×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Kalėdos be vaišių stalo bei Naujieji po saule: kur ir kaip šventes linkę švęsti lietuviai

2+
Skaitymo trukmė: 5 min.
Neišvengiamai artėjant šaltajam metų laikui, mintys apie jaukiausias žiemos šventes taip pat nepaliaujamai sukasi galvoje. Nors Kalėdos mūsų kultūroje priimtinos švęsti gausiame artimųjų būryje, vis dažniau tautiečiai renkasi ir kitokį šių švenčių minėjimą, tarkime, paplūdimyje.

Kelionių organizatoriaus „Baltic Tours” poilsinių ir pažintinių kelionių ekspertė Justina Stukaitė pritaria, jog lietuviai iš tiesų vis dažniau žiemos šventes renkasi švęsti svetur. Galbūt ir jūs svajojate apie Kalėdas paplūdimyje ir Šv. Kūčias be dvylikos patiekalų? Kelionių organizatorius pataria, kaip išsirinkti ir pateikia palyginimą kiek kainuoja švęsti didžiąsias metų šventes Lietuvoje, o kiek – užsienyje.

Kalėdomis rūpintis reikia dar vasarą

Kalėdų maratonas parduotuvių vitrinose Lietuvoje jau prasidėjo, tačiau kelionių ekspertė J. Stukaitė patikina, kad turizmo industrijoje apie Kalėdas pradedama galvoti dar anksčiau – vasarą.

„Šventinių kelionių išankstiniai pardavimai prasideda vasarą, tada yra daugiausia pasiūlos už geriausią kainą. Savo klientams visada rekomenduoju pirkti kelionę nelaukiant žiemos, nes artėjant gruodžio mėnesiui brangsta ne tik kelionių paketai, bet ir masiškai išgraibstomi geriausių viešbučių kambariai. Ar tai reiškia, kad ieškoti kalėdinių išvykų jau per vėlu? Tikrai ne, tačiau jeigu norite įsigyti kelionę už tikrai gerą kainą, jau reikėtų suskubti“, – pasakoja kelionių ekspertė J. Stukaitė.

Šventinių kelionių metu: pažinimas ar poilsis?

Prieš kiekvieną kelionę svarbu numatyti būsimų atostogų lūkesčius: ar tai bus poilsio kupinos nerūpestingos dienos, ar vis dėl to naujų kultūrų pažinimas svečioje šalyje. Renkantis kelionę žiemos švenčių metu atsakyti į šį klausimą yra ne mažiau svarbu. „Baltic Tours” poilsines ir pažintines keliones organizuojanti J. Stukaitė pasakoja, kad lietuviai mėgsta ir intensyvias keliones po Europą, ir tinginio poilsį paplūdimyje.

„Konkrečių tendencijų, kurios būtų susijusios su keliautojų poreikiais šaltuoju metų sezonu, nepastebime. Tiesa, keliautojų pasirinkimui daug įtakos turi net ir švenčių išsidėstymas kalendoriuje. Pavyzdžiui, šiais metais, kuomet šventės išsidėstė savaitės viduje, daugelis pasiryžo išnaudoti trumpesnę darbo savaitę atostogoms šiltuose kraštuose, ypač populiarios šventinės kelionės į Egiptą. Taip pat kiekvienais metais daugėja norinčių Naujuosius metus sutikti Europos miestuose, šie metai – ne išimtis. Keliautojai noriai leidžiasi į trumpas pažintines, šventines keliones autobusu į Austriją, Lenkiją, Italiją ir visų mylimą Laplandiją“, – teigia kelionių ekspertė.

Šventinis stalas ar kelionė?

Kad gruodžio mėnesį piniginių turinys leidžiasi greičiau – ne paslaptis, tačiau apie taupymą švenčių metu pagalvoti verta. Kas geriau – ar nuo maisto produktų lūžtantis šaldytuvas ir nuo svečių juoko aidintys namai ar atostogos po palme ir saulėtu dangumi? „Baltic Tours” komanda nusprendė palyginti šventinio stalo išlaidas Lietuvoje bei šventines atostogas lietuvių pamėgtuose užsienio kurortuose ar Europoje.

Įprasta 4–5 asmenų lietuvių šeima Kūčių bei Šv. Kalėdų vaišių stalui išleidžia nuo 100–150 eurų, o įtraukus dovanas bei Naujųjų metų šventės vakarėlį, ši suma neretai išauga net trigubai. Tuo tarpu šventinės kelionės kaina į vieną iš Europos miestų prasideda nuo 140 eurų, o štai Naujuosius metus sutikti Vienoje galima ir už 153 eurus, kuomet į kelionės kaina įskaičiuotos nakvynės viešbučiuose su pusryčiais, gido paslaugos ir pervežimai autobusu.

Norintiems šių švenčių metu pabėgti ne tik tuo perkrauto Kalėdų stalo, bet ir nuo triukšmingų vakarėlių mieste, galima leistis į savaitės trukmės kelionę po palme su „viskas įskaičiuota” paslauga Egipte vos už 584 eurus, kai tuo tarpu panašaus pobūdžio poilsio kelionės Lietuvoje su 2 nakvynėmis ir Naujųjų metų sutikimo programa prasideda nuo 550 eurų.

„Ar nuspręsite gražiausias metų šventes sutikti namuose prie židinio, ar užsienyje mėgaudamiesi šilta jūra, priklauso tik nuo jūsų norų ir galimybių. Tačiau, kad ir kur bebūtumėte, prisiminkite – svarbiausia yra ne aplinka, kurioje švęsite, o žmonės, su kuriais apsikabinsite išaušus vidurnakčiui“, – nepamiršti svarbiausių vertybių ragina J. Stukaitė.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.