2019-05-15

Apsipirkimo Turkijoje ypatumai: patrauklios juvelyrikos kainos, derėjimasis ir praktiškos lauktuvės

Pažintinės kelionės
Egzotinės kelionės
Kelionių patarimai
Aktyvus turizmas
Poilsinės kelionės
Nuolat šviečianti saulė, šilta jūra ir draugiškai besišypsantys žmonės – visa tai pasitinka jus tik lėktuvui nusileidus į Turkiją. Vienas labiausiai pamėgtų Turkijos regionų, Antalija, sutraukia didžiulį lietuvių būrį jau ne vienerius metus ir greičiausiai išliks vienu mėgstamiausių kurortų vasaros sezono metu.

Tai visai nestebina, nes ši šalis ne tik pritraukia turistus galimybe pasimėgauti nebrangiu poilsiu prie Viduržemio jūros, kokybišku aptarnavimu bei maistu, bet ir galimybe nebrangiai apsipirkti. Jau populiarėja posakis, kad į Turkiją reikėtų skristi tuščiu ir grįžti pilnu lagaminu. Čia galite įsigyti tikrai puikių gaminių, bet skubėti pirkti ir aklai pasitikėti prekeiviais nereikėtų, nes Turkijoje pilna padirbinių ir prekyba jais nėra per daug kontroliuojama. Kaip neapsigauti ir ką gi verta pirkti Turkijoje?

Turkija

Oda, tekstilė ir juvelyrika

Pasivaikščiokite savo kurortinio miestelio gatvelėmis ir pamatysite daug prekyviečių, kuriose prekiaujama drabužiais, tekstilės, odos, juvelyrikos dirbiniais. Jos Turkijoje išsidėsčiusios pačiame miesto centre, tiek prie viešbučių. Tolimesniuose viešbučiuose mažesnes prekyvietes galite rasti ir pačiame viešbučio viduje, o esant norui, beveik kiekviena parduotuvė suteiks nemokamą nuvežimo paslaugą į didesnes jų tinklo parduotuves. Ypač populiaru apsipirkti juvelyrikos, odos bei tekstilės gaminių parduotuvėse. Juvelyrikos dirbiniai, auksas čia pigesnis nei Europoje dėl pigesnės darbo jėgos. Dažnas prisiminimui mėgsta parsivežti ir sidabro dirbinių su sultanitu. Šis pusbrangis akmuo išgaunamas tik Turkijoje ir turi ypatingą savybę keisti spalvą besikeičiant apšvietimui, tok papuošalas greitai nepabos, sulauksite pagyrimų iš aplinkinių.

Tobulink savo derybų įgūdžius

Svarbu! Nepamirškite derėtis ir apsišarvuoti kantrybe. Turkas nebūtų turkas jei nebandytų savo prekę parduoti brangiau, tad nenustebkite, kad parduotuvėse nebus kainų. Turkijoje dėl kainos deramasi besišnekučiuojant, išgeriant arbatos ar kavos. Žiūrėkite į derybas kaip į smagų žaidimą ir nesijauskite įsipareigoję pirkti, jei kaina netinka. Derybos turkams yra jų gyvenimo būdas bei kultūros dalis. Visgi, suderėjus savo nustatytą kainą ir pardavėjui sutikus, prekę būtų mandagu įsigyti. Negražu derėtis neplanuojant prekės pirkti apskritai, to turkas tikrai nesupras ir galite taip supykdyti prekeivį, kad nereikėtų nustebti, jei būsite nemaloniai išprašytas lauk.

Turkijos miestas

Prekybos centrai

Nemėgstantiems derybų, bet vis tik norintiems apsipirkti Turkijoje ir įsigyti kokybiškų drabužių, geriausia vykti į prekybos centrus, kuriuos rasite šalia savo kurortinių miestelių. Atostogaujantiems Antalijoje, verta užsukti į „Deepo“ išparduotuvių centrą, „Mall of Antalya“ arba į „5M Migros“ prekybos centrą. Čia rasite tiek jau pažįstamų drabužių bei batų parduotuvių, tiek turkiškos produkcijos parduotuves „Waikiki“, „Mavi“, „Mudo“, „Inci“ bei daugelį kitų.

Valiuta

Turkijoje galite atsiskaityti tiek vietine valiuta liromis, tiek debetine kortele. Žinoma, neplanuojant didelių apsipirkimų, būtinybės keistis valiutą nėra. Be to, Turkijoje galima atsiskaityti tiek eurais, tiek doleriais. Vis didėjant užsienio turistų srautui daugelyje prekyviečių kainos nustatomos eurais ir doleriais, tačiau, vis tiek palankiausia atsiskaityti vietine valiuta, nes keitimo kursas ne visada gali būti parinktas jūsų naudai.

Valiuta

Šalį pažinsi apsilankęs turguje

Neplanuojantiems didelių apsipirkimų, bet norintiems pažinti vietinę kultūrą ir pagyventi turkišku ritmu, tiesiog būtina užsukti į vietinį vaisių bei daržovių turgų. Čia pamatysite didžiulius stalus, nuklotus vietine produkcija ir garsiai šūkaliojančius prekeivius „Buyrun, buyrun“, nepaliaujamai kviečiančius jus prieiti, paragauti ir įsigyti jų prekes. Pagrindinis atvažiuojamasis turgus vyksta bent kartą per savaitę, o didesniuose kurortuose kaip Antalija, Alanija ar Sidė turėsite galimybę apsilankyti turguje net keletą kartų. Tiesa, čia jau nesiderama: vietiniai ūkininkai prekiauja savo užauginta bei pagaminta produkcija, tad taikomi antkainiai visai nedideli.Didžioji dalis Turkijos gyventojų vis tik gyvena nepasiturinčiai ir daugeliui prekyba vietine produkcija yra vienintelis pragyvenimo šaltinis.

Bandykite, ragaukite ir mėgaukitės

Turkijoje prieš perkant visada turite teisę paragauti ir įsitikinti produkto kokybe. Paragaukite tiek vietinių saldumynų, tiek meduje išmirkusios baklavos ar sezamų chalvos. Šie gardumynai tikrai nepaliks abejingo nei vieno smaližiaus, galėsite pradžiuginti draugus ar gimines skaniomis lauktuvėmis. Ieškantys gurmaniškų, išskirtinių skonių, paragaukite granatų, saldžiojo pupmedžio (kerobo) ar pušų sirupo. Granatų sirupas tinka salotoms, o kerobo arba pušų sirupas – apsaugai nuo peršalimo ligų bei imuniteto stiprinimui.

Poilsiu prie Viduržemio jūros rinkitės Baltic Tours.

[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Turkiją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.