×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Apie viešbučius ir apgyvendinimo tipus: ką reiškia sutrumpinimai?

4+
Skaitymo trukmė: 5 min.

Dažnai įmantrūs viešbučių kambarių sutrumpinimai apsuka keliautojams galvą. DBL, EXB, SGL, TRPL – rodos, kodai iš kosmoso, todėl šiandien Baltic Tours kelionių ekspertai savo keliautojus nori supažindinti viešbučių apgyvendinimo tipais: kaip atvykus į poilsio vietą nenusivilti vaizdu pro langą ir kaip, renkantis kambarį, neprašauti pro šalį?

Viešbučių kambarių tipai

Tobula terasa su individualiu praėjimu link jūros, erdvūs kambariai ir milžiniškas vonios kambarys. Pasitikrinkite, ar tikrai pasirinkote norimą kambario variantą!

Standard Room – tai standartinis, įprastas viešbučio kambarys. Jame yra individualus vonios kambarys. Interjeras ir techninės charakteristikos priklauso nuo viešbučio.

Family Room – tai šeimyninis kambarys, dažniausiai du gretimi kambariai. Kiekviename iš jų įprastai stovi dvi lovos (vaikų kambaryje lovelė gali būti dviejų aukštų). Prieš rezervuojant vertėtų pasitikslinti kaip kambariai atskirti – durimis ar didele ertme, ar tai yra vientisa erdvė be pertvarų.

Executive Room – tai erdvus kambarys keliaujantiems verslo reikalais, padalintas į dvi zonas – į miegamąją ir darbo.

Junior Suite – tai didesnis kambarys, padalintas į dvi zonas: miegamąjį ir svetainę. Baldai čia įprastai būna geresni nei standartiniuose numeriuose, aptarnavimas – taip pat (kambariuose dažnai galite rasti užkandžių, vaisių ir net šampano).

Suite – tai geresnio kambario tipas. Tai erdvus dviejų kambarių numeris, puikiai įrengtas, jame gausu baldų, dažnai su dviem vonios kambariais. Šiuose numeriuose atvykimo dieną svečius neretai pasitinka su vynu ir vaisiais.

Deluxe Suite, Excellence Suite – tai dar vienas Suite numerių tipas. Čia kambarių – net du arba trys, tačiau jie didesni. Dažnai kambariuose galima rasti sūkurinę vonią, didžiulę terasą arba balkoną.

King Suite, Presidential SuiteSuite numerių klasė. Dažniausiai šie numeriai atrodo kaip puikiai įrengti butai: dažniausiai du miegamieji, svetainė, darbo kabinetas, du vonios kambariai, nemokami gėrimai ir užkandžiai kambaryje. Baldai čia – išskirtiniai. Šalia būna įrengtas numeris net apsaugai.

Villa – tai atskiras 3–6 kambarių namelis, vieno arba dviejų aukštų, su didele svetaine, puikiai įrengtais miegamaisiais ir keliais vonios kambariais. Gali būti individualus baseinas, kartais vienu dalijasi kelios vilos. Geruose 5* viešbučiuose vilų svečiams skiriamas išskirtinis dėmesys.

Apartamentai – tai buto tipo numeris, kuriame yra: 1-3 miegamieji kambariai, atskira svetainė, virtuvėle ir vonios kambarys.

Studio – standartinio tipo numeris, yra miegamasis ir svetainė, sujungta su virtuvėlės kampeliu. Virtuvėlėse gali būti indai ir stalo įrankiai.

R.O.H. (Run Of The House) – įdomus ir retai pasitaikantis apgyvendinimo tipas, kuomet tikslus numerio tipas sužinomas tik atvykus į viešbutį.

Holiday Village – viešbutis, sudarytas iš kotedžų ar vilų, išdėstytų per visą teritoriją.

Kokie viešbučio kambario patogumai jums priklauso?

Įsivaizduokite: atvykstate poilsiui su trijų asmenų šeima, o viešbučio kambaryje randate tik dvi vienvietes lovas. Tą pačią akimirką suvokiate, kad rinkdamiesi kambario tipą padarėte klaidą ir skubate aiškintis į registratūrą. Malonus viešbučio personalas, tikėtina, skubiai išspręs užsakymo klaidą, tačiau kaip išvengti tokių situacijų ateityje? Pateikiame trumpą viešbučio kambarių ir lovos tipų aprašymą specialiais trumpiniais:

DBL /TWIN (Double Room / Twin Room) – tai dvivietis numeris su viena dviviete arba su dviem atskiromis vienvietėmis lovomis.

DBL+EXB (Double Room With Extra Bed) – tai dvivietis numeris su viena dviviete (arba dviem vienvietėmis) ir viena papildoma vienviete lova. Viena papildoma vienvietė lova dažniausiai būna mažesnė.

EXB (Extra Bed) – tai trumpinys, reiškiantis papildomą lovą. Svarbu žinoti: standartiniame kambaryje pastatoma tik VIENA papildoma lova.

SGL (Single Room) – tai vienvietis numeris. Dažniausiai šiame kambaryje galima rasti įprastas dvi atskiras lovas arba vieną didelę lovą, tačiau jame apgyvendinamas tik vienas žmogus. Tokie kambariai kainuoja visuomet brangiau nei viena vieta DBL numeryje.

TRPL (Triple Room) – tai numeris trims, įprastai su trimis atskiromis vienvietėmis lovomis. Kambaryje gali būti ir viena dvigulė bei viena viengulė lova.

Kokio vaizdo pro viešbučio kambario langą reikėtų tikėtis?

Oficialiuose viešbučių puslapiuose dažniausiai matome tik gražiausių kambarių nuotraukas. Atostogautojai dažnai tikisi kambario su vaizdu į jūrą, panoramos su Burj Khalif’a arba peizažo su Empire State Building, o gauna tik zujančios gatvės vaizdą. Kodėl? Kaip pasirinkti norimą kambario tipą? Pateikiame galimus viešbučio kambario tipus ir tikslius jų paaiškinimus:

Sea View – tai numeris su vaizdu į jūrą. Dažniausiai už numerį su vaizdu į jūrą tenka sumokėti papildomai.

Sea Side View – tai numeris su vaizdu į jūros pusę. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, jog dažnai tokiuose numeriuose tiesioginio vaizdo į jūrą nėra – jį įprastai užstoja augmenija, pastatai ir kt.

Garden View – tai kambario numeris su vaizdu į sodą arba vidinę viešbučio teritoriją. Toks kambarys dažnai kainuoja pigiau nei numeris su vaizdu į jūrą.

Mountain View – tai numeris su vaizdu į kalnus. Kartais viešbučio personalas taip įvardina numerius su vaizdu į priešingą nuo jūros pusę, o pro langus gali matytis tik kalnų kontūrai.

Pool View – tai numeris su vaizdu į baseiną. Šis tipas itin retai išskiriamas kaip atskira rūšis, dažniausiai yra net neakcentuojamas.

Back View – tai numeris su vaizdu į gatvę arba kiemą.

Front View – tai kambario numeris pirmoje viešbučio pastatų linijoje, bet nebūtinai su tiesioginiu vaizdu į jūrą.

Kyla neaiškumų? Susisiekite su mūsų kelionių ekspertais el.paštu info@baltictours.lt – esame pasirengę jums padėti! 

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.