×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Šiuo metu pasiūlymą žiūri 1 žmogus!

Albanija - lyg miglose skendintis labirintas! 12 dienų pažintinė kelionė autobusu nuo - nuo 654.55 € !

Kelionės sąlygos

Įskaičiuota:
 • Kelionė autobusu
 • Kelionė autobusu su oro kondicionieriumi
 • 4 nakvynės prie Jonijos jūros
 • 2 nakvynės prie Adrijos jūros
 • 1 nakvynė prie Ochrido ežero
 • 4 nakvynės įvairiuose viešbučiuose
 • 11 pusryčių ir 6 vakarienės
 • Kelionės vadovo paslaugos
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas
 • Plati ekskursinė programa
Neįskaičiuota:
 • Draudimas (galima įsigyti Baltic Tours biure)
 • Mokami objektai (turistas moka pats apie 100 € už visus * pažymėtus objektus)
 • Kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba)
 • Miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma
 • Pietūs ir programoje nepaminėtos vakarienės
 • Miestų turistiniai mokesčiai
 • Asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos

Kelionės informacija

Kelionė į priekįAutobusu

Lietuva
RGS 25 2019
Trečiadienis
Į
Albanija
RGS 27 2019
Penktadienis
Kelionė atgalAutobusu

Albanija
SPA 04 2019
Penktadienis
Į
Lietuva
SPA 06 2019
Sekmadienis
 • Rankinis bagažas
 • Registruotas bagažas
 • Pervežimas iš/į oro uosto
 • Gido paslaugos
 • Įskaičiuota
 • Neįskaičiuota. Galite užsisakyti papildomai

Kelionės akcentai:

 • Gamta, istorija, kultūra, religija, politika – išsamus, dinamiškas, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, sudėliojantis spalvingą Albanijos pažinimo mozaiką.
 • Net trys UNESCO saugomi objektai Albanijoje: „tūkstančio langų miestas“ – Beratis; „akmenų miestas“ – Girokasteris ir Butrinto archeologinis parkas.
 • Išvyka į Graikijai priklausančią žaliąją Korfu salą.
 • Keturios nakvynės viešbutyje kurorte prie Jonijos jūros ir dvi nakvynės viešbutyje prie Adrijos jūros Albanijoje.

 

KELIONĖS PROGRAMA

Nišas – Skopjė – Ochridas – Elsabanas – Beratis – **Korfu sala –

Butrintas – Girokasteris – Vliora – Apolonija – Diuresas – Kruja –

Škoderis – Tirana – Priština – Sarajevas

1 DIENA

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į nakvynės vietą Vengrijoje. Nakvynė viešbutyje.

 

2 DIENA

Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Serbiją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į Nišą – trečią pagal dydį šalies miestą, įsikūrusį prie Nišavos upės. *Nišas – didžioji kryžkelė, nuo kurios atsišakoja senieji prekybos keliai į pietus ir į rytus, svarbus centras romėnų Via Militaris trasoje, jungiančioje Belgradą su Konstantinopoliu. Šiame mieste gimė būsimasis Romos imperatorius Konstantinas, paskelbęs krikščionybę įteisinantį Milano ediktą. Minėdama 1700 šio edikto metines, Serbija priminė pasauliui Nišo reikšmę. Trumpa ekskursija mieste: Nišo tvirtovė, kurią turkai pastatė senųjų tvirtovių vietoje XVIIIa. pradžioje, iškart už pagrindinių vartų prasidedantis senamiestis, buvęs amatininkų rajonas, Kaukolių bokštas, menantis didvyriškas 1809m. serbų pasipriešinimo kovas su turkais osmanais. Išvykimas iš Nišo. Kelionė per Serbiją, Makedoniją. Vakare atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje. 

