2019-07-10

Romantiškos vestuvės užsienyje: kodėl tai populiarėja ir kiek kainuoja

Kelionių patarimai
Visos tinklaraščio kategorijos
Didelės, kelių dienų ir gausios papročių lietuviškos vestuvės buvo itin didelė ir gili tradicija Lietuvoje. Visuomet pabrėžiama, kad tai viena svarbiausių švenčių gyvenime ir žmonės jai ruošdavosi ilgai, nuosekliai, atsidavusiai. Šių dienų tradicija darosi vis kuklesnė, o daugelis jaunųjų pasilieka šią dieną ne pompastikai, bet intymiai šventei gražiausiuose pasaulio kampeliuose.

Apie žmonių poreikius ir tuoktuves užsienyje kalbame su  su „Baltic Tours“ vestuvinių kelionių eksperte Viktorija Makalauskaite–Memeniške.

- Kodėl jaunieji vis labiau nori susituokti užsienyje?

Tendencija tuoktis užsienyje didėja dėl kelių priežasčių. Visų pirma, šiek tiek keičiasi tradicijos ir pati šventė. Jei anksčiau neįsivaizduodavome vestuvių be sukviestos giminės, kaimynų ir mažai pažįstamų svečių, tai dabar uždaresnė ir ramesnė šventė tampa vis labiau populiari. Antra priežastis yra kainos ir kokybės santykis – susituokti prie vandenyno jums kainuos kur kas mažiau nei restorane užsakyti vakarienę keliasdešimčiai draugų. Manau, kad sutaupyti finansai ir patirta romantika yra viena pagrindinių priežasčių.

- Kurios šalys labiausiai traukia jaunavedžius?

Tai labai priklauso nuo galimybių ir jaunųjų poreikių. Dažniausiai vestuvės yra derinamos su povestuvinėmis kelionėmis, tad šiuo metu populiariausios egzotinės šalys. Puikias galimybes suorganizuoti santuokos ceremoniją turi Balis, Tailandas, jei jaunieji nori prabangos – Maldyvai, Seišeliai, Bora Bora salos. Paprastesnės, bet itin populiarios kryptys yra Graikija ir Ispanija. Kainos atžvilgiu ceremonija visose šalyse kainuoja labai panašiai, pagrindines išlaidas sudaro viešbutis ir atostogos po vestuvių.

- Kaip atrodo vestuvių ceremonijos užsienyje?

Dažniausiai tai jauki šventė ant jūros kranto. Jaunavedžiams tai tampa puikiu prisiminimu. Viskas paruošiama pagal jaunųjų pageidavimus, dažniausiai tai yra ceremonija, kuri užfiksuojama nuotraukose, o jaunieji nedarę didelių vestuvių nesigaili, nes turi puikius prisiminimus, kuriuose užfiksuoti egzotiški vaizdai ir nuostabi šventė ant jūros kranto. Dažniausiai tai yra arka, kurioje ir vyksta ceremonija, svečiai (jei švęsite ne vieni), fotografai, šventės vedantysis. Milžiniškas privalumas yra tai, jog tokių vestuvių nereikia planuoti iš anksto, nebent norite susituokti konkrečią dieną ir valandą, tada reikia planuoti apie mėnesį. Viskuo pasirūpina kelionės planuotojai „Baltic Tours“ agentūroje ir viešbučiuose dirbantis personalas.

 

- Kiek kainuoja šventė užsienyje?

Kaina labai priklauso nuo kliento galimybių, jei kalbame apie visą povestuvinę kelionę ir vestuvių ceremoniją. Pati ceremonijos paslauga kainuoja panašiai ir Graikijoje ir Balyje ar Tailande, tai yra apie du tūkstančius eurų. Dažniausiai jaunieji lieka atostogauti, tad yra galimybė susituokti prabangiame viešbutyje, praleisti ten kelias naktis, o likusias atostogas keliauti, apsistojant mažiau prabangiose vietose. Į šią kainą įeina ne tik vietos paruošimas, vedėjo paslaugos, bet ir makiažas, fotosesija. Tokią vestuvių ceremoniją galima surengti kone visose šalyse, kur dažniausiai žmonės atostogauja. Jaunieji gali išsirinkti šalį ir net konkrečią atostogų vietą, o kelionių organizatoriai suplanuos vestuvių ceremoniją.

- Ar galima oficialiai susituokti užsienyje?

Taip, tačiau skirtingose šalyse galioja skirtingi įstatymai. Dažniausiai jaunieji šią šventę daro jau tada, kai yra oficialiai susituokę civilinės metrikacijos biure. Norint oficialios šventės, ją reikėtų organizuoti anksčiau, o prieš tai sužinoti visas galimybes, tai irgi padarys kelionių organizatoriai.

 - Ką reikia žinoti norint susituokti užsienyje?

Tereikia žinoti kryptį ir laiką, kada planuojama šventė. Primenu – tai nesukels jaunavedžiams jokių rūpesčių, tad pasiruošti jums nereikės beveik nieko! Galiojantis pasas ir vizija – tai viskas, ko reikia nuostabiam gyvenimo įvykiui tapti romantišku prisiminimu ant jūros kranto.

[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Ispaniją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Balį?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Graikiją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Maldyvus?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Tailandą?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Seišelius?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.