×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Naudingi patarimai: ką parvežti lauktuvių iš Stambulo?

3+
Skaitymo trukmė: 3 min.
Turbūt nieko nėra geriau negu pasinerti į spalvų ir kvapų pilnus miestus Artimuosiuose Rytuose. Net trijų jūrų skalaujami Turkijos krantai jau nuo seno buvo pagrindiniai prekybos taškai įvairiausio amato prekeiviams ir jūrininkams.

Miestas, kurio anksčiau pavadinimas buvo Konstantinopolis, dabar žinomas kaip Stambulas. Jame ir šiandien juntama Šilko kelio keliautojų dvasia. Tiems, kurie artimiausiu metu planuoja apsilankyti šioje egzotinėje Europos dalyje, tikrai nereikės ilgai sukti galvos, ką parvežti draugams bei artimiesiems. Jūsų įkvėpimui – trumpas unikalių suvenyrų ir delikatesų sąrašas, kuris vien skaitant nuneš į senąsias Stambulo aikštes bei turgus.

Rankomis dailinti keraminiai dirbiniai

Turkų keraminės lėkštės, vazos ir kiti indai garsėja dėl savo spalvų, įmantrių raštų ir išskirtinio dizaino. Istoriškai šie dirbiniai buvo pradėti gaminti norint atkartoti kinų keramiką. Ilgainiui nusistovėjo savitos tradicijos, kurias puoselėjo vietiniai meistrai ir jų sukurti raštai bei stiliai. Mažų lėkščių kainos prasideda nuo 20 TRY (~ 4 Eur). Jei norite įsigyti didesnius ar įmantriau išdirbtus indus, kaina gali išaugti iki 200 TRY (~ 40 Eur). Jau seniai ieškote išskirtinio akcento savo namams? Tai gali būti puiki proga kitokiomis spalvomis paįvairinti interjerą!

Turkiški skanėstai

Lokum – turkiški skanėstai. Tai yra lipnūs ir saldūs želė gabaliukai, išgaunami maišant įvairiausius riešutus, krakmolą ir cukrų. Net jei šie skirtingų dydžių ir skonių kvadratėliai iš pirmo žvilgsnio nekelia didelio žavesio, suteikite jiems šansą! Daugelis taip maniusių iškart pakeičia savo nuomonę. Tikrai nereikės ilgai ieškoti vietų, kur įsigyti šių skanėstų. Jas rasite ant kiekvieno kampo. Kai kuriose parduotuvėse būna padėtos lėkštės su galimybe išragauti skirtingų skonių bei išsirinkti, kuris skanėstas jums pats skaniausias!

Kavos ir arbatos gėrimo tradicijos

Po saldžios patirties ragaujant turkiškus saldumynus, verta išbandyti turkišką kavą ir arbatą. Abu šie karštieji gėrimai Turkijoje ruošiami pagal išskirtinius būdus, kurie suteikia stiprų, tačiau labai išgrynintą skonį. Apsilankę kavinėje mieste, pamatysite, kad kavą turkai gamina specialiuose cezve induose, o patiekia keraminiuose arba variniuose puodeliuose. Arbata, arba vietinių vadinama chay, pilama į nedidelį stiklinį puodelį, o į vidų įdedamas mažas sidabrinis šaukštelis. Turkų namuose abu šie gėrimai dažniausiai atnešami ant sidabrinio padėklo kaip svetingumo ženklas. Jeigu neįsivaizduojate savo dienos be kavos ar arbatos puodelio, šie serviravimo komplektai gali tapti jūsų mylimiausiais indais, o susitikimuose su draugais įneš naujų rytietiškų tradicijų.

Raštų istorijos

Viena iš brangesnių, tačiau neatsiejamų nuo turkiškos kultūros, dovanų yra kilimai. Profesionalūs kolekcionieriai iš viso pasaulio labai juos vertina dėl jų kokybės ir meninės vertės. Vieno kilimo gamyba gali užtrukti net porą mėnesių, kadangi tikrieji kilimai audžiami rankomis. Atsižvelgiant į išvaizdą, vidutinio dydžio kilimų kainos svyruoja tarp 60 TRY (~ 15 Eur) ir 150 TRY (~ 40 Eur). Galbūt didelis kilimas ir netilps į jūsų rankinį bagažą, tačiau mažesnių dydžių kilimai neturėtų užimti daug vietos.

Turkiški delikatesai

Sakoma, kad per maistą geriausiai galima pažinti šalies kultūrą. Valgant ne tik išbandome naujus patiekalus ar pajaučiame dar neragautus skonius, bet ir susiburiame kartu su artimais žmonėmis. Jeigu jums nusibosta daugybę kartų pasakoti savo įspūdžius iš praėjusios kelionės, galbūt jums patiks mintis suorganizuoti teminį vakarėlį. Į jį galėsite pakviesti visus savo draugus bei pasidalyti nuotraukomis ir istorijomis. Tuo atveju tokiam vakarui puikiai tiks vietiniai užkandžiai ir delikatesai, parsivežti iš Turkijos. Riešutai, džiovinti vaisiai, humusas, skirtingų skonių džemai ir patiekalai, paruošti su turkiškais prieskoniais, tobulai papildys jūsų pasakojimus bei leis svečiams pasijusti jų dalimi.

Jeigu keliausite į Stambulą, būkite atsargūs! Tai gali tapti viena iš mylimiausių jūsų vietų pasaulyje! Galbūt mes negalime persikraustyti gyventi į tas vietas, kurios mus ypač sužavi, bet visada įmanoma parsivežti bent dalelę jos kultūros ir dvasios. O lauktuvės tam ir skirtos! Pradžiuginti ne tik kitus, bet ir save keliaujant į šurmuliuojančias miesto gatves padės Baltic Tours!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.