×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Kelionės planavimas pandemijos metu: į ką atkreipti dėmesį?

0
Kai pasaulyje viruso pandemijos poveikis po truputį mažėja ir kelionių perspektyva auga, daugelis iš mūsų nekantrauja vėl sugrįžti į įprastą gyvenimą, susitikti su artimaisiais, juos apkabinti, iš naujo pradėti keliauti. Nors pastaruosius metus praleidome uždaryti savo namuose, mes išmokome prisitaikyti prie aplinkybių ir supratome, kad kiekvienu sezonu visos kelionės priklausys nuo viruso plitimo ir jo atmainų.

Dabar, pandemijos metu, planuojant keliones dažnai iškyla įvairiausių netikėtų klausimų. Ką reikia žinoti besiruošiant atostogoms? Kokie dokumentai yra reikalingi keliaujant? Į kurias šalis yra saugu keliauti, o į kurias reikėtų vengti? Ar teks mokėti daugiau už atostogas? Ar apskritai verta planuoti atostogas? Kokie yra pagrindiniai reikalavimai? Panašių klausimų dar yra daugybė ir jie be abejonės kelia nerimą, tačiau žinant atsakymus viskas yra daug paprasčiau. Todėl, jei artimiausiu metu planuojate vykti į kelionę, artimiau susipažinkite su žemiau pateikiama informacija.

 Kelionių apribojimai 

Daugelis Europos ir Šengeno zonos valstybių atšaukia karantiną ir sušvelnina atvykimo ir išvykimo reikalavimus. Vis dėlto, ne visos šalys, įskaitant ir Lietuvą, ryžtasi atlaisvinti apribojimus. Dėl naujų viruso atmainų ir išaugusio sergamumo skaičiaus, kai kurios žemyno valstybės yra priverstos sugriežtinti apribojimus atvykstamajam ir išvykstamajam turizmui.

Be to, dauguma kitų pasaulio valstybių iki šiol neįsileidžia turistų. Tokios šalys kaip Japonija ir Australija vis dar taiko griežtas taisykles tiek keliautojams, tiek gyventojams bei laiko uždarytas sienas. Tad labai tikėtina, jog artimiausiu metu pastarosios valstybės neįsileis didelio skaičiaus atvykstančiųjų turistų. Verta paminėti, kad Jungtinės Amerikos Valstijos vis dar neleidžia atvykti turistams, tačiau visai neseniai Baltieji Rūmai priėmė sprendimą, kuris leis nuo lapkričio mėnesio į šalį įsileisti visus vakcinuotus asmenis iš Europos Sąjungos ir Anglijos. 

Situacija šalyse keičiasi kiekvieną dieną, o tai reiškia, kad žmonės, kurie planuoja keliauti, kelionių organizatoriai ir paslaugų tiekėjai turi būti labai lankstūs, kad kelionės pandemijos metu nebūtų nuostolingos. Dėl to yra labai svarbu žinoti, kad Europos sąjunga įdiegė zonų sistemą, kuri padeda įvertinti pandemijos situaciją visose pasaulio šalyse. Tam tikros žemėlapyje esančios spalvos (geltona, žalia ir raudona) žymi rizikos lygį tam tikroje šalyje. Beje, svarbu atkreipti dėmesį, jog ten pateikta informacija yra dažnai atnaujinama, o pilkai pažymėtose šalyse nėra pilnai ištirta pandemijos situacija arba visiškai nėra pateiktų duomenų. Visiems, kurie planuoja atostogas Europoje, Azijoje, Afrikoje, Šiaurės bei Pietų Amerikoje ir Australijoje, yra privalu susipažinti su kiekvienos šalies kelionių taisyklėmis, apribojimais ir reikalavimais.

Kokia tvarka galioja skirtingose šalyse? 

Kiekvienoje šalyje galioja savos taisyklės. Pavyzdžiui, keliaujant po Belgiją, nuo Spalio pirmos dienos nereikia dėvėti apsauginių kaukių, o keliaujant iš Belgijos į Lietuvą užtenka vien vakcinos pažymėjimo. Turint tik GPR testą, keliautojams teks laikytis saviizoliacijos ir užsirašyti pakartotiniam testui. 

Jeigu planuojate keliauti tik po Lietuvą, kelionės pandemijos metu gali būti komplikuotos tik tuo atveju, jeigu nesate pasiskiepijęs arba neturite galimybių paso ar tiesiog vakcinos sertifikato su QR kodu. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, žmogus, neturintis šių dokumentų negali lankytis viešose vietose, tokiose kaip prekybos centrai, kavinės, teatrai, koncertai ir t.t. Tačiau, jeigu turite visus anksčiau minėtus reikiamus dokumentus, atostogų planavimas šalies ribose neturėtų sudaryti jokių problemų.

Reikalavimai

Kelionės pandemijos metu reikalauja tam tikrų veiksmų. Lietuviai, norintys atostogauti svetur, pagal nurodytus Europos Sąjungos reikalavimus prieš keliaudami į kitas šalis privalo pateikti reikiamus dokumentus savo vežėjui. Tai – vakcinacijos pažymėjimas, kuris yra išduodamas ne anksčiau kaip po dviejų savaičių po antros vakcinos dozės. Kitais atvejais tinka antigenų testas, kurį galite gauti persirgę virusine infekcija, ar PGR greitasis testas, kuris yra ne senesnis kaip 72 valandos. Be to, svarbu pabrėžti, jog gali prireikti ir kitų dokumentų. Tai priklausys nuo šalies, kurią ruošiatės aplankyti bei kokius reikalavimus taiko tos šalies valdžia. Dažnais atvejais gali būti reikalingas izoliacinis laiko tarpas, jeigu to reikalauja aplinkybės. Taip pat keliaujant svarbu dėvėti apsaugines – medicinines kaukes ir naudoti antibakterinį skystį, kad būtų užkirstas kelias tolimesniam viruso plitimui.

Registracija

Visi asmenys, kurie planuoja keliauti iš Lietuvos ir į Lietuva privalo užpildyti elektroninę anketą „Passenger locator form“ ne anksčiau negu 48 valandos iki kelionės pradžios. Svarbu paminėti, kad kiekviena šalis turi savo anketą, kuri turi būti užpildyta teisingais asmeniniais duomenimis, o gauta QR forma turi būti pateikta elektroniniu paštu atsakingiems asmenims, jeigu keliaujate lėktuvu, mašina ar laivu.

Kelionių ekspertai 

Atostogų planavimas COVID-19 pandemijos metu yra ganėtinai sudėtingas procesas. Anot pastarųjų dvejų metų kelionių agentūrų duomenų, žmonės, kurie planavo keliones patys, neturėjo garantijos, kurią dažniausiai suteikia agentūros. Be to, buvo prarandama ir didžioji dalis atostogų pajamų. Norėdami palengvinti planavimą ir apsidrausti nuo netikėtų situacijų, keliautojams reikėtų kreiptis į kelionių ekspertus, kurie seka informaciją apie keliones, stebi jų kainas, apribojimus ir visus galimus pasikeitimus. Kelionių agentai gali Jums suteikti visą reikalingą su virusu susijusią informaciją. Taip pat jie gali pasirūpinti sertifikuotu apgyvendinimu viešbučiuose atostogų metu.

Skrydžiai

Kelionių pandemijos metu tikrai nesumažėjo, o atvirkščiai – tokiu sudėtingu laikotarpiu padaugėjo tiesioginių skrydžių iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų. Šiuo metu yra vykdomi maždaug 79 tiesioginiai skrydžiai į įvairias šalis. Palyginus su kitomis Baltijos šalimis, Lietuva pirmauja su turistų ir vietinių gyventojų skrydžiais iš vienos šalies į kita.

Šaltiniai

Keliaujant svarbu atkreipti dėmesį, kuriuose šaltiniuose ieškote informacijos, nes paprastai ji kinta ne dienomis, o valandomis. Todėl Baltic Tours pataria apsilankyti reopen.europa.eu, sam.lrv.lt, keliauk.urm.lt interneto puslapiuose, kur yra pateikiama naujausia informacija apie COVID-19 apribojimus ir situacija šalies ir pasaulio mastu.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.