×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Šventės ir festivaliai Latvijoje

2+
Skaitymo trukmė: 4 min.
Kaimyninėje Latvijoje kasmet vyksta nuotaikingos ir įdomios šventės ir muzikos bei menų festivaliai. Jie suburia ne tik pačius latvius, bet ir kviečia prisijungti atvykusius pasisvečiuoti keliautojus.

Latvijoje smagių švenčių ir susibūrimų netrūksta visais metų laikais, o daugiausiai jų vyksta šiltuoju sezonu. Kaimynai puoselėja senąsias tradicijas, grįžta arčiau gamtos ir didžiuodamiesi mėgaujasi gimtojoje šalyje užaugintu derliumi. Atšilus orams, traukiama arčiau pajūrio, kur organizuojami pamėgti muzikos festivaliai ir jūros šventės. Planuojant atostogas ar savaitgalio išvykas verta pasidomėti ir kaimyninėje šalyje vykstančiomis šventėmis ir renginiais. Kelionė iki jų visai neilga, o puikiai praleistas laikas garantuotas.

Vasaros saulėgrįžos šventė Turaidos muziejuje-rezervate

Vaizdingose Siguldos apylinkėse esanti Turaidos pilis kasmet birželio mėnesį rengia saulėgrįžos šventę pagal senolių tradicijas. Palydėjus saulę, prasideda linksmybių ir nuotykių kupina šventinė naktis su magiškais senoviniais ritualais, vainikų pynimais ir neužgęstančiais laužais.

Joninės

Latvijoje Joninės yra viena iš pačių svarbiausių metų švenčių ir nedarbo diena. Paprastai prieš Jonines miestai ištuštėja, nes švęsti visi traukia į kaimo vietoves. Tradicijos panašios kaip ir Lietuvoje: vainikų pynimas ir paleidimas į vandenį, visą naktį degantys laužai, ąžuolo lapų vainikas kiekvienam Janiui ir paparčio žiedo ieškojimas, į kurį dažniausiai išsiruošiama poromis.

Rigas Ritmi

Kiekvieną birželį ir liepą Rygoje vyksta vienas iš didžiausių ir mėgstamiausių šiuolaikinės bei džiazo muzikos festivalių, kuriame koncertuoja pripažinti pasaulinio lygio atlikėjai ir nauji niekur dar negirdėti talentai. Tikra šventė ausims ir sielai.

Rygos restoranų savaitė

Gegužę ir spalį vieną savaitę Ryga tampa karščiausiu gurmanų ir naujiems kulinariniams atradimams nusiteikusiųjų traukos tašku. Patraukli kaina už trijų patiekalų meniu leis mėgautis profesionalių virtuvės šefų kurtais ir naujai atgimusiais tradiciniais sezoniniais patiekalais Rygos restoranuose.

Jelgavos smėlio skulptūrų festivalis Summer Signs

Birželį vykstančiame festivalyje dirba daugiau negu 20 menininkų, kurie kuria skulptūras iš smėlio. Vakare pasirūpinama specialiu apšvietimu ir šventę vainikuoja koncertas. Puiki idėja išvykai su šeima.

Positivus muzikos ir menų festivalis

Nuo 2007-ųjų pajūryje esančiame Salacgryvos miestelyje netoli Estijos sienos vyksta Positivus festivalis, sutraukiantis melomanus iš visų Baltijos šalių ir ne tik. Tris dienas trunkantis festivalis siūlo ne tik populiarių visame pasaulyje grupių ir atlikėjų pasirodymus, bet ir įvairias pramogas, mugę, kino filmų peržiūras ir dar daugiau.

Cėsių meno festivalis ir viduramžių dienos

Visą liepos mėnesį miestelyje karaliauja menas. Lankytojams siūlomi teatro ir muzikiniai pasirodymai, kino peržiūros, eksperimentinis menas. Didysis festivalio finalas – opera senosios pilies parke. Rugpjūtį Cėsys kviečia į viduramžių dienas, kuriose kviečiama susipažinti su senovės genčių tradicijomis ir gyvensena, amatininkų darbais, senovine ginkluote, stebėti varžybas ir kovas. Veikia mugė ir dirbtuvėlės.

Jūros šventės Ventspilyje ir Liepojoje

Latviai mielai keliauja į pajūrį ir leidžia ten laiką ne tik paplūdimiuose, bet ir mielai dalyvauja šventėse. Liepą pagrindiniuose pajūrio miestuose Liepojoje ir Ventspilyje vyksta tradicinės jūros šventės. Liepojoje šventė prasideda išgirdus garsinius laivų signalus ir pagerbiant visus, kurie žuvo jūroje. Vyksta koncertai, pramoginiai renginiai ir mugė. Šventėje Ventspilyje taip pat prisimenami visi dirbantys jūroje ir rengiamas koncertas čia esančios Livonijos ordino pilies kieme bei linksmybės Renkio sode.

Karo istorijos rekonstrukcijos klubų festivalis Daugpilyje

Liepos mėnesį Daugpilio tvirtovėje galima pamatyti istorinėmis įvairių kariuomenių uniformomis pasipuošusius žmones ir išgirsti ginklų žvangesį. Dalyviai atkuria senuosius mūšius ir kviečia susipažinti su karybos tradicijomis ir ginkluote. Tai yra puiki proga aplankyti istoriškai reikšmingą Daugpilio tvirtovę, o prisiminimui galėsite įsigyti suvenyrą amatininkų turgelyje.

Summer Sound muzikos festivalis Liepojoje

Rugpjūtį dvi dienas paplūdimyje vyksta koncertai ir linksmybės įvairių muzikos skonių mėgėjams. Dalyvauja ne tik Latvijos muzikantai, bet ir atlikėjai bei grupės iš Lietuvos ir kitų šalių.

Latvijos pieno, duonos ir medaus šventė bei valčių iš pieno pakelių regata Jelgavoje

Rugpjūtį Jelgavoje ši šventė sutraukia šalies ūkininkus, amatininkus ir verslininkus, kurie siūlo Latvijoje pagamintą produkciją. Šventėje vyksta kūrybinės dirbtuvės, maisto ruošos ir valgymo varžybos, o ją vainikuoja Lielupės upėje unikali valčių, pagamintų ir oro pilnų pieno pakelių, regata. Nepraleiskite!

Muzikos ir meno festivalis ReStArt Daugpilyje

Rudenį Daugpilis pasitinka su menu. Rugsėjo ir spalio mėnesiais vykstančiame festivalyje koncertuoja ir pasirodo ne tik vietiniai kūrėjai, bet ir po visą pasaulį išsibarstę šiame Latvijos regione kilę menininkai.

Šviesos festivalis Staro Riga

Lapkritį dėl šviesos ir multimedijų instaliacijų Latvijos sostinės pastatai ir aikštės atgimsta naujais pavidalais. Kartu su muzikos bei teatro elementais tai sukuria nepakartojamą vaizdą, kurį būtina pamatyti.

Naujųjų metų sutikimas Rygoje

Sutikite Naujuosius svečiuose pas kaimynus. Kasmet Rygoje senieji metai išlydimi ir Naujieji pasitinkami 11 Novembra krantinėje, kur vyksta koncertai, linksmybės, o dangų vidurnaktį nušviečia daugybė fejerverkų.

Patirkite šilčiausius momentus kartu su Baltic Tours!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.