 

3 DIENA

Pusryčiai. Atvykimas į Skopjė. Ekskursija mieste. *Skopjė – didžiausias ir svarbiausias Makedonijos miestas, įkurtas dar III a.pr.Kr., svarbus religinis ir prekybos kelių centras, todėl buvęs įvairių kultūrų įtakoje. Tą liudija romėniškos archeologinės radimvietės, Bizantijos laikų šventyklos ir ryškiausią ženklą palikusi turkų osmanų valdymo era. XIVa. Skopjės, tuometinės Serbijos sostinės, palikimas – Kale tvirtovė, menanti Bizantijos imperatoriaus Justiniano laikus, garsusis Akmeninis tiltas virš Vardaro upės, pastatytas bei išpuoštas sultono Mehmedo ir sujungęs rytinį musulmonišką osmanišką krantą su vakariniu slaviškuoju. Šiandienos Skopjė – namai daugeliui skirtingiausių tautybių: čia sugyvena makedonai, albanai, turkai, romai, serbai, bosniakai ir daugelis kitų. Naujasis sostinės centras su baigiama tvarkyti įspūdingų užmojų turinčios Makedonijos būsima reprezentacine aikšte.

Kelionė į Ochridą. Pažintis su unikaliu Makedonijos kampeliu. *Ochrido miestas ant Ochrido ežero kranto – viena seniausių Europos gyvenviečių. Graikų laikais vadintas Lichnidu („šviesos miestu“), buvo įkurtas didžiajame prekybos kelyje Via Egnatia, kuris jungė Adrijos jūros uostą Dirachijų (dab. Albanijos Duresis) su Bizantija. Todėl Ochridas greitai tapo vienu iš svarbiausių viduramžių miestų Balkanuose: iš čia plito slaviškoji raštija, čia dirbo slavų krikštytojų Kirilo ir Metodijaus mokiniai, formavosi ankstyvoji bizantiškoji architektūra ir tapyba. Kadaise Ochridas garsėjo 365 šventyklomis ir buvo pramintas Balkanų Jeruzale. Ekskursija mieste: senamiestis (VII-XIXa.), kylantis į kalną, kurio viršuje – Bulgarijos karaliaus Samuilo tvirtovė, Šv.Sofijos cerkvė (XIa.) – puikiausias viduramžių Makedonijos paminklas, Šv.Pantelemono vienuolynas, vienas pirmųjų slavų pasaulyje, skirtas Šv.Klemensui, miesto globėjui. Manoma, jog vienuolyną įkūręs pats Klemensas ir būtent šiame vienuolyne buvo pradėta mokyti glagolikos. Laisvas laikas krantinėje. Nakvynė viešbutyje.

 

4 DIENA

Pusryčiai. Išvykimas iš Ochrido. Kelionė Ochrido ežero pakrante. Ochrido ežeras (358 kv.km), garsėjantis savo skaidriais vandenimis, vadinamas „gėlavandene jūra“, išsaugojo didžiulę floros ir faunos įvairovę, kadaise būdingą Eurazijos ežerams, tačiau šiuo metu teišlikusią Galilėjos ežere Artimuosiuose Rytuose ir Baikalo ežere Sibire. Atvykimas į Albaniją. Kelionė Albanijos keliais, pradėsiančiais jūsų pažintį su šalies praeitimi ir dabartimi: pakelės prekeiviai, siūlantys sezoninius vaisius ir daržoves, šviežią mėsą; nesuskaičiuojamos mašinų plovyklos, primenančios Albanijos žvyrkelius; laukų platybėse dunksantys bunkeriai.

Trumpas sustojimas *Elsabano mieste, kuriame apžiūrėsite iki šių dienų išlikusias antikinio miesto sienos liekanas, XVa. statytą Karaliaus mečetę, Šv.Marijos bažnyčią. Kelionės per Albaniją tęsinys. Atvykimas į senovinį „tūkstančio langų miestą“ *Beratį, įsikūrusį vaizdingame Osumi upės slėnyje. Tai vienas gražiausių ir turtingiausią architektūrą išlaikiusių Albanijos miestų. Beratis dėl savo grožio bei unikalaus osmanų architektūrinio ir urbanistinio paveldo įrašytas į UNESCO saugomų pasaulio kultūros paveldo objektų sąrašą. Nepaisant 1851 metais miestą sukrėtusio žemės drebėjimo, senamiestyje yra išlikę daug XIII-XIXa. pastatų. Lankysite ant kalvos stovinčios Berati *tvirtovės griuvėsius, Švenčiausios Mergelės Užgimimo katedrą, kurioje veikia Onufrijaus ikonų *muziejus. Pasivaikščiosite po nuo kalvos besileidžiantį Mangalemi kvartalą, kuriame kūrėsi, prekiavo ir mečetes statė musulmonai; apžiūrėsite Raudonąją ir Karališkąją. Kitame Osumi upės krante – Gorica rajonas su krikščioniškomis bažnyčiomis ir vienuolynais. Išvykimas į Jonijos jūros pakrantėje įsikūrusį Sarandės kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

