×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Šiuo metu pasiūlymą žiūri 1 žmogus!

Pažintinė kelionė: Latvijos Žiemgala ir Kuržemė! 2 dienų kelionės kaina asmeniui nuo - nuo 93 € !

Kelionės sąlygos

Įskaičiuota:
 • Kelionė autobusu
 • Nakvynės viešbutyje su pusryčiais
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Ekskursinė programa
Neįskaičiuota:
 • Draudimas (galima įsigyti Baltic Tours biure)
 • Turistas moka pats apie 20 EUR už visus (*) pažymėtus objektus
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos,
 • Pietūs ir vakarienės
 • Asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos

Kelionės informacija

Kelionė į priekįAutobusu

Lietuva
RGP 22 2020
Šeštadienis
Į
Latvija
RGP 22 2020
Šeštadienis
Kelionė atgalAutobusu

Latvija
RGP 23 2020
Sekmadienis
Į
Lietuva
RGP 23 2020
Sekmadienis
 • Rankinis bagažas
 • Registruotas bagažas
 • Pervežimas iš/į oro uosto
 • Gido paslaugos
 • Įskaičiuota
 • Neįskaičiuota. Galite užsisakyti papildomai

Paskubėkite įsigyti – šiuo metu pasiūlymui galioja speciali nuolaida!

 

KELIONĖS PROGRAMA

1 DIENA (Česnakų ūkis, Kuldyga, Liepoja)

Ryte, apie 5 val., išvykstate iš Vilniaus. Vykstate Latvijos link. Aplankote *ekologišką česnakų ūkį, kuris latviškai vadinasi „Kiploku pasaule“. Ūkyje sukurta daug ir įvairių receptų iš česnakų, o ruošiami patiekalai gardūs ir įdomūs. Čia galite paragauti česnakų arbatos, aviečių uogienės su česnakais, majonezo, marinuotų česnakų žiedų, česnakų pesto ir net česnakinių saldainių. Vykstate link Kuldygos. Pakeliui aplankote Riežupės smėlio *olas-katakombas. Tai 2 km ilgio smėlio urvų trasa, esanti net 8 m gylyje po žeme. Čia prieš daugiau nei 100 metų žmonės rankomis kasė kvarcinį smėlį ir vežė ne tik į Rygą, kur gamino stiklą, bet ir eksportavo į užsienį. Apie pusę kilometro keliaujate mistiniais smėlio tuneliais, apipintais legendomis ir burtais. Atvykstate į Latvijos Venecija vadinamą romantiškąjį Kuldygos miestelį, kurio viduramžius menantis, romantika alsuojantis senamiestis įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Daugiau kaip prieš 1000 metų Kuldyga buvo didelis senovės kuršių prekybos ir kultūros centras, kuriame lankėsi Skandinavijos vikingai. Nuo 1368 metų Kuldygos miestas įtrauktas į Hanzos Sąjungą. Kuldyga buvo ir Kuržemės hercogystės sostinė. 

Šalimais žavingo miestelio yra du labai svarbūs Latvijai gamtiniai objektai: Ventos slenkstis ir Alekšupytės kriokliai. Ventos slenkstis – plačiausias natūralus krioklys Europoje (249 m), apie kurį sukasi nemažai legendų ir istorinių įvykių. Dėl Hercogo Jokūbo išgudrautų žuvies žvejojimo priemonių slenkstyje, senovėje Kuldygą vadino miestu, kuriame lašišą gaudo ore. Alekšupytės krioklys – aukščiausias (4,5 m) krioklys Latvijoje. XVII a. sutvirtintas ir įrengtas taip, kad būtų pritaikytas pirmam popieriaus malūnui Kuržemėje. Nakvynė Liepojos apylinkėse.

 

2 DIENA (Liepoja, Karosta)

Pusryčiai. Apie 8 val. vykstate į savarankišku laikomą miesto rajoną – Karostą, kuris kadaise buvęs vienas didžiausių karinių kompleksų Latvijoje. Šis miesto rajonas atsirado XIX a. pabaigoje Rusijos okupacijos metais kuriant šalies gynybinę sistemą. Karostos karinis uostas turi visiškai nuo miesto nepriklausančias komunikacines sistemas, savas mokyklas, bažnyčias – dėl to vadinamas „miestu mieste“. Vykstate į *Karostos kalėjimą, kuris yra vienintelis karinis kalėjimas Europoje, savo duris atvėręs turistams. Pastatytas maždaug 1900 m. ir iki pat 1997 m. buvo naudojamas kaip kariškių drausminių nuobaudų atlikimo vieta. Kalėjimas nepakitęs išliko nuo caro laikų. Apžiūrite Švento Nikolajaus stačiatikių Jūros cerkvę, kuri yra vienas svarbiausių statinių Liepojos kariniame uoste. Paauksuoti jos kupolai ryškiai išsiskiria iš ją supančių daugiaaukščių gyvenamųjų pastatų.

