×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Paryžiaus lankytinos vietos. Eifelio bokštas

Paryžiaus lankytinos vietos – simboliais tapę šedevrai, kurių kitaip ir nepavadinsi!

4+
Jau daugelį metų Paryžius išlieka vienu iš lankomiausių miestų visame pasaulyje, nuolat besivaržančiu su Londonu. Yra manoma, kad Paryžius Prancūzijos sostine vainikuotas jau nuo 5-ojo amžiaus, todėl nenuostabu, kad čia gausu lankytinų vietų, tapusių miesto ir netgi visos šalies simboliais. Todėl Paryžiaus lankytinos vietos nustebins ir jus!

Turbūt nėra keliautojo, kuris nebūtų pagalvojęs apie romantika dvelkiančio Paryžiaus gatvių įžymybes ir apie tai, kurie šedevrais praminti objektai verti kiekvieno keliautojo dėmesio. Jeigu kyla klausimas: ką galima pamatyti nuvykus į meilės, meno ir kultūros miestu vadinamą Paryžių – paruošėme jums kuklų atsakymą!

1. EIFELIO BOKŠTAS (Tour Eiffel)

Tik pagalvokite, kokį Paryžių matytumėme be simboliu tapusio Eifelio bokšto, kuris buvo pastatytas 1889-ųjų metų Pasaulio parodai. Šis nuostabus 324-ių metrų meno kūrinys, reprezentuojantis šalį kaip simbolis, šiandien yra vienas lankomiausių objektų ne tik Prancūzijoje, tačiau ir visame pasaulyje! Diskutuoti apie statistiką turbūt neverta, bet jūs taip pat galite būti vienas iš 7 milijonų turistų, atvykstančių apsilankyti prie Eifelio bokšto kiekvienus metus.

Galite nedvejoti, pakilę į Eifelio bokštą galėsite stebėti vieną gražiausių panoramų Paryžiuje! Nors buvo planuota, kad šis unikalus objektas, kurtas Gustavo Eifelio, stovės vos 20 metų, savo formą ir puikią būseną bokštas išlaikė ir iki šių dienų.

2. TRIUMFO ARKA (Arc de Triomphe)

Manote, kad Eifelio bokšto nepranoksta niekas? Galima būtų ginčytis, nes čia prieš akis išnyra ir dar vienas 19-ojo amžiaus monumentas, iškilmingai simbolizuojantis Napoleono imperijos armijų šlovę. Triumfo arka išpuošta reljefais ir skulptūromis, ant jos vaizduojami Napoleono žygiai, išvardinti visi kovoti karai, generolų vardai.

Triumfo arkos viršuje esanti apžvalginė terasa suteiks jums galimybę pasimėgauti Paryžiaus miesto vaizdais. Todėl lankydamiesi Paryžiuje nepraleiskite progos nuvykti prie Triumfo arkos, kuri yra Charles de Gaulle aikštėje, vadinamoje pačia gražiausia alėja pasaulyje.

Jeigu jau prakalbome apie „-IAUSIŲ“ objektų kategoriją…kaipgi be lankomiausio muziejaus pasaulyje? 

3. LUVRAS (Palais du Louvre)

Taip taip! Luvras, ir ne kas kitas, yra turistų lankomiausias muziejus, kuriame saugoma beveik 35 tūkstančiai eksponatų, pradedant priešistore ir baigiant 19-uoju amžiumi. 

Kolekciją sudaro:

  • Senovės Egipto radiniai
  • Senovės Artimųjų Rytų radiniai
  • Etruskai, senovės graikų ir romėnų palikimas
  • Islamiškasis menas
  • Viduramžių, renesanso ir šių laikų skulptūros
  • Dekoratyvinis menas
  • Piešiniai
  • Spaudiniai

Luvras

Įdomu yra tai, kad pastatas, kuriame įkurtas Luvro muziejus, kadaise buvo tvirtovė, pastatyta 12-ame amžiuje. Tvirtovės liekanas galima pamatyti muziejaus rūsiuose. Net jeigu ir nemėgstate muziejų, bent šis turėtų būti jūsų „MUST SEE“ sąraše!

4. PARYŽIAUS DIEVO MOTINOS / NOTERDAMO KATEDRA (La cathédrale Notre-Dame de Paris)

Tai dar vienas Paryžiaus objektas, kurio 387-iais laipteliais pasiekus viršų galima pamatyti dar vieną žavingą Paryžiaus miesto ir Senos upės panoramą!