5 DIENA

Pusryčiai. Poilsis prie Jonijos jūros arba dienos **išvyka į Graikijai priklausančią Korfu (Kerkyros) salą (UNESCO kultūros paveldas), graikų rašytojo Homero pelnytai pavadintą „gražia ir turtinga žeme“. Žaluma užburiantys kalnai, iš toli ryškiai spindinti mėlyna Jonijos jūra, viena kitą keičiančios smėlėtos ir uolėtos pakrantės užburia unikaliu grožiu ir rodo šio mažyčio žemės lopinėlio didingumą.

Plaukimas keltu į Korfu sostinę Korfu (Kerkyra). Tai miestas, sugėręs skirtingų epochų ir kultūrų palikimą. Prie jo kūrimo prisidėjo bizantiečiai, venecijiečiai, romėnai, anglai ir net prancūzai. Aplankysite Senąją tvirtovę, kuri stūkso netoli Spaniados aikštės. Tvirtovė mėgstama dėl nuostabaus iš viršaus atsiveriančio vaizdo. Senamiestyje apžiūrėsite svarbiausią religinį monumentą – Šv.Spiridono bažnyčią. Ryškiai raudonas venecijietiško stiliaus XVIa. šventovės bokšto kupolas matomas iš toli. Bažnyčioje sidabro sarkofage saugomi Korfu salos globėjo Šv.Spiridono palaikai. Laisvo laiko metu galėsite pasivaikščioti siauromis akmenimis grįstomis gatvelėmis. Pageidaujantiems – salos turas*: važiuodami pakrantės keliu grožėsitės žymiąja Pelės sala, aplankysite Achiliono rūmus, juose esantį muziejų ir sodus. Vykdami gilyn į salą pasieksite vaizdingiausią krašto gyvenvietę – Paleokastritsą. Apžiūrėsite XIIIa. *vienuolyną ir nuo kalvos pasigrožėsite atsiveriančia panorama. Laisvas laikas Kerkyros mieste. Vakare keltu grįšite į pajūrio kurortą Albanijoje. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

6 DIENA

Pusryčiai. Poilsis prie Jonijos jūros arba išvyka į *Butrinto archeologinį parką. Antikinis Butrinto miestas su jį supančiu archeologiniu parku paskelbtas UNESCO kultūros paveldo objektu ir yra vadinamas vienu svarbiausiu architektūriniu paveldu Balkanuose. Jame išvysite V-VIa.pr.Kr. akropolio kolonas ir jį supančios 5-6m aukščio sienos fragmentus, dievo Asklepijaus šventyklą, IIIa. statytą Amfiteatrą ir kitų pastatų liekanas. Šiame mieste pirmiausia įsikūrė graikų kolonijos, kurių gretos bėgant metams gausėjo. Vėliau tai buvo Bizantijos Imperijos miestas. XIVa. Butrintą kontroliavo Venecija, o galiausiai į miesto istoriją įsimaišė dar ir turkai – osmanai. Ir visa tai – tik trumpoji miesto istorijos versija. Kiekviena tauta čia paliko savo architektūrinį pėdsaką. Grįžtant į kurortą sustosime Ksamil – idiliškame smėlio užutėkyje. Maudynės Jonijos jūroje. Grįžimas į kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

