×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Ką pamatyti Kretoje rekomenduoja Baltic Tours?

4+
Kreta – didžiausia Graikijos sala. Tai yra lyg atostogų rojus visiems, kurie nori pabėgti ir atsipūsti nuo rūpesčių vejamos rutinos. Tai – sala, kurioje kaitri saulė bei gaivus jūros vanduo lepina kūną ir mintis, o grįžus įdegusi oda pasakoja apie aukščiausios kokybės atostogas.

Ne paslaptis, jog Kreta garsėja dėl kurortų tiems, kurie mėgsta tingų poilsį gulėdami šiltame smėlyje prie jūros. Nors ši sala maža, ji turi visą puokštę įspūdingiausių gamtos bei kultūros perlų. Jei tik norite aktyvesnių atostogų, sala tikrai paruošė, ką aplankyti. Taigi, ką pamatyti Kretoje, kurią tituluoja atostogų oaze?

Kreta – mitais ir legendomis apipinta sala

Ne paslaptis, jog Kreta – tikra magiška sala, kurioje gimė daug antikos mitų bei legendų. Todėl nepraleiskite unikalios progos aplankyti vietas, kurios mena daugybę metų skaičiuojančias antikos istorijas. Kelios iš jų – Ideono bei Dikteono urvai. Dikteono urvas. Pasak legendų, tai yra šventykla, kurioje paties Olimpo dievų motina Rėja pagimdė sūnų Dzeusą. Bijodama Krono dievo, ryjančio vaikus, kad jo nenuverstų iš sosto, Rėja paslėpė savo sūnų Ideono urve. Joje Dzeusas praleido savo vaikystę. Šie urvai apipinti tikra mistika. Juose galima pasiklysti, todėl čiupkite gidui už parankės ir leiskitės vedini po pažintį su antikinėmis Kretos įdomybėmis.

Remiančių dangų kalnų didybė

Dažnai galvojama, jog Kretoje galima tik tingiai gulėti paplūdimyje. Taip, galima. Bet tikrai nebūtina. Be paplūdimių Kreta savo svečiams siūlo ir neaprėpiamo grožio gamtą. Daugiau pakalbėkime apie Lefka Oris kalnus. Jei mėgstate aktyvų poilsį, ryžkitės žygiui, kuris jus privers aiktelėti ne vieną kartą. Lefka Oris kalnai užburia savo grožiu. Dar didesnį įspūdį jums paliks tai, jog šiuose kalnuose yra vienas iš ilgiausių ir įspūdingiausių pasaulyje tarpeklių – Samarijos tarpeklis. Svarbu žinoti, kad Samarijos tarpeklis sausas būna tik vasarą, pavasarį bei rudenį. Jei ruošitės į žygį pro tarpeklį, savo kelionę į Kretą planuokite ne žiemos sezonu. Žiemą tarpeklio vagą užpildo vanduo, todėl pasivaikščioti įspūdingu tarpekliu nepavyktų. Jei jau turite įsigiję kelionę į Kretą žiemai, taip pat neverta nusiminti, čia vis tiek privaloma aplankyti didingus Lefka Oris kalnus.


Vos už 2 km nuo Kretos – dar vienas gamtos perlas

Kai svečiuojamės vienoje ar kitoje šalyje (ar mieste), dažnai net nesusimąstome, kad vos už kelių kilometrų galime atrasti dar daugiau kvapą gniaužiančių vaizdų. Kretoje – taip pat. Visai šalia, vos už kelių kilometrų nuo Kretos krantų, yra visai mažytė Spinalongos sala, kurią apeiti trunka vos dvidešimt minučių. Tiesa, apeiti taip greitai galima, bet to nepavyks padaryti, nes kiekviename kelionės žingsnyje norėsis sustoti ir fotoaparatu fiksuoti nepamirštamus salos vaizdus. Ar gali būti kas nors geriau už kvapą gniaužiančius potyrius vienoje kelionėje?

Jei dar tik renkatės kelionę atostogoms ir varvinate seilę skaitydami kelionių aprašymus bei kelionių tinklaraščius, nekankinkite savęs. Imkite ir ryžkitės save palepinti. Kreta – puiki sala norintiems pailsėti ir atsikvėpti po sunkių darbų. O dar geriau ir tai, jog magiška sala kiekvienam žada ne tik kokybišką poilsį, bet ir nepamirštamus vaizdus.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.