×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Bulgarijos turtai siūlo nepaprastas idėjas lauktuvėms

2+
Bulgarija – tikras atostogų rojus. Ji tokia spalvinga ir įvairi, jog dažnam primena tikrą pasakų šalį. Žiemą čia veikia puikūs slidinėjimo kurortai, o leisti vasarą kviečia gaivinantis poilsis paplūdimiuose.

Be viso to Bulgarija siūlo labai turtingą kultūrinį protėvių palikimą, išskirtinę architektūrą bei gamtą, kurios grožis gniaužia kvapą. Dar geriau yra ir tai, jog tokia spalvinga šalis turi ir daugybę įdomių idėjų lauktuvėms. Todėl jei susiruošėte atostogoms Bulgarijoje, tikrai nepasigailėsite.

Rožės – tikras Bulgarijos auksas

Bulgarija garsėja dėl didelių rožių plantacijų. Jas drąsiai galime pavadinti ir rožių jūromis. Todėl pati populiariausia ir įdomiausia lauktuvių idėja – tai gaminiai su rožių aliejumi. Iš jo gaminama įvairi kosmetika: muilai, balzamai, kremai, aliejai, prausikliai, kvepalai bei visoks kitoks gėris kūno ir odos grožiui puoselėti. Todėl šios dovanos ypač patiks visiems, vertinantiems kvapnią kosmetiką! Pati unikaliausia ir prabangiausia dovana – tyras rožių aliejus be priemaišų. Jis laikomas tikru Bulgarijos auksu. Ir ne veltui… Tyro aliejaus vos 1 g kaina svyruoja nuo 10 iki 30 Bulgarijos levų (apie 5–15 Eur). Kaina tikrai nėra maža, tačiau reikėtų atsižvelgti ir įvertinti tai, jog, norint pagaminti pusę kilogramo tyro aliejaus, reikia net 1 500 kilogramų rožių žiedlapių! Juk dėl kokios kitos priežasties jis būtų vadinamas Bulgarijos auksu? Todėl tik neapsigaukite, radę pigesnio rožių aliejaus, nes tikrai nusipirksite ne jį, o pigesnę rožių esenciją.

Kas sakė, jog dantų pasta – prasta dovana?

Jei kas yra taip pasakė, oi, kaip klysta… Tiesa ta, jog dantų pasta „Pomorin“ gali būti neįkainojama lauktuvė iš Bulgarijos! Taip jau yra, kad Bulgarijoje yra stebuklingas Pomorje ežeras. Jo purvas yra praturtintas įvairiais mineralais ir naudingosiomis medžiagomis. Šis purvas yra tiekiamas ne tik daugumai Bulgarijos SPA centrų, bet iš jo gaminama ir dantų pasta „Pomorin“. Šį dantų pasta – tikras bulgarų pasididžiavimas. Ją vertina ir dauguma Bulgarijos turistų. Galbūt iš pradžių draugai nesupras šios pastos privalumų, tačiau papasakojus, iš ko ji pagaminta, jie kaipmat norės išmėginti ir įsitikinti jos nauda!

Bulgarijos keramika puošia namus

Galbūt paprastos keraminės figūrėlės jau daug kam pabodusios, tačiau Bulgarijos amatininkai siūlo įsigyti ir įvairiau naudojamų dirbinių: lėkščių, ąsočių, puodelių bei dubenų. Amatininkų pardavinėjama keramika dažniausiai būna marginta tradiciniais raštais. Todėl kiekvienas keraminis dirbinys bus puiki interjero detalė, į namus atnešanti lašelį Bulgarijos dvasios. Ne paslaptis, jog keramika trapi ir dūžtanti. Jei nuspręsite įsigyti, grįždami stenkitės ją kuo saugiau supakuoti.

Mezginiai ir nėriniai – ne tik lietuvių močiučių pasididžiavimas…

Bulgarijoje močiutės šiuo amatu didžiuojasi dar stipriau! Tikriausiai nerasime pasaulyje kitos šalies, kurioje yra tiek daug viešose vietose mezgančių bei neriančių amatininkių! Megzdamos ir nerdamos vietoje jos taip pat pardavinėja savo rankdarbius. Todėl čia rasite įvairių raštų staltiesių, kepurių, servetėlių, nertinių, pirštinių, kojinių, megztinių, šalikų, žaislų ir dar daug daug kitokių dirbinių. Tai yra puiki idėja jūsų mezgančioms ir neriančioms mamoms bei močiutėms ar kitiems artimiems žmonėms. Galbūt bus galima pasisemti naujų idėjų savo kitiems kūriniams?

Be viso to Bulgarija lauktuvėms siūlo ir kokybiškus bulgariškus gėrimus, anyžių skonio mastiką, įvairius prieskonius bei išskirtinę arbatą mursalski chai. Ir jei dar tik tyliai svajojate apie atostogas bei renkatės kelionės kryptį, tada mes skubame pakuždėti jums į ausį, jog Bulgarija jums pasiūlys ne tik puikų poilsį, įspūdingo grožio gamtą bei unikalią kultūrą… Ji taip pat jums pasiūlys ir tokių idėjų lauktuvėms, kurių nepasiūlys jokia kita šalis.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus.