2019-10-02

Kvapą gniaužiantys vaizdai ir gražiausi saulėlydžiai - kalnuose

Aktyvus turizmas
Kur geriausia stebėti saulėlydį? Jūros purslų skalaujamame paplūdymyje, nuo didmiesčio džiunglėse esančio dangoraižio stogo, o gal raminančios vienumos draugijoje kuriame nors kalnyne? Jei mėgstate gamtos vaizdus, neabejotinai patys gražiausi, žadą užgniaužiantys saulėlydžiai – kalnuose. Kai paskutiniai saulės spinduliai apšviečia kalnų viršūnes – akis užlieja pasakiški vaizdai, o širdis prisipildo laimės. Baltic Tours komanda rekomenduoja pasakišku grožiu užburiančius kalnus, vertus aplankymo.

Tarp Slovakijos ir Lenkijos

Lenkijos alpės – Tatrai – išsaugotos laukinės gamtos nacionalinis parkas. Kalnai yra tarp Lenkijos ir Slovakijos, jie dar vadinami mažiausiais Alpių kalnais Europoje. Šiuos kalnus rekomenduojama aplankyti kartu su vaikais, nes Tatrų kalnų dovanojamais vaizdais liks sužavėti ir mažieji - čia galėsite grožėtis ne tik išskirtinai švaria aplinka, tamsiais kalnų ežerais, įspūdingais kriokliais, unikaliais augalais, bet ir kalnuose gyvenančiais, kitur retai sutinkamais gyvūnais.

Šveicarijos

Galvojant apie atostogas Šveicarijoje, dažnai pirmoji mintis būna – kalnai. Šioje šalyje yra keletas įspūdingų kalnų, kuriuos norėsite pamatyti. Matterhorn kalnai – ikoniškiausi Šveicarijos kalnai, tačiau įkopti sugebėtų tik patyrę kopinėtojai. Monta Rosa – aukščiausias kalnas Šveicarijoje, čia galite praleisti nepamirštamą naktį viename iš romantiškųjų Monta Rosa namelių.

Austrijos

Nenuostabu, kad kalbame apie kalnus šioje šalyje, nes dauguma miestų ir kaimų Austrijoje apsupti pasakiškais kalnų peizažais. Vienas iš miestų , Hallstatt - apsuptas Salzkammergut kalnais. Šios vietos grožis taip sužavėjo ir įkvėpė Kiniją, kad jie atkūrė šį miestą ir dabar mažai kas rastų skirtumų tarp originalo Austrijoje ir kopijos Kinijoje. Šių kalnų apsuptyje puikiai praleisite laiką ir su visa šeima, nes pasakų peizažus primenanti aplinka pakeri ir suaugusius, ir vaikus.

Kalnai Rusijos – Mongolijos – Kinijos - Kazakstano apsuptyje

Altajaus kalnai nustebins kultūriniu ir istoriniu aspektu. Šių kalnų grožis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir atspindi neįprastas Kazakstano tautų kultūras. Šiuose kalnuose pamatysite neįtikėtino dydžio ežerus ir gamtos grožio slėpinius demonstruojantį „Tavan Bogd” Nacionalinį parką.

Rusijos

Tarp Juodosios ir Kaspijos jūros esantys Kaukazo kalnai skirstomi į didįjį ir mažąjį Kaukazą. Šiuose kalnuose rasite veiklos tiek vasaros, tiek žiemos metu. Vasarą čia vyksta įvairiausi renginiai, o žiemą  keliautojai pasineria į slidinėjimo malonumus.

Kiti nepamirštamus vaizdus dovanojantys kalnai (Čekija, Gruzija, Norvegija, Ukraina)

Verti aplankymo Čekijos kalnai – „Sněžka”, „Luční hora”, „Studniční hora”.

Gruzijos įspūdingiausi kalnai – „Brasstown Bald”, „Bell”, „Sawnee”, „Blue Ridge”.

Vaizdais žavintys Norvegijos kalnai – „Galdhøpiggen”, Glittertind”, „Store Skagastølstinden”.

Populiariausi Ukrainos kalnai – „Karpatai”, „Hoverla”, „Pop Ivanas”, „Brebeneskul”.

Kelionė į kalnus autobusu ar automobiliu?

Keliaujant automobiliu, esate lyg ir prie jo pririšti - jeigu keliaujant mėgstate daug vaikščioti, visų pirma teks ieškoti vietos, kurioje automobilį būtų galima palikti, o pasivaikščiojus - visada teks prie tos vietos grįžti atgal. O kur dar nuolatinė įtampa vairuojant ir baimė nepaklysti. Dėl šių priežasčių dauguma poilsiautojų siūlo keliauti autobusu, tai pigiausias ir patogus būdas praleisti savo atostogas.

Jeigu svajojate pasigrožėti pasakiškais kalnų vaizdais, nedvejokite ir planuokite kelionę - juk svajonės yra tam, kad pildytųsi! 

 

[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Austriją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Lenkiją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Slovakiją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Šveicariją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.