7 DIENA

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba išvyka į Girokasterį, aplankant Žydrosios Akies šaltinius. *Girokasteris – akmenų miestas, buvusio diktatoriaus Envero Hodžos gimtinė (UNESCO kultūros paveldas). Visas Girokasterio senamiestis sudarytas iš akmenų: akmenimis grįstos gatvės, iš akmeninių blokų statyti namai ir akmenimis dengti jų stogai. Dauguma namų išlikę iš XVII–XVIIIa. Lankysite ant kalvos pastatytą įspūdingą XIIIa. akmeninę tvirtovę, kurioje įsikūręs ginklų *muziejus. Paklaidžiosite po Osmanų laikus menantį senamiestį su turkų laikų mečetėmis, pirtimis, užeigomis ir rytietišku turgumi. Aplankysite Skenduli tradicinį turkų – osmanų namą. Tai pats gražiausias, geriausiai išsilaikęs ir labiausiai įrengtas namas – muziejus*. Grįžtant į kurortą sustosite prie Žydrosios Akies šaltinių, vieno iš Albanijos gamtos fenomenų. Žydrąja (mėlynąja) akimi šaltinis pavadintas dėl spalvos: šviesiai mėlynos pakraščiuose ir tamsiai mėlynos – centre. Nėra žinoma, koks tikslus jo gylis. Narams iki šiol pavyko panerti į 50m gelmę. Nuo šalia šaltinio įrengtų apžvalgos aikštelių pasigrožėsite krištolo tyrumo šaltinio versmių panorama. Grįžimas į kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

8 DIENA

Pusryčiai. Išvykimas iš pajūrio kurorto. Kelionė vaizdinga Jonijos jūros pakrante. Kilsite kvapą gniaužiančia Llogaros kalnų perėja, „kabančia“ daugiau nei 1000m aukštyje virš jūros lygio. Iš apžvalgos aikštelių grožėsitės atsiveriančiais įspūdingais vaizdais į mėlynuojančią Jonijos jūrą ir tolimą žalumoje skendinčią Korfu salą. Keliausite per Llogaros nacionalinį parką, kur saugomi miškai, auga juodosios ir Bosnijos pušys, Bulgarijos eglės, gyvena plėšrieji grifai, kilnieji ereliai, akmeninės kurapkos, danieliai. Trumpas sustojimas Vlioros mieste, esančiame prie dviejų jūrų – Adrijos ir Jonijos. Išvykimas į antikinį Apolonijos miestą, įsikūrusį prie žymaus romėnų kelio Via Egnatia, kuris buvo ypač svarbus provincijos ekonomikai. Šis senovinis graikų kolonistų įkurtas miestas pastatytas 588m.pr.Kr., kaip svarbus to meto prekybinis miestas – tvirtovė. Miestas garsus tuo, kad jame studijavo pirmasis Romos imperatorius Julijus Cezaris. Lankysite Apolonijos antikinio miesto *archeologinį parką. Išvykimas į Diuresą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

9 DIENA

Pusryčiai. Poilsis prie jūros arba dienos išvyka į Tiraną, Krują ir Škoderį (esant galimybei plaukimas Skadaro ežeru). *Kruja – miestas kalnuose, menantis legendinio albanų karžygio Skandebergo pasipriešinimo osmanams kovas. Autentiška miestelio aplinka, viduramžių tvirtovė, etnografinis muziejus, turkų laikų prekybinė gatvė, kurioje gausiausias albaniškų suvenyrų pasirinkimas ir svetingi vietos gyventojai. Kelionė į *Škoderį – vieną seniausių Europos miestų, įsikūrusį prie didžiausio Albanijoje Škoderio (Skadaro) ežero. Apžiūrėsite legendinę Rozafos tvirtovę ir puikią apylinkių panoramą. Esant galimybei *plaukimas ežeru. Išvykimas į Albanijos sostinę *Tiraną – pažintis su Tiranos centru: Skandebergo aikštė ir jos prieigos, paslaptingojo E.Hodžos laikotarpio statiniai, kontrastuojantys moderniems priemiesčiams. Laisvas laikas. Vakare grįžimas į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

