×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Kipras visų arba Kipras kačių

7+
Pasauly tiek daug nepažintų ir neatrastų vietų, kad renkantis kitos kelionės kryptį galima pasimesti arba taip ir likti už borto oro uosto perone. Tačiau tiesa viena – keliautojai jau žiovauja nuo įprastų poilsinių kraštų ir perpildytų kurortų, todėl dairosi kiek egzotiškesnių šalių.

Ką kelionių ekspertai rekomenduoja naujovių ištroškusiems atostogautojams? Tiems, kurie svajoja ne tik apie ilgai lauktą poilsį bet ir, pavyzdžiui, nuotykius kalnuose ar arbūzų laukuose? Kiprą. Salą Viduržemio jūros rytuose, kurios pažinimą kažkodėl dažnai klaidingai nukeliame kitam kartui.

Kas tas Kipras?

Gal dėl to, jog Kipras yra apipintas bent kelių valstybių istorija, jo veidą pažinti sunku – neretai apie šią salą negalime sudėliot sakinių. Kita vertus, pagalvokite, kiek tautų po vienu stogu!

Iš gamtos oazės ir deivių nuglostytų uolų neseniai grįžusi Baltic Tours komandos narė Snieguolė pasakoja, jog vienoje salos pusėje ant aukštų kalnų iškelta Turkijos vėliava pinasi su mėlynuojančios graikiškos Kipro pusės ramuma. Šios pusės it diena ir naktis skiriasi viena nuo kitos, tačiau keliautojai dažniausiai renkasi graikiškąją: lengva, švelniai oranžine spalva nusidažiusi salos panorama įtraukia keliautojus ne tik savarankiškoms atostogoms, bet ir itin kruopščiai sudėlioto poilsio paketui all inclusive.

Kaip Kipre atrodo all-inclusive?

Pakalbėkime apie tinginio poilsį. Kad ir kaip nesinorėtų paleisti bene ranka pasiekiamų tobulos kokybės paslaugų Turkijos kurortuose, tenka pripažinti, jog Kipre keliautojai sutinkami it metų metus laukti svečiai: kai lauke kepina saulė ir kūną kaitina 30°C laipsnių šilumos, viešbučio darbuotojai atžingsniuoja pilnu padėklu neįtikėtinai gardžiu, šaltu limonadu; čia pat, kol besišypsančios darbuotojos registratūroje pildo dokumentus, su keliautojais sveikinasi už svečių poilsį atsakinga dama, kuri, esant reikalui, atsakytų net į patį kvailiausią klausimą; viešbučio teritorijoje – nepailstantys padavėjai, kurie skanų kokteilį ar supjaustytą arbūzą patieks bene ant gulto. Po visos įspūdžių kupinos dienos, vakarienės metu, keliautojų ausis lepina pianino ar gitaros garsai.

Apie ūkį ir kates

Nors Kipras pasauliui ir nerėkia į ausį apie savo žemiškus stebuklus, visgi, atkeliavusius lengvai nustebina it iš gausybės rago pabirę neįtikėtini salos faktai:

  • Turizmo industrija Kipro saloje įgavo pagreitį. Šiuo metu skaičiuojama, jog vienam kipriečiui priklauso 4 turistai, o turizmas salai atneša net 75% pajamų.
  • Bulvių derlius nuimamas 3 kartus per metus. Sodrios rudos spalvos dirvožemis ir dėkingas klimatas vaisiais ir daržovėmis ištisus metus lepina ne tik vietinius, bet ir kaimynus – kiprietiškomis bulvėmis vaišinasi bene pusė pasaulio!
  • Vienam kipriečiui – 4 katės. Taip, Kiprą valdo katės. Istorikai pasakoja, jog dar tada, kai saloje šnypštė gyvatės, Šv. Elena dviem laivais atplukdė tūkstančius kačių. Nuo to laiko šios Kiprą mindžiojančios mažosios pėdutės karūnuojamos kaip salos sergėtojos ir gyvačių naikintojos.

Žydinčios uolos

Piešiame Jums salos kraštovaizdį: žydrai pulsuojanti Kipro salą skalaujanti jūra visuomet kviečia maloniai pamirkti; smėlėti takeliai žadina prisiminimus apie vaikystės sodą; rožine spalva nusidažę medžiai primena pirmuosius ragautus mamos šaltibarščius, o tvirtai į žemę ir skaidrias įlankas įsirėmusios uolos gaivina kraujyje adrenaliną. Pažįstamas jausmas, ar ne? Kipras iš tiesų yra visų. Jame galima rasti krūvą savo patirčių apraiškų, tik štai vietoj labas rytas savo atostogų sode greičiau išgirsite kalimera!

Ar Kipras skirtas Jums?

Jeigu atmestumėme odą kutenančią šilumą, jūrą, palmes ir apskritai tobulą orą atostogoms, Kipre rastume daugybę žalumos, įvairių rūšių medžių, čiurlenančius upelius, kalnus, užslėptą vyno gamyklą serpantinuose ir kalnuose įkurtą vieną žymiausių Kipro vienuolynų Kykkos.

Keliaujant su kelionių organizatoriumi, šis, be abejonės, pasiūlys ekskursijas, kurių metu bus galima pamatyti įspūdingiausias salos vietas. O, visgi, renkantis savarankišką kelionę reikėtų nepamiršti, kad Kipre eismas vyksta kairiąją puse. Tiesa, drąsiam vairuotojui teks priprasti prie vairo dešinėje, kol keleivis mėgausis įdomiu potyriu naviguojant vairuotojui iš kairės.

Ir iš tiesų, Kipras skirtas visiems – tiek nuotykių, tiek ramybės išsiilgusiems keliautojams. Ir žinoma, Kipras skirtas katėms, todėl nepamirškite keliaudami įsimesti vieną kitą pakelį kačių maisto. Kačių murkimas neabejotinai palaimins Jus sėkmingai kelionei.

Snieguolė Valiaugaitė
Aviacijos entuziastė, smalsi keliautoja, ypač žavi pradedančioji žurnalistė - poetiškai apie buitį kalbanti ir nei menkiausios įkvėpimo kupinos gyvenimo detalės nepraleidžianti. Snieguolė yra Baltic Tours kolektyvo pozityvių emocijų ir nuoširdumo mašina. Žingeidi, kūrybiška, drąsi ir iniciatyvi, mainais už šypseną dovanojanti žmogiškumo ir kelionių istorijas.