×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

La Gomera, La Palma ir El Hierro – Kanarų salų mažylės

3+
Kanarų salų straipsnių ciklą užsibaigsime pasakojimu apie mažiau turistų lankomas, bet ne ką mažiau įdomesnes salas – La Gomera, La Palma ir El Hierro. Praeituose įrašuose susipažinote su turistų mylimomis Tenerife, Gran Kanarija, Lanzarote ir Fuerteventūra, bet šios trys Kanarų salų mažylės turi tiek pat žavesio, kiek ir didžiosios. Ir nors internete informacijos apie jas nėra apstu, Baltic Tours komanda įsitikinusi – bent kartą gyvenime jas pamatyti tiesiog būtina.

LA PALMA

Iš trijų mažylių salų, La Palma yra didžiausia (užima 706 km²). Kanarų gyventojai salą vadina La Isla Bonita (liet. graži sala) ir didžiuojasi jos neįtikėtinu grožiu, kurioje nerasite turistų kurortinių zonų ar didelių prekybos centrų. Čia, lyg gražiausiame meno paveiksle, dominuoja žalia spalva ir dėl to sala vadinama ne tik bonita (liet. graži), bet ir La Isla Verde (liet. žalioji sala). La Palma kupina sodraus žalumo miškų, stulbinamų uolų, tarp kurių slepiasi juodo smėlio paplūdimiai ir takų, nuvedančių prie įspūdingų krioklių bei pačios aukščiausios Roque de los Muchachos viršūnės, kuri yra antra pagal dydį po Teidės. Naktys čia vertos atskiro pasakojimo – kiekvienas atvykęs įsitikina – vaizdas neužmirštamas. Sala garsėja nuolat giedru dangumi!

Saloje verta aplankyti patį populiariausią Caldera de Taburiente nacionalinį parką, įsikūrusį salos viduryje. Parkas apsuptas beveik 2,5 km akmeninėmis sienomis, o iki jo turistai gali nueiti pušynuose sudarytais patogiais maršrutais. Keliautojai turėtų atkreipti dėmesį į jau aukščiau minėtą Roque de Los Muchachos viršukalnę, kuriame įkurta viena moderniausių observatorijų, turinti didžiausią pasaulyje teleskopą GranTeCan.
Dar viena turistų mėgstama vieta – sostinė Santa Cruz de La Palma. O nuotykių ištroškę keliautojai seilę varvina UNESCO paveldo saugomame Los Tilos lauro medžių miške. Išsiilgę poilsio, keliautojai saloje gali mėgautis natūraliais baseinais ar tiesiog ramiai vaikštinėti po La Palmos kerinčią gamtą.

 

LA GOMERA

Iš tolo žvelgiant, sala atrodo lyg neprieinama, plačiausių uolų saugoma tvirtovė, bet pažvelgus arčiau, visas grožis atsiveria vešlioje gamtoje, o salos paviršius kupinas nesuskaičiuojamų takelių.
Dažnas keliaujantis į Tenerifę apsilanko ir čia, nes salas skiria vos 30 kilometrų. Sala unikali savo senovine Silbo – švilpimo kalba, kuri gyvuoja iki šiol, o vietiniai gyventojai galėtų papasakoti ne vieną pasaką pasišvilpdami.
Nors saloje lyja mažai, visi augalai drėgmės gauna iš virš salos susikaupusių debesų. Miškai išsiskiria kerpių gausumu, laurų medžiais, spygliuočiais, kurie nuo europietiškų skiriasi savo ilgesniais spygliais. Apsistojus rytinėje salos dalyje, galima grožėtis Tenerifės viršukalne Teide.

Apsilankius La Gomera saloje būtina pamatyti nacionalinį Garajonay parką, kuris ne vieną smalsuolį pritraukia savo subtropiniais medžiais bei augalais; sostinę San Sebastian de la Gomera, kurioje lankėsi ir meldėsi net pats Kristupas Kolumbas, prašydamas sėkmės sau ir savo įgulai; muziejų-bokštą Torre del Conde, kuris buvo skirtas apsiginti nuo priešų karo metu; Los Órganos naturalų monumentą stūksantį vakarinėje pakrantėje, primenantį milžiniškus lavos vargonus. Saloje pasivaikščiokite kalnų takeliais, nes mašina važinėti gana pavojinga dėl stačių šlaitų ir nepamirškite pažaisti golfo, kuris įsikūręs Tecina viešbučio komplekse.

 

 EL HIERRO

Tai yra pati mažiausia Kanarų sala, kurią tik 10 000 gyventojų vadina namais. Kaip ir La Gomera bei La Palma, saloje su turistais prasilenkti sunku, mat ši neturi nei milžiniškų paplūdimių, nei grandioziškų viešbučių. Tačiau El Hierro yra unikali savo gamta, mažais mielais kaimeliais, ore jaučiamais kvepiančiais kadagiais, plačiomis gėlių pievomis bei tvyrančia atpalaiduojančia atmosfera, o įspūdingam jūros gyvenimui, kuriame galima mėgautis pasakiškais rifais, įtakos turėjo 2011 metais įvykęs povandeninis vulkano išsiveržimas.
El Hierro užburia savo ramybe ir tyla. Oras saloje nepaliauja stebinti, nes pradėjus lyti lyg iš kibiro, po kelių minučių vėl pradeda šviesti kaitinanti saulė.

Beveik 270 km² teritorijoje būtina aplankyti aukščiausia El Hierro tašką Pico de Malpaso, siekiantį net 1501 m; net 46 nardymo vietas, kurios atvers kelią į įspūdingą jūrų gyvenimą, populiariausias jų – žvejų uostamiestyje La Restinga; atsipalaiduokite Charco Azul natūraliajame baseine, kuris it vulkanų dovana vietos gyventojams; nuvykite į Frontera Rural parką, kuris yra lyg užkerėtas – kupinas magijos ir vėjo susuktų kadagių. Nepamirškite užsukti į César Manrique meno kūrinį – apžvalgos tašką La Peña, įsikūrusį 700m virš jūros, džiuginanti ne tik kvapą gniaužiančiu kvapu, bet ir restoranu, kuriame paragausite kanarietiškų patiekalų.

 

ĮDOMŪS FAKTAI

  • Garajonay nacionaliniame parke (La Gomera) kasdien budi gaisrininkai, nes pušys dėl sausros dažnai užsidega.
  • Visos trys salos priskirtos prie UNESCO biosferos rezervatų.
  • Visoje El Hierro saloje veikia WIFI .
  • Planuojama, jog El Hierro taps pirmąją pasaulyje sala, teikiančią visą energiją tik iš saulės, vėjo ir vandens.
  • La Palma sala – turinti skaidriausią dangų.
  • La Gomera turi daugiau nei 600 takelių, kuriuose galima pasiklysti.

Sakote, jog norite tobulų atostogų? Rinkitės Kanarų salasBaltic Tours rekomenduoja!

Rosita Jozavitaitė
Plati šypsena ir spalvingos mintys, palmių atspindys akyse ir noras pasaulį sudėti į šį kelionių tinklaraštį. Tai - Rosita! Jos straipsniuose rasite daugybę patarimų ir įdomių faktų, kuriuos krausite it gėrybes į savo žinių krepšį ir vešitės tolyn savo atostogų link! Rosita kviečia patirti, pamatyti ir pažinti su Baltic Tours.