×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Apelsinų sulčių pardavėjas, Marokas

Nors ir trumpam, bet į Maroką!

6+
Tęsiame neišsemiamo Maroko temą. Antroje pasakojimo dalyje Maroką dievinanti Diana dalinasi įspūdžiais apie malonių staigmenų pateikusį Essaouirą ir jaukią vėjų miesto atmosferą, pataria, ką lauktuvių parvežti artimiesiems ir draugams.

Mergina ant kupranugario, marokietis, Maroka

Maroke praleidai 5 dienas. Ar kelionei pakanka tokio, palyginti, trumpo laiko? Kodėl nusprendei pasirinkti būtent Agadyro kurortą?

Iš tikrųjų norėjosi daugiau laiko, juk atostogos visada atrodo per trumpos! Tačiau su vyru likome patenkinti – patyrėme tiek įspūdžių, kad rodėsi Maroke esame kur kas ilgiau.

Agadyras tampa vis populiaresnis tarp keliaujančių į Maroką, tad ir pati norėjau sužinoti ką įdomaus ten galima nuveikti, koks viešbučių lygis, ar malonus vandenynas ir kurorto paplūdimiai.

Jojimas kupranugariais, Marokas

Su tiesioginiu skrydžiu į Maroką gali atkakti kiek daugiau nei per 5 val. Kadangi Maroką dievinu, keliauju ten vos radusi progą. Aš dievinu Maroką, o mano vyras – vėją (jis mėgsta kaituoti), tad kaskart keliaujant į šį mylimą kraštą mums privalu apsilankyti ten, kur pučia. Šįkart patraukėme į vieną iš pagrindinių Afrikos kaituotojų stovyklų – Essaouirą.

Vaikinas su aitvaru, kaitavimas

Apie Essaouirą nežinojau nieko, išskyrus, kad tai žvejų kaimelis, tačiau išvydusi jį likau taip maloniai nustebinta! Miestas nepaprastai charizmatiškas: UNESCO saugomas senamiestis aptvertas didžiule gynybine siena, įėjęs į senąją miesto dalį pro vienerius iš 4 vartų jautiesi tarsi patekęs į skruzdėlyną ar filmo apie viduramžius filmavimo aikštelę. Baltai mėlyni pastatai, vietinių gyventojų šurmulynas ir siaurų gatvelių labirintai, kuriais klaidžiojome ieškodami savo riado.

Riadas, Marokas, barzdaskučiai

Maroko spalvos

Vos tik užėję į vidinį kiemą su fontanu buvome pasitikti plačių šypsenų ir malonių staigmenų. Nuostabaus kambario nuoma už naktį dviems asmenims su pusryčiais mums kainavo vos 40 Eur! Regis, daugiau išleistum sezono metu atostogaudamas Palangoje!

Viešbutis, Marokas, 40 Eur, saulėlydis

Dar Essaouira žavi savo vandenyno pakrante, čia gali aplankyti fortą ir žvejų pamėgtą uostą. Tik ką pagautas jūros gėrybes žvejai pristato į šalia pat įsikūrusius lauko restoranėlius, taigi, grilintos krevetės, omarai, kalmarai, dorados, sardinės, neabejotinai, bus kuo šviežiausios. Ir nors vietinis restoranėlis, kuriame sustojome papietauti, buvo paprastas, o savo eilės teko palaukti, likau sužavėta pirmą kartą ragautų šviežių sardinių skonio, estetiško maisto patiekimo, tos pietų meto atmosferos ir, žinoma, maloniai stebinančių kainų. Patį uostą pagyvina vėjuotumas (Essaouira vadinama „Afrikos vėjo miestu“), žuvies kvapo viliojami, virš žvejų galvų zujantys, būriai paukščių.

Essaouira, Markas, uostas, fortas, paukščiai

Žvejys, Marokas

Vakare Essaouira atbunda visai kitokiomis spalvomis: gatves užplūsta dar daugiau žmonių, į restoranus kviečia užeiti sklindantys aromatai.

Koks gi tas Maroko kvapas?

Maroko ore justi ciberžolė, imbieras, gvazdikėliai, aitrioji paprika, pipirai, kalendra ir netgi mėsai skirtas cinamonas. Kai kurių prieskonių ir žolelių nė nepažįsti, taigi, sunku nusakyti. Prisipirkę mėsai, žuviai bei daržovių troškiniams skirtų prieskonių rinkinių, marokietiškai mokysimės gaminti ir mes.

Duoną pardavinėjantis turgaus prekeivis, Marokas

Dar su Maroko kvapu asocijuojasi mėtų arbata, kurios viešint čia būtinai reikia užsisakyti. Tik turėkite omenyje, kad marokiečiai į savo ruošiamą arbatą žeria tokį cukraus kiekį, kad kitąkart gali ir širdies smūgį gauti. Man paprašius becukrio karšto gėrimo vietiniai pakraipo galvomis, dažnai vis tiek atneša su cukrumi, o jei ne, tuomet atneša patiektą šalia puodelio. Vienam puodukui arbatos marokiečiai naudoja, nė kiek nesumeluosiu sakydama, gerą plytą cukraus!

Mėtų arbata, sidabrinis servisas, didelis cukraus kiekis arbatos puodeliui

Ką iš Maroko patartumei parvežti lauktuvių?

Žinoma, moterų grožio eliksyro – arganų aliejaus, kurio Maroke gausite už neįtikėtinai mažą kainą. Jei priemonių su arganų aliejaus ekstraktu kainos pas mus prasideda nuo 50 Eur, ten, vietinio senuko rankomis spaustas 200 ml buteliukas kainuos apie 4 Eur! Draugėms ar mamoms patiks šilkiniai arba kašmyriniai šaliai, pagalvokite dėl marokietiškų molinių maisto troškintuvų – tadžinų. Pigi produkcija – geros kokybės odos dirbiniai: batai, krepšiai, rankinės, striukės. Marokiečiai patys išdarinėja odą, ją dažo – čia yra net odos dažymo fabrikų. Būtinai pirkite džiovintų arba šviežių datulių, figų, mangų, marinuotų alyvuogių. Tik pirkdami būtinai derėkitės! Skelkite kainą per pusę ir pradėkite derybas, antraip galite permokėti ir Maroke. Derėdamiesi dėl prekės nerodykite didelio susižavėjimo ja, priešingu atveju pardavėjas jaus pranašumą ir derėtis bus sunkiau.

Greta Misevičiūtė
Greta – tikra plunksnos meistrė ir žodžių architektė, sugebanti prakalbinti net patį uždariausią žmogų. „Baltic Tours“ tinklaraštyje Greta gvildena ne tik išskirtines keliautojų istorijas, bet ir žarsto išskirtinius patarimus. Smalsumu besipuošianti, nuoširdumu užkrečianti ir priverčianti pasinerti į pačius įdomiausius nuotykius!