Vykstate iki Šiaurinio molo, kurio ilgis yra net 1800 m. Molas ne tik saugo uostą nuo audrų ir smėlio sąnašų, bet ir yra mėgstama poilsiautojų bei vietinių pasivaikščiojimų vieta. Aplankote susprogdintus uosto įtvirtinimus. Rusijos caro Aleksandro III įsakymu XIX a. pab. – XX a. pr. Karostoje buvo statyta kaip karinė jūrų bazė. Pastatyti fortai kariniams tikslams taip ir nebuvo pritaikyti. Kariuomenė juos paliko 1908 m. Pirmojo pasalinio karo metu dauguma fortų buvo susprogdinti, kad įtvirtinimais nepasinaudotų vokiečių kariai. Antrojo pasaulinio karo metu Karostoje buvo įkurta Sovietų armijos karinė bazė, pritaikyta povandeniniams laivams švartuotis, nes turėjo neužšąlantį uostą. Dabar čia rengiami realybės žaidimai, kurių metu inscenizuojamas pabėgimas iš Sovietų Sąjungos. Grįžtate į Liepoją. Pasivaikštote uosto promenada, kuri ilgą laiką buvo uždara karinė zona, o šiandien viena labiausiai mėgstamų miesto gyventojų ir atvykstančių turistų pasivaikščiojimų vieta. Nuo promenados atsiveria puiki miesto panorama: Liepojos koncertų salė, jachtų prieplauka, Prekybos kanalas. Svarbiausia promenados įžymybė – „Gintaro laikrodis“. Smėlio laikrodžio konstrukcija užpildyta apie 50 l smulkaus gintaro gabalėlių, kuriuos sunešė Liepojos gyventojai. Pietūs ir laisvas laikas. Kelionė namo. Apie 19 val. kertate Lietuvos Respublikos valstybinę sieną.

Kelionės metu nuvažiuojama ~1110 km.

 
Papildoma informacija:
 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, ¹Šiaulių ir ¹Klaipėdos
  (¹) – yra papildomų sąlygų
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis
 • Kaina pateikta asmeniui dviviečiame/ dviviečiame su pristatoma lova kambaryje. Priemoka už vienvietį kambarį – nuo 35 EUR.
 • Turistas moka pats apie 20 EUR už visus (*) pažymėtus objektus

Paskubėkite įsigyti – šiuo metu pasiūlymui galioja speciali nuolaida!

Kaina asmeniui galioja keliaujant dviese ir apsistojant dviviečiame kambaryje!
Dėmesio! Specialūs pasiūlymai išgraibstomi akimirksniu, o Baltic Tours komanda ne visuomet spėja pranešti apie pasikeitusią kelionės kainą. Dėl kelionės pasiūlymo kuo skubiau kreipkitės nurodytais kontaktais ir mūsų kelionių ekspertai patvirtins ar kaina nepakitusi arba padės įsigyti pasiūlymą kitomis sąlygomis.
Dėl tikslios informacijos apie norimo kambario patogumus kreiptis į kelionių ekspertą.

Išparduota
 • Kaina asmeniui93 €
 • Kelionės trukmė1 naktis , viešbutyje
 • Kelionės data2020 rugpjūčio 22-23 d.
Šis pasiūlymas yra išparduotas.
Nepavėluokite! Užsisakykite ir gaukite pirmieji pranešimus apie geriausius pasiūlymus.
Kiti panašūs pasiūlymai
Išparduota
 • Kaina asmeniui nuo 93 €
 • Kelionės trukmė1 naktis , viešbutyje
 • Kelionės data2020 rugpjūčio 22-23 d.
Šis pasiūlymas yra išparduotas.
Nepavėluokite! Užsisakykite ir gaukite pirmieji pranešimus apie geriausius pasiūlymus.

Turite klausimų?
Susisiekite!

+370 5 266 1616 andrius@baltictours.lt
Andrius
Kelionių ekspertas