×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Baltic Tours rekomenduoja: ekskursijos Jungtiniuose Arabų Emyratuose

1+
Šalis, kurios reljefą, rodos, dengia vien dangoraižiai, gali iš pirmo žvilgsnio būti visai nepatraukli nuotykių ir įvairovės ištroškusiems keliautojams. Tačiau už storo stiklo sluoksnio ir modernių miesto džiunglių slepiasi išties įspūdingos ir įdomios Jungtinių Arabų Emyratų vietos.

Dubajus, Abu Dabis ir kiti lankomiausi miestai gali pasiūlyti tiek daug veiklos visokio plauko turistams, kad gali būti sunku išsirinkti, ką pamatyti ir ką aplankyti pirmiausia, ypač jei atvykote į JAE trumpesniam laikui. Todėl nesvarbu, ar tai savaitės kelionė, o gal ir dviejų, tikrai nesigailėsite išsirinkę bent vieną iš žemiau paminėtų ekskursijų.

1. Turai po Dubajaus dykumas

Bet koks apsilankymas Dubajuje negali apsieiti be pašėlusio turo po dykumas. Važinėjimąsis visureigiais po tuštuma ir karščiu alsuojančius slėnius gali tapti pačia smagiausia ir įsimintiniausia patirtimi visos kelionės metu. Nuo prabanga dvelkiančių privačių turų iki labiau turistinių išvykų – Dubajaus safari galima pažinti įvairiausiais būdais. Pasivaikščiojimas su kupranugariais, barbekiu vakarienė po atviru dangumi, tradicinių šokių pasirodymai ir dar daugiau pramogų yra jau anksčiau minėtų ekskursijų dalis.

Pats populiariausias yra visos dienos Dubajaus Raudonųjų kopų safari turas, jam nenusileidžia ir prabangusis skrydis oro balionu ir saulėtekio pasitikimas su pusryčiais. Dykumos sporto nuotykių turas siūlo pilną neįprastų sporto šakų komplektą kaip jodinėjimas ant kupranugarių, bandymas užkariauti kopas greitaisiais automobiliais, keturračiais ir netgi tokios neįprastos sporto šakos kaip snieglenčių sportas ir slidinėjimas.

2. Dubajaus vandens parkai

Dubajus turi 2 didžiausius vandens parkus – Aquaventure, esantis Atlantis The Palm viešbutyje ir Wild Wadi parkas, įsikūręs šalimais Burj Al Arab ir Jumeirah viešbučio paplūdimio. Abiejų vandens parkų kaina yra beveik tokia pati ir iš tikrųjų būtų sunku pasakyti, kuris iš jų yra geresnis. Atlantis Aquaventure parke vandens ir ekstremalių nuotykių ieškotojai ras viską ko širdis trokšta: tai įvairiausio ilgio nusileidimo ir laisvo kritimo takeliai, ilgiausia pasaulyje vandens trasa su čiužiniais, jūros gyvūnų parkas ir akvariumai. The leap of faith (liet. „Tikėjimo nusileidimas“) yra įspūdingas nusileidimas, kuris veda į senovinę šventyklą primenantį pastato vidų. Beje, parke lankytojai į skirtingas lankomas vietas gali nusileisti virš parko nutiestu lynu. Panašios čiuožyklos yra ir Wild Wadi vandens parke. Tai atskirą miestą primenanti nusileidimų raizgalynė kartu su didžiuliu baseinu, kuriame galima plaukioti net su banglentėmis. Parkas ilgam įsimins įvairaus amžiaus lankytojams, kurie dievina vandenį ir su juo susijusias pramogas.

Nesvarbu, kurį parką pasirinksite savo laisvalaikio praleidimui – rekomenduojame bilietus užsisakyti iš anksto, internetu. Bilietai vietoje gali būti dvigubai brangesni. 

3. Ekskursijos po Dubajaus miestą

Nors Dubajų galima aplankyti ir savarankiškai, kartais ekskursijos po tokį didelį miestą gali jums sutaupyti marias. Čia pasirinkimų – galybė: visame pasaulyje populiarūs hop-on-hop-off autobusai, ekskursijos su gidu, privatūs turai ir kt. Kai kurios ekskursijos koncentruojasi į moderniąją miesto dalį, kitos atvirkščiai, nukreipia turistų žvilgsnius į senamiestį, kuris atskleidžia kaip Dubajus atrodė vos prieš kelis dešimtmečius. Štai keletas geriausių ekskursijų po Dubajų:

  • Dubai: Half-Day City Tour (Dubajus: Pusės dienos miesto turas). Ekskursija dovanoja žaibišką Dubajaus pažinimą.
  • Dubai: Hop-on Hop-off Bus Tour (1 to 7 Days). (Dubajus: „Įšok ir iššok“ turas autobusu. Nuo 1 iki 7 dienų).
  • Dubai Culture, History and Souks Walking Tour (Senojo Dubajaus Kultūra, Istorija ir Turas Pėsčiomis po Arabų turgavietes).
  • Private Full-Day Sightseeing Tour with Driver. Tai privatus visos dienos turas su vairuotoju. Privataus turo metu galėsite patys rinktis, ką norite pamatyti ir kiek laiko ketinate skirti kiekvienam objektui.

4. Dienos kelionė į Abu Dabi miestą

Tik valanda kelio nuo Dubajaus įsikūręs įspūdingasis Abu Dabis. Vienos dienos ekskursija į Abu Dabį yra išties puiki galimybė pamatyti dar vieną Jungtinių Arabų Emyratų didmiestį. Stulbinantys paplūdimiai, platūs dykumos ruožai ir nepriekaištingo grožio mečetės sudaro nuostabų senovinių tradicijų ir modernumo mišinį, kuris suteikia šalies sostinei unikalumo. Įspūdingoji Šeicho Zaido Mečetė – vienas žymiausių Abu Dabio statinių. Šis, visai naujas architektūrinis stebuklas, buvo užbaigtas 2007 metais. Kaip kultūrinės įvairovės Islamo pasaulyje simbolis, mečetė saugo įvairias istorines vertybes, meno ir tapybos pavyzdžius.

Kaip atsvara tradiciniam paveldui, Abu Dabyje įsikūrusioje Yas Island saloje gausu pramogų ir architektūros, būdingos moderniajam pasauliui. Viena iš lankomiausių vietų – Ferrari World (liet. „Ferrari pasaulis“) parkas, kuriam priklauso greičiausių pasaulyje linksmųjų kalnelių trasa. Parkas yra pritaikytas kokybiškam laikui su šeima, todėl be greitosios trasos yra ir kitų, trumpesnių bei lėtesnių kalnelių, kuriuos gali išmėginti ir vaikai. Kino salėje rodomas 1920 metų filmas kaip Enzo Ferrari įgyvendino savo svajonę ir sukūrė vieną populiariausių automobilių pasaulyje, praplės kiekvieno akiratį, o kasdien vykstančios šventės, kuriose vaidina skirtingi gatvės artistai, dar ilgai neleis užmiršti dienos, praleistos Ferrari World!

Norintys vienai dienai nukeliauti iš Dubajaus į Abu Dabį, gali apsilankyti internetiniame getyourguide.com puslapyje ir iš anksto užsirezervuoti vietą į abejingų nepaliekantį miestą.

5. Dienos kelionė į Hatta kalnus

Jeigu norite išvysti kitokią Jungtinių Arabų Emyratų pusę bei pamatyti gyvenimą už miesto ribų, apsvarstykite galimybę užsisakyti dienos ekskursiją į Hatta kalnus bei juos supančias vietoves. Į šį kalnuotąjį regioną, esantį Rytinėje šalies dalyje, verta leistis kartu su gidu, kadangi kelionės metu aplankysite ne vieną istoriniui paveldui priskiriamą kaimelį bei senovišką Fujairah pilį. Gamta jus apdovanos nuostabiais smėlio kopų vaizdais, o įvažiavę į ilgiausią kalnų tunelį JAE pasieksite pakrantėje įsikūrusį Kalba miestelį su labiausiai saugomomis zonomis pasaulyje. Ši ekskursija dažniausiai užtrunka visą dieną, tad rinkdamiesi ją gerai apsvarstykite savo viešnagęs JAE tikslus.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.