Ši pasakiško grožio katedra yra vienas seniausių Paryžiaus simbolių, išlikusių nuo 14 a. vidurio. Įsivaizduokite – katedros statybos užtruko beveik 200-us metų! Nuo 1163-ųjų iki 1345-ųjų, ją statė ištisos kartos, ir šiandien ji vis dar yra vienas geriausių ankstyvosios gotikos architektūros paminklų visame pasaulyje.

5. MONMARTRAS (Montmartre)

Tai aukščiausia miesto kalva Paryžiaus šiaurėje, ant kurios įsikūręs istorinis rajonas, gerai atpažįstamas dėl viršūnėje stovinčios baltutėlės Švento Kraujo bazilikos.

Pats žodis Monmartras, išvertus reiškia „Kankinių kalnas“ ir yra kildinamas iš istorijos, kurioje pasakojama, jog ant šios kalvos, 250-aisiais metais jam buvo nukirsta galva. Šia 130-ies metrų kalva takelius mynė pirmieji Paryžiaus menininkai, tokie kaip: Amedeo Modigliani, Claude Monet, Pablo Picasso and Vincent van Gogh. Todėl rajonas menininkų mylimas ir šiandien, kurie neretai susirenka čia pardavinėti savo meno kūrinius.

6. ELIZIEJAUS LAUKŲ ALĖJA (Champs Elysées)

Tai žymiausia gatvė visoje Prancūzijoje ir traukos taškas mėgstantiems apsipirkinėti įvairiose parduotuvėse. Nuo kavinių ir restoranų, iki drabužių ir aksesuarų parduotuvių – čia rasite visko! Ši nuostabaus grožio alėja, nutiesta net 17-ame amžiuje, driekiasi iki pat Triumfo arkos, todėl kelionės maršrutas šioje vietovėje gali būti labai paprastas, nes paskyrę dieną Eliziejaus laukams, nepralenksite ir kitų objektų! Vienas jų – Santarvės aikštė.

7. SANTARVĖS AIKŠTĖ (Place de la Concorde)

Tai viena iš žymiausių aikščių Paryžiuje, užimanti daugiau nei 8 hektarus ploto, todėl jai atitenka didžiausios mieste aikštės titulas. Kadaise Revoliucijos vardu vadintoje aikštėje stovėjusi giljotina, kur nuteisti ir giljotinuoti garsūs to meto žmonės. Dabar čia stovi Egipto dovanotas obeliskas, puoštas gausybe hieroglifų, kurio amžius siekia 3000-ius metų.

8. PARYŽIAUS KATAKOMBOS (Les Catacombes de Paris)

Turbūt nebūtų taip jau įdomu užbaigti romantikos tema, nes Paryžius nėra vien tik romantikos kupinas miestas, kaip galbūt pagalvotų kai kurie skaitytojai. Paryžius taip pat gali jus nustebinti ir kraupiąja miesto istorijos puse. Būtent čia – Paryžiuje – yra išlikę vėlyvojo 18-ojo amžiaus katakombos, kur buvo laidojami nauji ir iš kapinių masiškai perkelinėjami seni mirusiųjų kūnai. Per 30 metų čia perkelta ir palaidota daugiau, nei 6 milijonai paryžiečių.

Paryžiaus katakombos

Na, o kad kelionė Paryžiuje neprailgtų bandant suspėti viską pamatyti, nepamirškite, kad šiame mieste būtina padaryti ir dar keletą dalykų. Pirmiausia: paragauti garsiųjų prancūziškų macarons, šokoladinio souffle ir gardžiųjų – baguette ar croissants!

Taip pat, nepraleiskite progos pasiplaukioti Senos upe ir pasigrožėti nuostabiomis panoramomis ar tiesiog apsilankyti Vakarų Europos bohemos simboliu vadinamame Moulin Rouge kabarete. Baltic Tours komanda linki jums įdomių kelionių Paryžiuje!

Redvita Pumputytė
Redvita - smalsumo ir pozityvumo ryšulėlis, kasdien stebinantis naujomis kelionių idėjomis! Išvydusi naują kelionės pasiūlymą ar pigų skrydį, tiesiog aiktelėja, tad turbūt visiems suprantama - spontaniškumo jai netrūksta. It tikra keliautoja, Redvita planuoja, lekia, skuba ir renkasi naujas kelionių kryptis, žarstydama patarimus kitiems. Prie Baltic Tours rašytojų komandos Redvita prisijungė sausį ir visus pažadino iš gilaus žiemos miego. Ruoškitės, nes teks skaityti dar ne vieną Redvitos pasakojimą!