×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Ką aplankyti žavioje Kroatijoje?

2+
Kroatija ilgą laiką buvo turistų ir keliautojų neatrastas kraštas. Šią nuostabią Adrijos jūros pakrantę turinti šalis įsikūrusi centrinės ir pietvakarių Europos regionų susikirtimo vietoje. Taigi, Kroatijos klimatas panašus į Italijos, miestų grožis nenusileidžia Vienai ar Prahai, o kultūra ir maistas vilioja ryškiais balkaniškais prieskoniais!

Planuojantiems atostogas Kroatijoje vertinga žinoti, kad šalis tiek plotu, tiek gyventojų skaičiumi panaši į Lietuvą. Tačiau jos geografinė padėtis šiek tiek palankesnė. Jeigu Lietuvoje turime beveik 100 km ilgio pajūrį, tai Kroatiją skalauja net 600 km besidriekiantis Adrijos pajūris. Kroatijos peizažą gražina aukšti kalnai, skaidrios upės ir kriokliai, daugybė salų. Kroatija patiks tiems, kas nori pailsėti ir pažinti! Štai kelios vietos, kurias neabejotinai verta aplankyti ir pamatyti Kroatijoje.

Dubrovnikas

Nesvarbu, ar Dubrovnike lankotės pirmą kartą ar grįžtate – šio miesto senamiestis kaskart atima žadą. Kerintį miesto įvaizdį sukelia marmurinės gatvės, baroko stiliaus architektūra ir, rodos, nesibaigianti Adrijos jūros pakrantė. O kur dar išlikusios masyvios miesto gynybinės sienos, padėjusios miestui atlaikyti galybę antpuolių? Dubrovnike gausu pramogų – čia galima pasikelti funikulieriumi, pamatyti garsųjį „Gornji Ugao“ kalną, daugelį gražių bažnyčių, apsilankyti unikaliame Karo fotografijų muziejuje (angl. War photo limited) ar romantiškame Meilės istorijų muziejuje. Pajūryje šalia Dubrovniko taip pat galima išvysti kelias stulbinančias salas. Viena iš populiariausių keliautojų lankomų salų yra Lokrum. Į ją iš Dubrovniko Senojo uosto keltu pateksite per 10 min. Saloje aplankykite senovinį Benediktino vienuolyną su gražiu botanikos sodu, įdomus gamtos objektas – ežeras, kuriame vanduo sūrus lyg jūroje. Be to, šioje saloje pasijusite tarsi populiaraus serialo Game of Thrones veikėjai – dalis jo serijų buvo nufilmuotos būtent šiose apylinkėse.

Zagrebas

Kroatijos sostinė yra sukurta pasivaikščiojimams. Tai yra patogus, naudingas sveikatai ir labiausiai vietos charakterį atskleidžiantis kelionės po Zagrebą būdas. Paklaidžiokite po raudonais stogais margintą Aukštutinį miesto rajoną ir jo akmenimis grįstas gatves. Pakelkite galvą į viršų ir gėrėkitės Žemojo miesto rajono neobarokinių ir art deco stiliaus pastatų viršutinių aukštų ornamentais ir kupolais, į dangų šaunančiomis bažnyčių smailėmis. Mieste pilkas betoninių pastatų sienas gatvės menininkai daugelyje vietų papuošė spalvinga sienų tapyba. Patariama aplankyti ir Naïve meno muziejų, Dolac turgų, architektūros paminklą – Mirogoj kapines, Žlugusių santykių muziejų.

Splitas

Antras pagal dydį Kroatijos miestas yra įsikūręs Dalmatijos regione ant Adrijos jūros kranto. Nuolat pilnas žmonių Splitas geba išlaikyti balansą tarp tradicijų ir modernumo. Įženkite į Romos imperatoriaus Diokletiano rūmus, kurie laikomi vienais iš geriausiai išlikusių romėniškų rūmų. Tai ne vien muziejus, o ištisas kvartalas, laikomas miesto širdimi. Čia labirintu išsidėsčiusiose gatvėse gausu barų, parduotuvių, kavinių ir restoranų. Milžiniškų rūmų teritorijoje šiuo metu yra 220 pastatų ir gyvena apie tris tūkstančius žmonių.

Išskirtinį Kroatijos gamtos grožį atskleidžiantys nacionaliniai parkai

Plitvicos ežerų nacionalinis parkas. Šiame miškingame nacionaliniame parke yra net 16 tyro vandens ežerų, sujungtų gražiais kriokliais, upeliais ir kaskadomis. Čia galima gėrėtis tekančio vandens kraštovaizdžiu, įstabia flora ir fauna.

Paklenicos nacionalinis parkas. Šis parkas įsikūręs kalnuose, dalijančiuose Kroatiją į Adrijos pakrantės ir žemyninę dalį. Paklenica yra viena geriausių vietų Kroatijoje norintiems pailsėti kalnuose. Čia vaikščiosite tarpekliais, takeliais palei kalnų upelius, rasite puikias sąlygas laipiojimui uolomis.

Krka nacionalinis parkas. Išsidėstęs palei Krka upę. Tai nuostabi vieta, atspindinti Kroatijai būdingą kalnų, skaidrių upių, ežerų, krioklių kraštovaizdį.

Kopački Rit gamtos parkas. Ši teritorija yra viena iš didžiausių Europos pelkynių – vietų, kurios beveik visus metus būna persismelkusios drėgme. Augmenija ir gyvūnija čia nepakartojama: tarp Dravos ir Dunojaus upių įsikūrusiame parke galima išvysti itin retų augalų ir paukščių rūšių.

Kroatija išties gali pasigirti dideliu kiekiu lankytinų objektų. Ji džiugina poilsiautojus ir keliautojus jūra, kalnais, skaidriomis upėmis ir ežerais, kriokliais. Daugybė miestų ir miestelių, tiek Adrijos pakrantėje, tiek kalnuose, kasmet žavi vis didesnį Kroatiją atrandančių turistų skaičių. Linkime gerų kelionių ir įspūdžių lankantis Kroatijoje!

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.