×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

7 patarimai, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas, vykstantis į Kubą

7+
Kelionė į Kubą, kaip ir į visas kitas egzotines šalis, pilna staigmenų, o kad tos staigmenos būtų tik malonios, mes pasirūpinome ir paruošėme net 7 patarimus! Juos, beje, pravartu žinoti visiems vykstantiems ar planuojantiems aplankyti šią patrauklią Laisvės salą.
1. Dokumentai

Vykstant į Kubą trumpesniam nei 30 dienų laikotarpiui viza nėra reikalinga, tačiau svarbu įsigyti Kubos turisto kortelę bei sveikatos ir kelionės draudimą, kurį pripažintų Kubos institucijos (galima įsigyti Baltic Tours biure). Planuojantiems išsinuomoti automobilį, būtinas tarptautinis vairuotojo pažymėjimas. Taip pat Jums reikės paso, skrydžio bilietų, vizos ir draudimo kopijų, kurias patartina pasidaryti prieš vykstant į Kubą, mat šalyje kopijavimo paslaugas atrasti bus sunku.

2. Interneto ir telefono ryšys

Internetas šioje Karibų saloje yra gan naujas reiškinys, todėl medžioti wifi reikia būti pasiruošusiam. Žinoma, tenkintis teks ir tik vidutiniu jo greičiu.

Jeigu kelionėse esate pripratę naudoti mobiliąsias programėles, dar būnant Lietuvoje pasirūpinkite aplikacijomis, kurios veiktų offline režimu – atsisiųskite GPS ar Galileo Offline Maps App. Nepakenktų, jeigu įsigytumėte ir paprastą turistinį žemėlapį. Štai Cuba Travel Services app padės tuomet, jeigu Kuboje planuojate aplankyti žymiausius objektus ar dalyvauti smagiose ekskursijose. Ši programėlė taip pat suteikia išsamią informaciją apie lankytinas Kubos vietas, parduotuves, restoranus ir kt.

Kai kurios programos (Gmail, Skype, Snapchat ir kt.) Kuboje neveikia (yra blokuojamos valstybės), tad jeigu planuojate naudotis šiomis paslaugomis, dar Lietuvoje įsirašykite VPN (virtualų privatų tinklą) į savo mobilųjį telefoną, planšetę ar nešiojamą kompiuterį.

Nors internetas nėra lengvai pasiekiamas, dauguma viešbučių, kuriuos siūlo Baltic Tours ekspertų komanda, suteikia šią paslaugą.

3. Vietiniai pinigai ir kreditinės kortelės

Kuboje yra naudojamos dvi valiutos: CUP ir CUC

CUC valiutos kursas nesiskiria nuo euro. Jie dažniausiai naudojami turistinėse vietovėse ir yra skirti turistams.

CUP (nacionalinė valiuta – pesai). Jie yra 25-is kartus pigesni nei CUC, tačiau ši valiuta daugiausiai paplitusi tik tarp vietinių.

Nors turistai naudojasi CUC, pravartu išmokti naudotis abiems valiutomis. Tikėtina, jog kartais grąža gausite pesais, ypač, jeigu norėsite apsipirkti turguje arba pavalgyti restorane, kuriame pietauja vietiniai gyventojai.

Skaičiuokite kaip kubiečiai: 1CUC=25CUP, 4CUC=100CUP, 125CUP=5CUC ir taip toliau. Atminkite – grąžą būtina tikrinti visada.

Kuboje populiarūs grynieji pinigai – kreditinės kortelės, kaip ir internetinis ryšys, Kuboje dar tik gimsta! Grynaisiais pasirūpinkite iš anksto. Atvykus į oro uostą arba į viešbutį, visada rasite Bureau de Change, kur galėsite pinigus išsikeisti. Niekad nesutikite keistis pinigų gatvėje. Pinigus keiskitės oficialiose „Cadeca“ vietose, kur kainos yra fiksuotos.

4. Kalba

Kuba yra dvikalbė šalis. Oficialia kalba laikoma ispanų, todėl dar prieš atvykstant į Kubą, naudinga pramokti ispanų kalbos pagrindų. Taip yra todėl, jog neretai būsite pakalbinti itin draugiškų vietinių, taip pat kalbėdami ispaniškai sugebėsite lengvai nusiderėti turguje, o paklydus Havanos gatvelėse, greičiau surasti kelią. Taip pat galite išmokti bent kelis salsos žingsnelius, tada galėsite drąsiai prisijungti prie šokančių kubiečių!

5. Transportas

Kuba nukaitinta saulės! Todėl Baltic Tours kelionių ekspertai visuomet siūlo transportą su oro kondicionieriumi. Kuba keliautojams, norintiems po šalį keliauti savarankiškai, taip pat siūlo gausybę transporto rūšių: dviračių, mopedų. Keliavimui siūloma automobilių nuoma, vietiniai autobusai, traukininiai ir taksi paslaugos. Įdomu tai, jog turistai dažniausiai renkasi taksi, nes vietiniai autobusai neretai būna perpildyti.

Baltic Tours komanda pataria rinktis valstybinius taksi – jie naudoja taksometrą, todėl būsite užtikrinti, jog nepermokėjote. Valstybinius taksi pažinsite pagal modernius automobilius. Žinoma, nebent Jūs norėtumėte klasiško pasivažinėjimo 60–ųjų metų kadilaku!

6. Vaistai ir kosmetika

Reikiamas higienos ir kosmetikos priemones įsigykite Lietuvoje. Kubos parduotuvėse europietiškų/amerikietiškų prekių Jūs tiesiog nerasite, o jei ir pasiseks aptikti pažįstamus prekės ženklus, būsite nemaloniai nustebinti šių „deficitinių“ produktų kainomis.

7. Registruotas bagažas

Baltic Tours komanda, vykstantiems į Kubą, rekomenduoja įsigyti registruotą bagažą. Taip galėsite įsidėti visus reikiamus daiktus: paplūdimio rūbus, elegantišką suknelę, marškinėlius vakarui (kai kurie restoranai laikosi oficialaus aprangos kodo), kelis šiltesnius rūbelius (keliaujantiems drėgno sezono metu), kosmetiką ir vaistus. Lagaminas patuštės, jeigu turguje jums pasiūlys apsikeisti daiktais, pvz. europietišką kosmetikos rinkinį į kubietišką suvenyrą (taip, taip natūralus mainai Kuboje dar egzistuoja).

Tuštesnį lagaminą bus galima pripildyti romo buteliais, cigarais, kokoso ar kakavos aliejais, šokoladu ir kava. Beje, alkoholį, tabaką ir aštriakampius suvenyrus draudžiama vežtis rankiniame bagaže, todėl tai yra kitas registruoto bagažo privalumas.

Į nepamirštamas atostogas Kuboje vykite pasiruošę su Baltic Tours!

¡Adios Amigos!
Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.