×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Renkamės atostogų kryptį: Turkija ar Egiptas?

2+
Skaitymo trukmė: 4 min.
 Turkija ir Egiptas yra populiariausios kelionių kryptys tarp lietuvių keliautojų. Jos pakeri milijonus žmonių savo unikalia gamta, žydru jūros vandeniu, įspūdingais kurortais, senovine architektūra, įvairiomis pramogomis ir puikiu klimatu. 

 

Renkantis kelionių kryptį poilsinėms ar nuotykių atostogoms svarbu žinoti, kokios kainos vyrauja vienoje ar kitoje šalyje, kokios laukia pramogos, kokie žmonės ir aptarnavimo kokybė yra šiose šalyse ir, kuri, Turkija ar Egiptas, atitinka Jūsų svajonių atostogų reikalavimus. Tai kur gi keliauti? Pasirinkti tarp šių dviejų šalių yra pakankamai sunku, nes tai lemia įvairūs veiksniai:

Klimatas

Kelionės planavimas į Turkiją ir Egiptą lengvai skiriasi piko sezonais: žiemos sezonui labiau tinka Egiptas, o pavasario ir rudens – Turkija. Idealiausias metų laikas planuoti keliones į Turkiją yra balandžio – gegužės ir rugsėjo – spalio mėnesiais, kai oro temperatūra siekia nuo dvidešimt iki trisdešimt laipsnių šilumos. Jeigu nesate didelis karštų oro bangų mėgėjas, šis laikas puikiai Jums tiks. Tačiau nepamirškite, kad šalyje karaliauja drėgmė, kurią pakankamai sunku toleruoti jeigu nesate prie jos pripratę.

Kelionių sezonas Egipte tęsiasi nuo spalio iki balandžio, kai oro temperatūra šalyje vis dar maloniai šilta, o Lietuvoje jau seniai atvėsusi. Nepakeliantiems karštų oro sąlygų patartina susilaikyti nuo kelionių į šią šalį gegužės – rugsėjo mėnesiais, nes temperatūra termometro skalėje gali siekti daugiau nei 60 laipsnių šilumos. Todėl, svarbiausia atsižvelgti, kada prasideda Jūsų atostogos ir koks klimatas Jus tenkina – drėgnas ir karštas ar subtropinis dykumos.

 

Žmonės bei aptarnavimo kokybė 

Turkijoje žmonės yra nepaprastai draugiški su turistais, linkę padėti ir yra labai smalsūs. Jų svetingumas yra giliai įsitvirtinęs kultūriniame pavelde. Jie priima visus ir prireikus suteikia pagalbos tiems, kuriems jos reikia. Nesvarbu, ar Jūs vaikštote miesto gatvėmis, ar atostogas leidžiate poilsiniame kurorte prie jūros kranto. Sunku patikėti? Turkijoje svetingumas yra visa ko pamatas, kadangi nuo senų laikų svetingumas reiškė draugų ir šeimos narių susitikimą. Šiandien, viešėdami šioje šalyje su šeima ar vieni, Jūs būsite pasitikti kaip dievai. 

Egipte taip pat žmonės yra malonūs ir pasiruošę padėti, tačiau ne visi. Dažnai atsiranda žmonių, kurie yra linkę Jumis pasinaudoti, pateikdami klaidingą informaciją. Nepaisant to,  apsistojant aukštos kokybės viešbučių kurorte šalia nuostabaus grožio paplūdimio, Jus pasitiks itin svetingi ir geranoriški vietiniai darbuotojai. Kitais atvejais rizikuojate ir galite sulaukti prastesnės kokybės aptarnavimo.

Gamta

Egiptas yra Nilo upės slėnio šalis. Pietinėje šalies dalyje galite pasigrožėti žemais kalnais ir dykuma, o šiaurėje – plačiais slėniais. Šalyje yra daugiau nei dvidešimt saugomų regionų, skirtų laukinės gamtos pažinimui įskaitant salas, pelkes, oazes, kalnus, dykumas ir kai kurias pakrantes. Tačiau pagrindinė augalija yra tik Nilo slėnyje, o be jo visa šalis būtų tiesiog dykynė.

Kita vertus, Turkija yra šalis, kurioje galite rasti daugybę unikalių gamtos atrakcionų: šiaurinėje ir pietinėje dalyje plyti tankūs ir vešlūs miškai bei stūkso kalnai, pietryčiuose karaliauja dykumos, o ežerai išsibarstę po visą šalį. Ši šalis taip pat turi keturiasdešimt nacionalinių parkų, įspūdingo grožio kanjoną, krioklius ir daugiau nei 397 mėlynos spalvos paplūdimius. Tai yra puiki vieta atostogoms paplūdimyje ar ramioms kelionėms laivu. 

 

Kainos

Keliauti į Turkiją ar Egiptą? Tai ypač populiarus klausimas tarp lietuvių keliautojų. Išsiaiškinę, kuri šalis yra pigesnė, suprasite, kur verta investuoti savo atostogų pinigus. Vienos savaitės kelionės į Turkija gali kainuoti vidutiniškai 350-500 Eur, o kelionės į Egiptą – 450-600 Eur. Beje, priklauso, kokį kelionių paketą ketinate užsisakyti. Šie skirtumai dažnai pastebimi jeigu šalyje praleidžiate daugiau dienų arba užsisakote papildomų ekskursijų už viešbučio ribų.

Apgyvendinimas Egipte ir Turkijoje yra pigesnis nei Europos viešbučiuose. Kainos kinta nuo viešbučio kokybės ir veiklos kiekybės santykio. Visgi patartina apsistoti geresnės kokybės viešbučiuose. 

Žinoma, poilsinių paketų į Egiptą ar Turkiją pigiau nei kelionių agentūrose nerasite. Taip yra dėlto, nes paslaugų tiekėjai tokie kaip viešbučiai, restoranai, parkai ar muziejai suteikia dideles nuolaidas agentūroms, bet ne pavieniams keliautojams. 

 

Pramogos

Kaip žinome, Turkija ir Egiptas yra labai skirtingos šalys. Turkija yra aktyvesnė, šalyje yra gausu lankytinų vietų, įvairių kraštovaizdžių ir pramogų, kurios lengvai išbandomos ir su vaikais. Karštosios versmės Pamukalėje, skrydis karštu oro balionu virš Kapadokijos kalnų, žygis per meilės slėnį, apsilankymas senoviniuose miestuose ir drugelių slėnyje ar pasivaikščiojimas Stambulo gatvėmis. Iš tiek daug veiklų Jums reikia išsirinkt pačią įdomiausią. O jeigu norite tiesiog pailsėti ant gulto prie jūros, Turkija siūlo platų viešbučių kurortų pasirinkimą su įvairiausiomis programomis, ir mažiems, ir dideliems.  

Egiptas nėra vien tik piramidės ir šventyklos. Ši šalis puikiai tinka ne tik poilsinėms atostogoms, bet ir sporto, ypač vandens, taip pat šalies pažinimui ir linksmybėms. Egiptas siūlo daug įdomių potyrių: kelionę džipais po dulkėtą dykumą pravažiuojant senovinius šalies statinius, viešnagę oazėse, nardymą tarp koralų Raudonojoje jūroje ar tiesiog pogulį paplūdimyje. Visa tai sudaro geriausių veiklų sąrašą, kuris pataria, kaip reiktų praleisti atostogas su draugais. Beje, keliaujant su vaikais privalu pasirinkti, kas Jums tinka, nes ne visuose viešbučiuose yra orientuotasi į šeimas. 

  

O kaip dėl pandemijos?

 Viruso situacija, tiek Turkijoje, tiek Egipte yra pakankamai stabili. Čia nėra didelių apribojimų, nes šalys skiria daug dėmesio ir pastangų, kurios leistų užkirsti kelią viruso plitimui, skatindami gyventojus ir svečius laikytis saugaus atstumo, nešioti kaukes, ir palaikyti higieną naudojant dezinfekcinį skystį rankoms ir paviršiams poilsiniuose kurortuose. 

Asmenys, norintys keliauti į Turkiją ar Egiptą, privalo ne anksčiau nei 72 valandos iki skrydžio atlikti PGR tyrimą ir gauti neigiamą rezultatą patvirtinantį dokumentą arba turėti įrodymą, kad yra pasiskiepiję pilna skiepų schema nuo Covid-19 viruso ar yra pasidarę antigeno testą. Taip pat būtina užpildyti specialią visuomenės sveikatos formą ne anksčiau nei 48 valandos iki kelionės pradžios. Svarbu nepamiršti, kad jeigu nesate pasiskiepiję, Jums galioja keturiolikos dienų saviizoliacija ir pakartotinas testas. Situacija nuolatos kinta, todėl planuojant kelionę reikia pasitikrinti naujausią informaciją Keliauk URM internetiniame puslapyje. Jeigu vis dar turite klausimų dėl pandemijos taisyklių minėtose šalyse, susisiekite su Baltic Tours kelionių agentu, kuris pasirūpins, kad Jūsų kelionė praeitų sklandžiai.