×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Baltic Tours kelionių ekspertas: „Abu Dabis – sostinė, kurioje nereikia telefono“

4+
Nė vieno debesėlio, o saulė skruostus bučiuoja – svaigi ir karšta pietvakarių Azijos saulė be abejonės kaitina kraują. Tiesa, geros atostogos visada prasideda nuo kruopštaus planavimo.

Jau beveik metus kelionių organizatorius Baltic Tours vykdo unikalų projektą „Nepirk katės maiše“, kuriuo gvildenamos turizmo industrijos paslaptys. Šį kartą tolimą skrydį rinkosi kelionių ekspertas Sigitas Fabijonavičius, o į pažinimo akiratį – auksu tviskantis Abu Dabis.

Ne paslaptis, kai lipi į raudona spalva nusidažiusį oro linijų Turkish Airlines lėktuvą, kitokio skrydžio ir nesitiki – kelių valandų kelionė, liaudiškai tariant, prabėga lyg per sviestą. S. Fabijonavičius tikina, kai tavimi karališkai ir itin profesionaliai pasirūpina lėktuvo įgula, geresnės kelionės pradžios net įsivaizduoti nepavyktų.

Abu Dabis – sostinės etalonas

Kol poilsiautojai komplimentus meta Dubajaus pusėn, avantiūristai renkasi Jungtinių Arabų Emyratų sostinę Abu Dabį. Tiesa, pasak kelionių eksperto S. Fabijonavičiaus, šis miestas iš tiesų nenusileidžia ankščiau minėtajam. Skirtumas tik tas, jog Abu Dabis puošiasi natūralia gamta: žaliuojantys žemės lopinėliai dovanoja keliautojams jaukumo pojūtį, o išdabintos gatvės ir auksu nulietos šventyklos dovanoja miestui pagarbą, kurią dalina itin draugiški ir paslaugūs jo gyventojai. „Tokią tolerancijos ir kultūros dozę neabejotinai turėtų kurti kiekvienos šalies sostinė“, – tikino kelionių ekspertas.

Kodėl šeicho Zaido mečetėje norisi išjungti telefono kamerą?

Be jokios abejonės, kiekvienos kelionės įspūdžius norisi rodyti socialiniuose tinkluose, tačiau kelionių ekspertas S. Fabijonavičius atviras – po apsilankymo mečetėje patyrimus norėjosi saugoti tik širdy. „Šeicho Zaedo mečetė net turistinėse knygose vertinamas kaip vienas iš gražiausių ir garsiausių lankytinų objektų pasaulyje. Aš lankiausi joje jau gerokai sutemus, todėl ir žmonių nebuvo tiek daug. Mečetėje vyravo visiška ramybė ir tyla. Turiu pripažinti – buvau apdovanotas gana stebuklinga atmosfera, kurios tikrai nesinorėjo griauti galinga kameros blykste“, – kalbėjo S. Fabijonavičius.

Neturint atostogų plano – pasirinkimo rojus Abu Dabyje

Nors Abu Dabyje galvos neteks versti į dangoraižius, kurie pasislėpę tūno dangaus skliaute, gyvas miestas siūlo daugybę neįprastų ir malonių pramogų. Greičio mėgėjai, kurie kadaise sekmadienio popietę praleisdavo žiūrėdami Formulę 1, gali apžiūrėt įspūdingą šių lenktynių trasą. Drąsesni – joti kupranugariais neatrasdami jokio šešėlio dykumos vidury, o kuklesni – žaisti golfą, nardyti, žvejoti ar važinėti dviračiu po įspūdingas Abu Dabio pakrantes. „Abu Dabis man visada atrodė kiek ramesnis miestas negu Dubajus. Taip ir yra dėl mažesnių turistų srautų. Miestas gyvas naktiniu gyvenimu – vakarėliai čia mėgiami, taip pat stipriai išpuoselėta ir kino industrija, tad pavargus nuo saulės vonių galima įsitaisyti patogioje kino teatro kėdėje“, – šypsosi S. Fabijonavičius.

Jungtiniai Arabų Emyratai, pasak kelionių eksperto, pasiglemžia keliautojų simpatijas. Tobulą atostogų kraštą galima pasiekti itin greitai ir patogiai. „Pavyzdžiui, Turkish Airlines turi didžiulę patirtį ilgo nuotolio skrydžių vykdyme, o į Abu Dabį oro linijos skrenda pro Stambulą, todėl ir persėdimas malonus – tai vienas komfortabiliausių oro uostų“, – keliavimo malonumais džiaugiasi S. Fabijonavičius.

Baltic Tours komanda ragina malšinti kelionių troškulį – keliaukite, atraskite, patirkite! Mes esame įsitikinę, jog tobuloms atostogoms reikalingas tobulas kelionių planas. Tad susisiekite: andrius@baltictours.lt arba ramune@baltictours.lt.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus.