×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Keliaujame į Ispaniją: kokias lauktuves vežti iš Tenerifės?

2+
Skaitymo trukmė: 3 min.
Nuostabioji Tenerifė – idealioms atostogoms sutverta nežemiško grožio sala Atlanto vandenyne. Neįmanoma atsistebėti čia harmoningai derančia gamtos, istorijos ir kultūros įvairove. Savo mažą rojaus kampelį randa tie, kurie nori ramaus ir nerūpestingo poilsio puikiame kurorte, taip pat nuotykių ieškotojai bei adrenalino fanatikai.

Lankytinų ir dėmesio vertų vietų, naujų skonių derinių bei gastronominių atradimų galimybės čia beribės. Tenerifės dalelę galite parsivežkite ne tik puikaus įdegio, bet ir tradicinių suvenyrų pavidalu. Nustebinkite artimuosius egzotiškomis ir skaniomis lauktuvėmis.

Keletas lauktuvių idėjų:

Suvenyrai su lava

Tenerifės salos centre stūkso Teidės ugnikalnis – aukščiausia Ispanijos viršukalnė ir trečias pagal dydį vulkanas pasaulyje. Saloje galima pamatyti kadaise išsiveržusio ugnikalnio pėdsakus ir lavos liekanas. Tad, ko gero, populiariausios lauktuvės iš Tenerifės – suvenyrai ir papuošalai su lavos gabalėliais.

Papuošalai

Dar vienas populiarus aksesuarų tipas – papuošalai su perlais. Dailūs auskarai ar pakabukas pradžiugins kiekvieną merginą. Taip pat itin mėgstami žalsvos spalvos olivino akmenėliais dekoruoti papuošalai ir kiti suvenyrai. Mėgstantiems autentiką rekomenduojama rinktis senųjų salos gyventojų guančių dizaino įkvėptų papuošalų su ugnikalnio lava. Be to, Tenerifė puiki vieta atnaujinti savo garderobą. Lietuvoje puikiai pažįstamų prekių ženklų drabužiai, avalynė ir aksesuarai jus maloniai nustebins savo kainomis.

Kosmetika su alijošiumi

Produktai, kuriuose gausu alijošiaus ekstrakto palepins ir atgaivins odą po saulės vonių. Pravers ne tik atostogaujant šiltuose kraštuose, bet ir kasdieniam naudojimui po atostogų.

Nėriniai

Ypatingai gražūs rankų darbo Tenerifės nėriniai gali būti naudojami kaip stalo ar interjero dekoracijos. Taip pat galite įsigyti nėriniais dekoruotų drabužių ar patalynės.

Keramika

Pagal senųjų salos gyventojų papročius kurti tradiciniai keramikos gaminiai ir indai papuoš kiekvienus namus ir pasitarnaus buityje.

Cigarai

Sakoma, jog čia pagaminti rankų darbo cigarai savo kokybe nenusileidžia visame pasaulyje pripažintiems kubietiškiems cigarams.

Vynas

Kanarų salose vulkaniniame dirvožemyje augančių vynuogių vynas pasižymi ypatingu skoniu. Būtinai paragaukite patys ir grįžę po kelionės Malvasia vynu nustebinkite draugus bei artimuosius.

Alyvuogių aliejus

Ispanų virtuvėje, kaip ir kitose Viduržemio jūros regiono šalyse, aukštos kokybės alyvuogių aliejus atlieka pagrindinį vaidmenį ruošiant tradicinius patiekalus. Nepraleiskite progos papildyti asmenines ir mėgstančių gaminti draugų atsargas šiuo puikiu produktu. Taip pat paskanaukite vietinių alyvuogių.

Mojo padažas

Šis padažas tapo Tenerifės virtuvės vizitine kortele ir jo galite rasti ant kiekvieno stalo. Galite išbandyti keletą šio padažo rūšių. Mojo verde pagrindą sudaro petražolės ir kalendra, kurios padažui suteikia žalią spalvą. Šis padažas puikiai dera su žuvies patiekalais. Mojo rojo arba Mojo picon yra aštresnis, raudonos spalvos padažas su saldžiosiomis paprikomis ir čili pipirais.

Ožkos pieno sūris

Ožkos plačiai auginamos visame Kanarų salyne. Būtina patiems paragauti ir draugams parvežti vietoje gaminamo ožkų pieno sūrio.

Medus

Lankydamiesi Tenerifėje būtinai įsigykite bent mažytį indelį čia surinkto medaus. Puikios kokybės ir skonio medus Tenerifėje vadinamas Rojaus paukštės žiedo medumi. Iš šio medaus taip pat gaminamas populiarus Tenerifės gėrimas – Ron de miel romas.

Pradžiuginkite draugus ir artimuosius smagiomis atostogų istorijomis ir nuotraukomis su kvapą gniaužiančiais vaizdais. Įkvėpkite juos pačius leistis į kelionę ir atrasti naujus kraštus bei skonius su Baltic Tours!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.