gausu šventyklų, muziejų bei šurmuliuojančio naktinio gyvenimo. Viena įspūdingiausių ekskursijų, kurią galite pasirinkti Bankoke – naktinė, paprastai prasidedanti 7–8 valandą vakaro. Jos metu, keliaudami tuktuku aplankysite įspūdingiausias vietas, tarp jų ir Wat Pho (Gulinčio Budos) šventyklą, kurioje saugoma labiausiai Tailande garbinama 46 metrų ilgio Budos statula.

Ekskursijos metu aplankomas ir 24 valandas per parą veikiantis milžiniškas gėlių turgus, į kainą įtraukta vakarienė, kurios metu skanausite tradicinio tailandietiško maisto. Turai organizuojami nedidelėmis, 12 žmonių grupelėmis su gidu ir paprastai trunka apie 4 valandas. Keliauti naktį po Bankoką verta ne tik dėl įspūdingesnių vaizdų, bet ir dėl mažesnio turistų kiekio bei ne mažiau varginančios oro temperatūros.

Ajutajos miestas – atgal į praeitį

Iš Bankoko nesunku patekti į Ayutthaya (Ajutaja) miestą – senąją Tailando sostinę, menančią 1350 m. įkurtos Ajutajos karalystės laikus. Nors miestas XVIII amžiuje buvo sunaikintas birmiečių, šiandien ten galima rasti ne tik istorinius griuvėsius. Ajutaja garsi vienuolynais, šventyklomis ir Budos statulomis, joje tebėra daugiau kaip 100 lankytinų objektų! Čia išvysite senovinių karališkųjų rūmų griuvėsius, garsiąją paauksuoto sėdinčio Budos statulą, įsimintiną Wat Phra Si Sanphet šventyklą. Užsisakę turą iš anksto, autobusu būsite paimti iš viešbučio, o vakare atgal į Bankoką grįšite laivu, plukdinančiu Chao Phraya upe. Palei upę stūkso daugiau garsių šventyklų, taigi, plaukimo metu tikrai bus kur paganyti akis. Į visos dienos turo kainą įskaičiuoti pietūs bei apsilankymai daugelyje lankomų objektų. Vis dėlto, šiek tiek pinigų su savimi turėti patartina, nes keli objektai gali būti apmokestinti papildomai.

Dvi dienos – trys salos (Phang Nga, Krabi ir Phi Phi)

Viešint Tailando pietuose tiesiog būtina aplankyti ir garsiausias salas. Ši ekskursija puikiai tiks pavargusiems nuo civilizacijos triukšmo, išsiilgusiems gamtos, mėgstantiems aktyvias vandens pramogas ar tiesiog trokštantiems pamatyti daug nesukant galvos dėl organizavimo. Per dvi dienas, kruizo metu aplankysite Phang Nga, Krabi ir Phi Phi salas. Į šią turiningą ekskursiją įtraukta: lankymasis gražiausiuose lankomų salų paplūdimiuose ir įlankose, nardymas, plaukiojimas Pileh ežere, vietinių kaimelių lankymas ir netgi savotiškas turas po vietinius barus bei naktinį Tailando gyvenimą. Svarbiausia, jog daugelyje gražiausių vietų turėsite apsčiai laisvo laiko sau. Na, o tai, jog į ekskursijos kainą įskaičiuotos tokios išlaidos kaip nakvynė, trys maitinimai per dieną, gidas, lankomų objektų mokesčiai bei nardymas ir jo įranga, garantuoja ramų laiką.

Krabi salos – ramybės, aktyvių pramogų ir ypatingos budistinės auros vieta

Pietiniame Tailande plytintis Krabi salų regionas kiek skiriasi nuo kitų Tailando salų – jis itin tinkamas aktyvioms pramogoms, yra kiek mažiau populiarus tarp turistų, tad ir su vietinių gyvenimu susipažinti čia lengviau. Tarp įspūdingiausių čia lankomų objektų patenka Tiger Cave šventykla, pastatyta ant milžiniškos uolos, Krabi karštosios versmės bei kristalų baseinas (Crystal pool). Pasirinkę tokią ekskursiją pirmiausia keliausite Khlong Thom nacionaliniu parku per įspūdingą atogrąžų mišką, o atvykę prie karštųjų versmių galėsite ne tik išsimaudyti, bet ir pasivaikščioti šalia esančiais miško takais. Po karštųjų versmių atsivėsinsite nuostabaus skaidrumo esmeraldiniuose baseinuose. Tuo tarpu aplankius Tiger Cave šventyklą turėsite galimybę išbandyti jėgas ir užkopti 1,237 laipteliais į viršų. Tą padaryti tikrai verta – Tiger Cave garsėja kaip budistų meditacijos centras ir vieta, kurioje jaučiama ypatingai dvasinga atmosfera.

Leidžiantis į šį turą rekomenduojama rinktis visos dienos (bent septynių valandų) ekskursiją, kad pakaktų laiko neskubant pasimėgauti kiekvienu lankomu objektu.

Patajos plaukiojantis turgus – unikalūs tradiciniai patiekalai ir suvenyrai

Pietryčių Tailande esantį Patajos miestą turėtų aplankyti visi išsiilgę pramogų, šurmulio bei naktinio gyvenimo. Šiame kurortiniame mieste rasite zujančią Walking street, pilną pasiliksminimo vietų, barų, įspūdingų vandens atrakcionų parkų. Pažintiniais tikslais keliaujantys į Patają turėtų aplankyti plaukiojantį Patajos turgų (Pattaya floating market). Jame ne tik išvysite daugiau kaip šimtą valtyse įrengtų parduotuvių, prekiaujančių tajų skanumynais, patiekalais, egzotiškais vaisiais, daržovėmis ir suvenyrais, bet ir geriau pažinsite vietinių gyventojų tradicijas. Šios ekskursijos metu keliausite specialia valtimi, trukmė – apie keturios valandos.

Tolyn nuo civilizacijos: Khao Sok nacionalinis parkas

Ne vienas čia apsilankęs keliautojas teigia, jog tai – viena įspūdingiausių Tailando vietų, kuri dar ilgai išlieka atmintyje. Khao Sok – didžiulis nacionalinis parkas, kuriame kiekvienas ras ką veikti: pradedant žygiais, pasiplaukiojimais valtimis bei plaustais, baigiant ramiais pasivaikščiojimais nuostabioje gamtoje. Vis dėl to, bene įsimintiniausią patirtį žada tos ekskursijos į kurias įtraukta nakvynė plaukiojančiuose nameliuose, Cheow Lan ežere. Nepamirškite, jog įprastai šie nameliai – be didelių patogumų, čia nėra telefono ir interneto ryšio – tikras pabėgimas nuo civilizacijos. Pirmąją ekskursijos dieną aplankysite įspūdingiausias olas, šventyklas, galėsite papietauti plaukiojančiame restorane ir turėsite daug laiko ramiems pasiplaukiojimams ar žvejybai. Sekančią dieną galėsite apžiūrėti kitas įstabias nacionalinio parko vietas: valtimi plaukti ežeru, sustoti prie krioklio ir pasimėgauti karštomis mineralinėmis versmėmis.

Užsisakyti tokį turą verta ir todėl, jog tai gerokai palengvins poilsį, mat šiame parke draudžiama lankytis be gido, o užsisakius ekskursiją į jos kainą paprastai įtraukiamas draudimas, gido paslaugos, nacionalinio parko mokestis, pietūs, vakarienė ir, žinoma, nakvynė įstabiuose namukuose.

Pateikti patarimai – tik dalis iš gausybės ekskursijų Tailande. Patenkinti įspūdžių troškulį čia galės kiekvienas, tačiau kaip ir kitų kelionių metu, jums neabejotinai pravers iš anksto numatytas kelionės planas bei tam tikros žinios apie šalį. Tuo tarpu iš anksto surastos ar užsakytos ekskursijos leis išvengti nemalonių staigmenų, galinčių sutrikdyti brangų atostogų laiką.

Prieš vykstant į Tailandą pravartu žinoti, kad:

• Tailandi valiuta – Tailando batas (THB). 1 euras lygus apie 37,1920 THB (gali kisti).  • Vykstantiems į Tailandą reikia įsigyti vizą, kurią galite užsisakyti Tailando konsulate, Vilniuje. Ją galima įsigyti ir atvykus į šalį, tačiau ji galios keturiskart trumpiau (vos 15 dienų). • Turistams vertėtų gerbti vietinių tradicijas ir religiją: nevilkėti pernelyg aptemptų drabužių, lankantis šventyklose vilkėti pečius ir kojas uždengiančią aprangą. • Tailande netoleruojamas: karališkosios šeimos įžeidinėjimas (už tai baudžiama), nuogų pėdų rodymas, piktas kalbėjimas ir riksmai viešumoje. • Tinkamiausias laikas lankyti šią šalį – nuo lapkričio iki vasario mėnesio. Birželio – spalio mėnesiais čia būna lietingasis sezonas.

[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Tailandą?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.