×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Kelionę į Tailandą planuotis patiems ar patikėti kelionių profesionalams?

0
Skaitymo trukmė: 3 min.
Tailandas – šalis, kuri kasmet sužavi vis daugiau žmonių savo kontrastais ir užburia nuostabia gamta. Ne veltui ši valstybė, esanti Pietryčių Azijoje, tokia populiari – tai dieviško grožio ir stebuklų vieta, kuri garsi savo autentiška virtuve, kerinčio grožio šventyklomis,  žydrais paplūdimiais ir vietinių gyventojų nuoširdumu. Sakoma, jog pakanka tik išlipti iš lėktuvo ir iš karto įsimylėsite šalį.

 

Patiems ar profesionalams?

Augant ir didėjant interneto žinių srautui žmonės iš viso pasaulio ryžtasi patys planuotis kelionę į egzotiškąjį Tailandą. Tokį sprendimą žmonės priima, nes nereikia prisitaikyti prie programos ir gali spontaniškai keisti kelionės kryptį. Taip pat tai suteikia lankstumo ir nepriklausomybės  jausmą bei galimybę mokytis iš savų klaidų. Tačiau planuojant kelionę į Tailandą savarankiškai susiduriame su įvairiomis problemomis: dokumentų tvarkymu, viešbučio rezervavimu ir atrakcijų paieška, saugumu, pigių skrydžių paieška, transportu ir daugeliu kitų dalykų. Nepatyrusiems kelionių planuotojams, kurie nori praleisti atostogas sklandžiai, kelionės planavimą į Tailandą vertėtų patikėti kelionių profesionalams Lietuvoje arba Tailande. Tokiu atveju nereikės rūpintis nakvyne ir kitomis kelionės detalėmis.

 

Kodėl keliauti? 

Kelionės į Tailandą yra puiki galimybė pažinti naujas kultūras ir praplėsti akiratį. Čia pamatysite senovines šventyklas ir didingus miestus, susipažinsite su šalies tradicijomis, kultūra ir gentimis, bei paragausite gardaus šviežio maisto. Taip pat pasimėgausite  įspūdingo grožio gamta su balto smėlio paplūdimiais ir žaliuojančiomis džiunglėmis bei įvairiais gyvūnais. Ši šalis turi viską, ko reikia tobuloms atostogoms. Susisiekite su Baltic Tours komanda ir pradėkite planuoti.

Ką žinoti prieš vykstant į Tailandą?

Dokumentai

Prieš keliaujant į Tailandą įsitikinkite, kad turite visus reikiamus dokumentus bei jų kopijas: asmens tapatybės kortelę ir pasą, galiojantį ilgiau nei šeši mėnesiai skaičiuojant nuo kelionės pabaigos bei viza. Atkreipkite dėmesį į tai, kad lietuviai, vykstantys turistiniais tikslais, gali viešėti Tailande iki trisdešimt dienų. Ilgesniam laikotarpiui reikia kreiptis į Tailando karalystės konsulatą, kitais atvejais vizą galite gauti užpildę anketą anglų kalba ir pateikę dvi nuotraukas imigracijos tarnybos darbuotojui Bankoko oro uoste. Rekomenduotina įsigyti kelionės draudimą ir skrydžio metu visus dokumentus turėti atspausdintus.

Pinigai

Atostogos Tailande reikalauja išankstinio pasirūpinimo grynaisiais pinigais, nes tai yra populiariausias mokėjimo metodas. Apsiperkant didžiuosiuose prekybos centruose tinka apmokėjimas banko kortele. Tačiau turint reikalų su smulkiuoju verslu, atsiskaitymas banko kortele tikrai nėra išeitis. 

 Valiutos keityklas rasite daugumoje šalies turistinių vietų. Atsivežtus grynuosius pinigus rekomenduojama išsikeisti Tailande, nes paprastai čia siūlo tikrai geresnį keitimo kursą iš euro į Tailando batą (THB).

Saugumas

Tailandas pasaulio saugumo reitinge užima 118/136 vietą. Tai yra ganėtinai saugi šalis keliauti vieniems arba grupėse, tačiau viešintys Tailande turėtų laikytis pagrindinių saugumo taisyklių norint išvengti smulkių apiplėšimų. Turistų užpuolimai yra labai retas atvejis, tačiau protinga elgtis atsargiai šalia nepažįstamu žmonių. Nesusigundykite narkotinėmis medžiagomis, nes už jas Tailande gresia laisvės atėmimo bausmė. Taip pat Tailandas turi policijos padalinį, kuris yra atsakingas už turizmą.

Skiepai

Kelionės į Tailandą metu privalomų skiepų nėra. Rekomenduojami skiepai yra nuo maliarijos, geltonosios karštligės, hepatito A/B bei kitų galimų infekcijų. Tai yra jūsų pasirinkimas, kadangi lankantis miškinguose ir kalnuotuose šalies regionuose infekcijos rizika vyrauja visus metus. Didžiuosiuose šalies miestuose infekcijos plitimo rizikos nėra.

Sveikata 

Tailande nepatartina vartoti vandens iš čiaupo bei juo plautų vaisių ir daržovių. Dėl lietingų sezonų ir senos vandentiekio sistemos, vanduo Tailande yra netinkamas gerti. Būkite pastabūs ir gerkite tik buteliuose parduodamą vandenį. Jeigu praradote budrumą ir susirgote, nepirkite receptinių vaistų nepasitarę su gydytoju. Taip pat venkite vaistinių be licencijos, nes netikri vaistai gali Jums pakenkti. 

Transportas

Tailande rasite įvairių transporto rūšių: taksi, traukinius, motociklus, autobusus ir autorikšas – vieną įdomesnių susisiekimo priemonių šalyje. Dažniausia naudojama susisiekimo priemonė Tailande – autobusas, o patogiausia ir greičiausia – traukinys. Tai yra pigus, greitas ir patikimas būdas keliauti po šalį. Norint didesnio komforto kelionės metu, keliautojai, turintys galiojančias vairuotojo teises, gali išsinuomoti automobilį su vairuotoju ir be jo.

Susisiekimas

Tailande kelių infrastruktūra yra pakankamai gerai išvystyta. Tarp miestų įrengti modernūs greitkeliai ir nutiestas geležinkelio linijų tinklas. Didžiuosiuose miestuose kursuoja įvairaus pobūdžio viešasis transportas. Žemėlapius ir maršrutų tvarkaraščius galite gauti bet kuriame viešbutyje. Beje, galite keliauti ir su vandens taksi.

Klimatas 

Tailandas yra tropinio klimato šalis, turinti tris oficialius sezonus metuose: karštas, drėgnas ir vėsus. Geriausias metų laikas atostogauti Tailande yra lapkričio – balandžio mėnesiais.  Lietingiausias metų laikas yra rugpjūtis ir rugsėjis. Spalį ir lapkritį venkite vykti į pietinę Tailando dalį, o nuo gegužės iki spalio –  pietvakariuose esančią Andamanų pakrantę. 

Maistas

Tailandietiška virtuvė yra viena populiariausių pasaulyje dėl savo intensyvių prieskonių. Pastarajai būdingi saldūs, rūgštūs, kartūs ir aštrūs skoniai, kurie sukuria aromatingų kvapų harmoniją įvairiuose patiekaluose. Tai yra tikras šios virtuvės menas ir išskirtinumas. Ryžiai taip pat yra vienas iš pagrindinių ingredientų. Jie skirti ne tik aštraus maisto nuslopinimui, bet ir saldumynų gaminimui. 

Keliaujant po šalį pastebėsite, kad daugelis patiekalų yra regioniniai, todėl gali būti sunku arba išvis neįmanoma jų rasti kitur. Tačiau tikrai verta paragauti, o ypač tradicinio žaliojo ir raudonojo kario bei visame pasaulyje žinomo Pad Thai ar tiesiog papajos salotų.

Ir pabaigai

Kaip ir kiekviena egzotiška valstybė, Tailandas turi savų niuansų, kurių nežinant ar neapgalvojus iš anksto, kelionė gali labai apkarsti. Visą kelionę reikia apgalvoti iki smulkmenų, nes kitaip atostogos gali būti sugadintos. Tad, ar geriau sukti galvą dėl kiekvienos smulkmenos ir visos kelionės metu galvoti ar nieko nepamiršai, ar atsipalaiduoti ir mėgautis profesionalų suplanuota kelione – čia jau belieka nuspręsti patiems.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.