×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Ką pamatyti Milane? Net 9 vietos, kurių praleisti nevalia!

13+
Modernus, stilingas ir visada pasipuošęs Milanas yra tituluojamas madų sostine. Tačiau ar žinote, ką galima pamatyti Milane be stilingų parduotuvių? Mūsų Baltic Tours komandos narė Monika, kuri neseniai lankėsi Italijoje, išrinko net 9 vietas, kurias verta aplankyti Milane! Traukit užrašines, žymėkit koordinates!

Vittorio Emanuele II galerija prie Milano katedros / Baltic Tours 

Nr. 1. Duomo di Milano (Milano Katedra)

Ypatingo grožio gotikinio stiliaus katedros statybos užtruko net apie 200 metų! Tai didžiausia katalikiška Katedra Italijoje ir antra pagal dydį pasaulyje. Jos dydis ir grožis svaigina, mat ji papuošta 135 chimerų skulptūrom, kurios simbolizuoja visus žmones, prisidėjusius prie šios  katedros statybų. Įdomu tai, jog Katedros viduje galima suskaičiuoti 52 kolonas, kurios skirtos kiekvienai metų savaitei. Lankytojams leidžiama pamatyti katedros vidų, požemius ir net užlipti ant stogo, nuo kurio atsiveria pasakiška Milano panorama.

Duomo di Milano katedra / Baltic Tours 

Nr. 2. Arco della Pace (Taikos arka)

Ar žinojote, jog Taikos vartai, esantys šalia Sempiono parko, buvo pradėti statyti dar 1807 metais Napoleono garbei? Vartus buvo planuojama pavadinti Triumfo arka, kurie žymėtų Napoleono pergales, tačiau kuomet Napoleonas pralaimėjo, arka buvo neužbaigta. Galutinai jos statybos baigėsi 1838 metais ir ji oficialiai tapo Europos taikos arka.

Taikos arka / Baltic tours

Nr. 3. Chiesa di San Maurizio al Monastero Maggiore

Tai ypatinga bažnyčia, kuri skirta Benedikto vienuolėms, bažnyčia padalinta į dvi dalis. Jos sienose galite atpažinti biblijos ištraukas – Nojaus arką, paskutinę vakarienę, Ievą ir Adomą. 

San Maurizio al Monastero Maggiore bažnyčia / Asmeninio albumo nuotrauka

Nr. 4. Vittorio Emanuele II galerija

Tai vienas seniausių prekybos centrų, žavintis savo itališka architektūra ir didumu, pavadintas pirmojo Italijos karaliaus vardu. Galerijoje galite rasti pačius žinomiausius prekės ženklus kaip  Louis Vuitton, Gucci, Armani, Borsalino, Luisa Spagnoli, Bric’s, Tod’s, Swarovski ir daug kitų. Šioje galerijoje yra užsislėpęs viešbutis, o pasimėgauti skania itališka kava leis šalia įsikūrusios jaukios kavinukės. 

Vittorio Emanuele II galerija / Baltic Tours

Nr. 5. Il Cenacolo

Lankantis Milane būtina pamatyti istorinį reginį – Leonardo da Vinči paveikslą „Paskutinė vakarienė“. Paveikslas nutapytas Santa Maria delle Grazie bažnyčios valgomajame.

Freska yra daug nukentėjusi – pati bažnyčia stovi buvusioje pelkėje, todėl dažnai būdavo semiama, o per antrąjį pasaulinį karą vienuolynas buvo beveik sugriautas, tačiau freska – išsaugota ir atvira lankytojams.

Il Cenacolo / Asmeninio albumo nuotrauka

Nr. 6. Sforcų pilis

Tai viena didžiausių pilių Europoje! Negana to, tai didžiausias Milano istorinis-muziejinis kompleksas. Rūmuose saugomas paskutinis nebaigtas Mikelandželo kūrinys – „Pieta Rondonini“, Andrea Mantegna darbas „Trivulzio Madona“  ir Leonardo da Vinčio užrašų knygutės.

Pilis siūlo tikrą kultūrinį fejerverką: Sforcų pilies pinakoteką, senovės muziejus, muzikinių instrumentų muziejus, ginklų galeriją, bibliotekas, archyvus ir kt. Tad po tikros istorinės pamokos verta aplankyti šalia įsikūrusį Sempiono parką, kur galima ne tik ramiai praleisti laiką, bet ir pasiklausyti gyvos muzikos.

Sforcų pilis / Baltic Tours

Nr. 7. Naviglio Pavese 

Tai viena romantiškiausių Milano vietų! Žmonės renkasi čia pasimėgauti saulėlydžiu ir itališkuoju aperitivo! Naviglio kanalas sukuria jaukią ir svajingą atmosferą, o vasarą čia galima pasiplaukioti laivu.

Šiame kvartale taip pat galite rasti daugybę mažų boutique ir įkvėpiančių kavinukių. Jos be jokios abejonės atgaivins sielą!

Naviglio gatvė / Baltic Tours

Nr. 8. Milano centrale (centrinė stotis)

Tai viena gražiausių Europos traukinių stočių, kuri buvo atidaryta 1931m. Kasdien pro šią stotį praeina daugiau nei 320,000 žmonių. Įdomu tai, jog jie čia lankosi ne vien dėl transporto paslaugų, bet ir dėl daugybės parduotuvių, skanių picerijų, kavinių ir įspūdingų meno kūrinių. 

Milano stotis / Asmeninio albumo nuotrauka

Nr. 9. Leonardo da Vinči mokslo ir technologijų muziejus

Tai – didžiausias mokslo muziejus Italijoje ir vienas iš svarbiausių pasaulyje. Muziejuje eksponuojami Leonardo da Vinči moksliniai kūriniai. Čia taip pat galite išvysti mašinų, laivų, skraidymo aparatų, kurie yra pagaminti pagal Leonardo da Vinči brėžinius.

Užsiregistravę į muziejaus lankymą iš anksto, galėsite apsižvalgyti net ir po povandeninio laivo vidų, o mažiesiems lankytojams yra organizuojamos specialios edukacinės pamokos.

Leonardo da Vinči mokslo ir technologijų muziejus / Asmeninio albumo nuotrauka

Milanas kupinas neaprėpiamų kultūrinių gėrybių: čia nuolatos verda gyvenimas, o gatves užlieja šurmulys, tačiau net ir mėgstantiems ramumą nebus sunku atrasti romantiškų gatvelių. Klausimas tik vienas – skrendam?

Itin pigių skrydžių pasiūlymų ieškok ČIA!

O Milano centrą iš oro uosto lengvai pasiek Terravision autobusais!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus.