×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Rožių Slėnis

Ekskursijos Bulgarijoje: UNESCO saugomas vienuolynas, rožių slėnis, žmones primenančios uolos

1+
Skaitymo trukmė: 5 min.
Jei iki šiol Bulgariją žinojote tik kaip vieną pigiausių Europos krypčių ir šalį, kurioje galite praleisti šiltas atostogas Burgaso, Auksinių kopų bei Saulėtojo kranto kurortuose, žinokite, kad ši šalis gali pasiūlyti kur kas daugiau. Štai garsiosios ·lankytinos vietos, kurias verta įtraukti į savo ekskursijos Bulgarijoje sąrašą.

Rilos vienuolynas

Rilos vienuolyno magija

Rilos kalnuose pastatyto ir UNESCO organizacijos saugomo vienuolyno reikšmė Bulgarijai gali būti lyginama su Delfų svarba Atėnams – tai vienas svarbiausių kultūrinių, istorinių ir architektūrinių monumentų, laikomas Bulgarijos nacionalinio atgimimo simboliu. Jis žavi sudėtinga architektūra, milžiniška saugomų knygų kolekcija (per 16 000 tomų), freskomis gausiu interjeru. Nuo Sofijos vienuolyną skiria vos 100 kilometrų, tad sostinėje lengvai rasite į šią vietą organizuojamų ekskursijų. Tiesa, čia vykstančioms moterims reikėtų pasirūpinti tinkama apranga: pečiai ir kojos nuo kelių turėtų būti uždengti drabužių.

Rožių slėnio spalvos ir kvapai

Ekskursijos Bulgarijoje sunkiai įsivaizduojamos be garsiojo rožių slėnio, kuriame rožių auginimas buvo kultivuojamas ilgus šimtmečius, o iš šiame slėnyje auginamų rožių išgaunama beveik pusė viso pasaulio rožių eterinio aliejaus produkcijos. Būsite apsvaiginti ne tik nuostabių rožių kvapų ir spalvų, bet ir aplinkinės gamtos – netoliese matyti Balkanų kalnai, pats slėnis yra daugiau kaip 700 metrų aukštyje. Verta žinoti, jog rožių žydėjimo laikas tęsiasi nuo gegužės vidurio iki birželio vidurio. Nuo 1903 m. kasmet čia organizuojamas Bulgarijos Rožių festivalis. Dar nėra paskelbta tiksli šių metų festivalio data, tačiau pagrindiniai renginiai – Rožių karalienės karūnavimas, koncertai ir paradai paprastai vyksta pirmąjį birželio savaitgalį.

Belogradčiko uolos

Vardus turinčios Belogradčiko uolos

Tai dar viena vieta, kurią būtinai reikia pamatyti Bulgarijoje. Balkanų kalnų šlaituose esančios neįprasčiausių formų, rausvų ir gelsvų spalvų smiltainio uolienos kylančios net iki 200 metrų aukščio čia pradėjo formuotis daugiau kaip prieš 200 mln. metų. Keistos, gyvūnus ir žmones primenančios formos nulėmė tai, jog daugeliui uolų buvo suteikti vardai: Madona, Mokinukė, Vienuolė. Nemažai ekskursijų rengiama į netoliese esančią Belogradčiko tvirtovę, pastatytą Romos imperijos laikais, tačiau tokiu atveju uolų panoramą pamatysite tik iš šono. Norintiems šias apylinkes patyrinėti detaliau, rekomenduojame kelių valandų trukmės safario ekskursiją, kurios metu šias vietas išvysite nuo nuostabių kalnų slėnių. Turai paprastai nėra brangūs – gali kainuoti iki 20 eurų žmogui.

Informacija keliaujantiems į Bulgariją

Bulgarijoje paprasta susikalbėti rusiškai, o angliškai turėtų būti lengviau susikalbėti su jaunesniąją karta. Jei išmoksite bent keletą svarbiausių frazių bulgarų kalba, tikrai pradžiuginsite vietinius. „Labas“ bulgariškai – „Sdrawei“; „Kaip tu?“ – „Kak si?“; „Labai ačiū“ – „Mnogo blagodaria!“; „Iki“ – „Chao“.

Nors Bulgarija yra Europos sąjungos šalis, jos valiuta tebėra Bulgarijos levas, kuris apytiksliai lygus 0,51 euro centui.

Bulgarija laikoma nebrangia šalimi. Pietūs paprastame restorane čia kainuos 4–5 Eur, viešojo transporto bilieto kaina – 0,77 Eur, o taksi kaina už kilometrą neturėtų viršyti pusės euro. Ekskursijų kainos Bulgarijoje priklauso nuo objekto, pavyzdžiui, turas į Rilos vienuolyną iš Sofijos jums gali kainuoti apie 20 Eur, rožių rinkimo ritualai Rožių slėnyje kainuos 5–10 Eur, priklausomai nuo pasirinktos datos ir lokacijos. Bilieto kaina, į kurią įeina festivalio parado, muziejų, Kazanlako trakų kapo lankymas bei rožių rinkimo ritualas kainuoja 10–25 Eur

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.