„Juodasis turizmas“ - kas tai?
„Juodasis turizmas“ - tai nauja, neįprasta, bet greitai populiarėjanti turizmo rūšis, kuomet yra lankomos šiurpios ar net su mirtimi susijusios vietos. Tai gali būti tiek gamtos, tiek žmogaus sukurtos nelaimių vietos.
„Juodasis turizmas“ skirstomas į šias rūšis:
- Kapinių turizmas - kapinės, mauzoliejai;
- Holokausto turizmas - koncentracijos stovyklos, memorialai holokaustui (populiariausia „Juodojo turizmo“ rūšis);
- Genocido turizmas - holokausto vietos ne Europoje;
- Kalėjimo ir persekiojimo vietų turizmas - kalėjimai (KGB, GDR, gulagai);
- Komunizmo turizmas - komunizmo muziejai, paminklai;
- Asmens kulto turizmas - didžiųjų lyderių skulptūros, muziejai ir kitos jiems šlovinti skirtos vietos;
- Šaltojo karo ir geležinės uždangos turizmas - bunkeriai, Berlyno siena, vietos, susijusios su Šaltuoju karu;
- Branduolinis turizmas - Hirošima ir Nagasakis;
- Nelaimių zonų turizmas - vietos tų nelaimių, kurios įvyko dėl gamtos arba žmogaus kaltės. Pvz.: Pompėja, potvynių nusiaubtos vietos.
Baltic Tours komanda išrinko 5 šiurpiausias „Juodojo turizmo“ vietas:
Savižudžių miškas Japonijoje
Japoniškai vadinamas Aokigahara. Tai miškas, 4 kv. h. plote išsidėstęs netoli Fudži kalno šiaurės vakarinėje dalyje. Istoriškai miškas japonams asocijuojasi su demonais ir mitologinėmis būtybėmis. Medžiai yra išsidėstę tankiai, todėl miškas nuolat skendi patamsyje. Dėl niūrios nuotaikos, ši vieta tapo populiaria savižudžių vieta, kurioje kasmet nusižudo daugiau nei 100 žmonių. Nepaisant slogios atmosferos, šis miškas yra nevengiamas turistų ir gan dažnai aplankomas.
Paryžiaus požemiai
Tai požeminių tunelių kanalų tinklas, kuris yra pilnas žmonių kaulų. Jis yra laikomas didžiausiu pasaulio kapu. Jame guli daugiau nei 6 milijonų žmonių kaulai. Tunelių amžius siekia net Romos imperijos laikus, o kaulai į požemius buvo atgabenti XVIII amžiuje, kuomet Les Innocents kapinės (didžiausios Paryžiuje) buvo perpildytos. Tad Prancūzijos Revoliucijos metu žmonės buvo iš karto laidojami požemiuose. Norint į juos patekti, lankytojai turi leistis 130 laiptelių žemyn į 20 metrų gylį, kur galės pamatyti 2 km ilgio požemį. Vasaros metu reikėtų turėti šiltesnius rūbus, nes tuneliuose vyrauja 14 °C temperatūra.
Lėlių sala Meksikoje
Ji laikoma kraupiausia vieta Meksikoje. Istorija pasakoja, kad vienintelis salos gyventojas Don Julian Santana rado kanale nuskendusios mergaitės kūną. Tačiau vėliau kūnas dingo, o jį ėmė persekioti jos dvasia. Kad ją apramintų, Don Julian Santana pradėjo kabinti lėles ant medžių. Jo pastangos atsipirko, dvasia apsiramino ir mergaitės kūnas buvo rastas toje vietoje, kurioje ji nuskendo. Šiandien sala yra pilna šiurpių lėlių ir jų dalių. Vien tik dienos metu sala jau atrodo kraupiai, o naktį ji atrodo it tikras košmaras…
Aušvico koncentracijos stovykla Lenkijoje
Tai žinomiausia koncentracijos stovykla per Antrąjį Pasaulinį karą, kurioje žuvo per 1.5 milijono žmonių, iš kurių 90% buvo žydų. Gyvenimo sąlygos stovykloje buvo žiaurios, dauguma žuvo dėl bado, dehidratacijos, ligų. Su kankiniais buvo atliekami eksperimentai, vykdomos egzekucijos, jie buvo vedami į dujų kameras. Šis pastatas po Antrojo Pasaulinio karo tapo Holokausto simboliu, o nuo 1947 m. - muziejumi. Vienas iš esamų kambarių yra pripildytas tūkstančiais akinių, kitas - batų, o trečias - aukų plaukų. Jei ketinate aplankyti šią stovyklą - rekomenduojama užsisakyti gidą, kuris papasakos apie visus sunkiai suvokiamus Aušvico kankinimo būdus.
Pripetė
Tai - miestas-vaiduoklis Ukrainoje, žinomas dėl Černobylio katastrofos. Ši nelaimė įvyko 1986 metais, naktį, kuomet visi miegojo ir nieko negirdėjo, todėl žmonės net nežinojo kas įvyko ir kvėpavo pavojingais dūmais. Tik kitą dieną prasidėjo evakuacija, tačiau pirmieji radiacijos simptomai gyventojams jau buvo pradėję reikštis. Valstybė, sužinojusi apie įvykį, surinko specialistų komandą ir nusprendė statyti sarkofagą, kuris padėtų miestą apsaugoti nuo stipresnių sprogimų. Naujausias sarkofagas buvo baigtas statyti šiemet, o nuo 2002 m. Pripetė buvo atidaryta turistams kaip lankytinas objektas. Tačiau į šią vietą galima atvykti tik laikantis griežtų saugumo nurodymų. Turistai gali pamatyti viską taip, kaip tai atrodė iš karto po tragedijos, nes Pripetės gyventojams išvykus 1986 m., kuomet buvo liepta, šie taip ir negrįžo namo...
Dar gerai žinomos „Juodojo turizmo“ vietos yra šios: Šiaurės Korėja, Pompėja, Rugsėjo 11 dangoraižiai, Velnio sala. „Juodojo turizmo“ vietų toli ieškoti nereikia, nes jų turime ir Lietuvoje: KGB muziejus, 9 fortas, bunkeris.
Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Lenkiją?
Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.
Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Japoniją?
Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.
Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Meksiką?
Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.
Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Ukrainą?
Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.
Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Paryžių?
Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.