10 DIENA

Pusryčiai. Išvykimas į Kosovą. Tai kontraversiškai vertinama jauniausia Europos valstybė. Ekskursija sostinėje *Prištinoje. Priština – tūkstantmetę istoriją menantis svarbus prekybos ir kalnakasybos centras, garsus savo turgumis ir patraukęs net senosios Raguzos prekeivius. Šis miestas patyrė osmanų okupaciją, laisvinimosi karus, pakilimus ir nuopuolius, besikeičiančias didžiųjų valstybių epochas, kurios griovė senąjį paveldą, kurdamos naują miesto veidą. Tai nėra miestas, kuris pamilstamas iš pirmo žvilgsnio – jame sumišę sena ir nauja, osmanų architektūra ir socializmo statyba, tradicija ir modernas. Prištinoje glūdi čia gyvenusių žmonių patirtis: Prištinos universitetas, Nacionalinė biblioteka, I.Rugovo aikštė, Motinos Teresės alėja, Vyriausybės ir Parlamento rūmai, paminklas albanų nacionaliniam herojui Skandebergui, Nacionalinis teatras, XVa. Džarši mečetė – seniausias miesto pastatas, pagerbiantis turkų pergalę 1389m. Kosovo mūšyje, Kosovo muziejus, Laikrodžio bokštas, didžiausia mieste sultono Mehmeto II 1460m. funduota *Fatih mečetė. Išvykimas iš Kosovo. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną. Nakvynė viešbutyje.

 

11 DIENA

Pusryčiai. Ekskursija *Sarajeve autobusu ir pėsčiomis: senojo miesto osmaniško, austriško ir bosniško gyvenimo palikimas – Baščaršijos prekyvietė, karavansarajai, mečetės, stačiatikių cerkvės ir katalikų bažnyčios, buvusios rotušės ir nacionalinės bibliotekos griuvėsiai, Miljackos upės tiltai, menantys I-ojo pasaulinio karo pradžią, 1984 m. Olimpinių žaidynių kompleksas, 1992-1995m. apsiausties aukų tūkstantinės kapinės, naujos modernaus miesto statybos. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną, Kroatiją, Vengriją. Nakvynė viešbutyje.

 

12 DIENA

Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Slovakiją, Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.

Kelionės metu nuvažiuojama ~6500 km.

 

Papildoma informacija:

 • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 119 Eur.
 • *Mokamiems objektams turėti: nuo ~100 Eur.
 • Reikalingas LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams).
 • Vaikui, laikinai vykstančiam į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, su bent vienu iš tėvų, kito rašytinio sutikimo nereikia. Jei vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas vyksta, pavarde, LR pasienio pareigūnai gali pareikalauti pateikti vaiko gimimo liudijimą. 

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas. Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda. Vietinių švenčių metu kai kurie programoje numatyti lankomi objektai gali būti uždaryti. 

Pagrindinės išvykimo vietos į organizuojamas keliones autobusu:

 • Kaunas, Kauno pilies automobilių stovėjimo aikštelė (žemėlapis);
 • Vilnius, Forum Palace žemutinė automobilių stovėjimo aikštelė (žemėlapis).

*Turistų, gyvenančių kituose Lietuvos miestuose, patogumui siūlome pervežimo į pagrindines išvykimo vietas paslaugas. Dėl išvykimų iš kitų miestų teiraukitės nurodytais kontaktais!

Išparduota
 • Kaina asmeniui654.55 €
 • Kelionės trukmė11 nakvynių , viešbučiuose
 • Kelionės data2019 rugsėjo 25 - spalio 6 d.
Šis pasiūlymas yra išparduotas.
Nepavėluokite! Užsisakykite ir gaukite pirmieji pranešimus apie geriausius pasiūlymus.
Kiti panašūs pasiūlymai
Išparduota
 • Kaina asmeniui nuo 654.55 €
 • Kelionės trukmė11 nakvynių , viešbučiuose
 • Kelionės data2019 rugsėjo 25 - spalio 6 d.
Šis pasiūlymas yra išparduotas.
Nepavėluokite! Užsisakykite ir gaukite pirmieji pranešimus apie geriausius pasiūlymus.

Turite klausimų?
Susisiekite!

+370 5 241 0000 andrius@baltictours.lt
Andrius
Kelionių ekspertas