2017-08-01

Į Kretą su meile saulei ir maistui!

Kelionių patarimai
Visos tinklaraščio kategorijos
Veide žaidžianti laimingo žmogaus šypsena, kuri, atrodo, niekada neišblės, šiltas ir atviras, lyg seniai pažinto žmogaus sutikimas ir skaisčiai šviečianti saulė – šie ryškiausi didžiausios Graikijos salos ﹘ Kretos ﹘ akcentai iškart iškyla atminty kažkam prabilus apie vieną gražiausių Europos vietų.

Praverkime vietinių kasdienybės duris ir pažvelkime iš arčiau – kokiu oru kvėpuoja Kretos gyventojai, kokie malonumai ir įpročiai vyrauja jų pasaulyje, ir kokiu maistu vietiniai malšina  alkį?

Kaip mėgautis Kretos salos teikiamais malonumais

Rinkdamiesi aplankyti saulės ir laimės oazę turėkite omeny, kad klimatas ten ypač vasariškas – drąsiai rinkitės lengvus drabužius, namie palikę megztukus ir striukes, juk keliaujate į Pietus! O nemalonių lietaus staigmenų geriau nesibaiminkite ﹘  jei jų ir pasitaikys, tai neturėtų sukliudyti Jūsų atostogoms. Juk visada galima rasti tokiam klimatui tinkančią pramogą, pavyzdžiui, aplankyti muziejus ar bažnyčias, kurių čia taip pat gausu (ypač tam tinkamas Retimno miestas, galintis pasigirti unikaliais kultūros statiniais, turkų mečetėmis, Archeologijos muziejumi).

Susipažinti su sala - automobiliu

Norite atrasti autentišką graikų pasaulį? Venkite turistų akims paruoštų, nudailintų kampelių - taip tik nuobodžiausite. Geriausias būdas pažinti salos gyventojų kasdienybę – lankytis vietinių pamėgtose tavernose ar baruose, atrasti saloje išsibarsčiusius kaimelius. Baltic Tours komanda rekomenduoja susidaryti individualų maršrutą – taip tik dar labiau pasimėgausite kelionėje patiriamomis akimirkomis, juk jas susikursite patys! O kad tai  įgyvendintumėte, rinkitės automobilį, kurį išsinuomoti yra tiek populiaru, tiek patogu, o automobilio nuomos kaina parai paprastai svyruoja nuo 35 eurų. Beje, derėtis su graikais įmanoma ir netgi rekomenduojama! Tereikia nepamesti šypsenos ir draugiško tono – tuomet tikrai bus pasiektas tikslas ir atrastas kompromisas.

Graikijos virtuvės spalvos ir žiupsnelis drąsos

Akivaizdu, kad išbandant  naują kelionės kryptį norisi visko su kaupu. Tiesa? Kviečiame pažinti turtingą ir spalvingą graikišką virtuvę, išsiskiriančią ypatingu produktų šviežumu ir skoniu, maloniai erzinančiu gomurį.

Graikiškoje virtuvėje rikiuojasi visuotinai žinomos graikiškos salotos, kurių neprilygstamų daržovių sultingumą vainikuoja tradicinis fetos sūris. Šis graikų delikatesas turtina ir žavingųjų, dažniausiai trikampės formos pyragėlių, graikų vadinamų Spanakopita, skonį. Nerdami dar giliau į plačią graikų gastronomiją, nepamirškite paragauti ir Moussaka  – tradicinio patiekalo. Jis pelnytai vadinamas graikų virtuvės vizitine kortele – mėsos mėgėjus šis baklažanų, mėsos ir bulvių pyragas nukels į tikrąją poskonių jūrą.

Esate vegetaras? Tuomet graikiškoje virtuvėje siūlytume išbandyti Dolmades  – ryžiais įdarytus pyragėlius, apvilktus vynuogių lapais.

Graikiški saldumynai? Turbūt pats paprasčiausias ir sveikiausias gardėsis – graikiškas jogurtas su medumi, puikiai derantis sočios vakarienės pabaigoje. Įmantresnių saldumynų gerbėjams Kretos gyventojai pateiktų ir ne mažiau rafinuotai skambantį Melomakarona ﹘ migdolinius, medumi suteptus kalėdinius pyragėlius, tiesa, valgomus ne tik per Kalėdas, o visus metus!

Mėgautis – lėtai

Sega sega(po truputį, po truputį - lt.) jums nuolat kartos graikai, jeigu paklausite kaip sekasi.  Būtent taip jie mėgaujasi maloniomis dienos akimirkomis. Graikai tarsi gimę mylėti gyvenimą: jie nesivaržo mėgautis sodraus vyno taure ar iki išnaktų dalytis kaimynų gyvenimo istorijomis – visa tai jiems teikia didelį džiaugsmą ﹘ žavų, unikalų ir tampa įkvėpimu tiems, kurie nori pamilti gyvenimą ir mėgautis kasdienybe.

Baltic Tours komanda kviečia atrasti saulėtąją Kretą, kurios kerais, tikimės, būsite apsupti ir Jūs!

Paplūdimys

[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Kretą?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.