×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Tenerifė stebina kontrastais: nuo pasivaikščiojimo po „Marsą“  iki žvejybos

1+
Skaitymo trukmė: 8 min.
Kanarų salynas vis dažniau ir dažniau sulaukia lankytojų, tai – vienas mėgstamiausių kurortų žiemos metu. Nenuostabu – čia šilta ištisus metus, o juk kartais taip norisi bent trumpam pabėgti pasimėgauti saule. Itin keliautojų pamėgta didžiausia Kanarų sala – Tenerifė.

Ši sala išsiskiria unikaliu kraštovaizdžiu ir tik jai būdinga augmenija. Nuostabu tai, kad nors ji sudaro tik 1,5 % visos Ispanijos teritorijos, daugiau nei pusė visos Ispanijos endeminių augalų randama būtent šioje saloje.  Atvykėlius Tenerifė stebina kontrastais: šioje saloje vienoje pusėje gali šviesti saulė, kitoje – gali lyti lietus. Sala turi ką pasiūlyti tiek aktyvaus poilsio mėgėjams, tiek saulės vonių ištroškusiems turistams. Tik šešios valandos skrydžio tiesioginiu reisu iš Lietuvos ir galite mėgautis salos teikiamais malonumais. O ar norėtumėte pasivaikščioti tarp debesų? Ne, nejuokaujame, Tenerifėje tai net labai realu, juk sala – beveik  ties pusiauju, o salos pažiba – Teidės ugnikalnis – toks aukštas, kad viršūnė išnyra virš debesų.

Planuojate aplankyti Tenerifę ir norite susidaryti sąrašą ekskursijų, kurių ten būnant nevalia praleisti? Skubame į pagalbą! Išnaršėme šią salą, todėl čia – mūsų ekskursijų rekomendacijos. Pasirinkimo daug: nuo ramaus pasiplaukiojimo jachta, žavintis Atlanto vandenynu, iki žygių po Tenerifės gamtos objektus su profesionaliais gidais.

 

Delfinų bei banginių stebėjimas Atlanto vandenyne

Tikras malonumas pasiplaukioti jachta ir stebėti vandenyno gyvenimą, lyg gyvą organizmą, kai bestebint vienoje vietoje netikėtai iššoka delfinai, kitoje – niekieno netrukdomi praplaukia banginiai. To nepamatysi kiekvieną dieną. Ypač ši pramoga patinka mažiesiems, išvydę nuostabius, iki tol tik vaikiškose knygelėse matytus gyvūnus, dažnas ima aikčioti iš džiaugsmo. Tokios ekskursijos Tenerifėje populiarios – tiesiog praeikite pakrante miesteliuose: pamatysite daug laivelių, siūlančių jums pasiplaukioti, o patyrę laivelių kapitonai geriausiai žino, kur šie gyvūnai dažniausiai pasirodo, tad tikimybė juos pamatyti labai didelė! Kelionę lydi susižavėjimo šūksniai tiek iš vaikų, tiek iš suaugusiųjų lūpų.

Žvejyba Atlanto vandenyne

Esate žvejys? Tada Jums turėtų būtų įdomu išbandyti savo įgūdžius giliuosiuose vandenyse. Tenerifėje tą galite padaryti, juk sala apsupta vandenyno ir turi gausius žuvų išteklius vandenyse. Turėsite galimybę patys sužvejoti tunus, doradas, atlantinius marlinus ar barakudas. Priklausomai nuo to, ar vyktumėte pusdieniui, ar dienai, tokios ekskursijos Tenerifėje kainuoja nuo 60 iki 110 eurų. 

Masca tarpeklis

Tenerifė jus nustebins natūraliais juodo smėlio paplūdimiais, įspūdingo grožio tarpekliais bei kalnais. Bene gražiausias Masca tarpeklis.  Žygis iki tarpeklio reikalauja  fizinio pasiruošimo, bet įspūdžiai liks ilgam. Galima atvykti tiek automobiliu, tiek autobusu. Norintiems lengvesnio kelio, geriausia važiuoti iki Masca kaimelio autobusu,o nusileidus tarpekliu, grįžti vandens taksi iki Los Gigantes miestelio, kur tuo pačiu pamatysite juodo smėlio paplūdimius. Didžiausią įspūdį patirsite keliaudami su profesionaliu gidu, pažįstančiu šią vietovę kaip savo namus. Kelionės metu susipažinsite su tarpeklyje vyraujančia gamta bei gyvūnija, o turo organizatoriai pasirūpins ir jūsų kelione iš tarpeklio atgal. Grįžtama vandens taksi arba jachta. 

Žygis po Teidės ugnikalnį

Neaplankyti Teidės ugnikalnio viešint Tenerifėje prilygtų nuodėmei, juk tai – didžiausias gamtos parkas visame Kanarų salyne bei aukščiausias Ispanijos taškas, iškilęs net 3178 metrus virš jūros lygio. Aplankius šią vietovę, jautiesi lyg būtum kitoje planetoje, neveltui dažnas Teidės kraštovaizdį prilygina Marsui dėl retos augmenijos, rausvų, vulkaninių uolienų. Tad tikrų nuotykių mėgėjai kelionę gali vainikuoti  žygiu į Teidę ir pasigrožėti vaizdu nuo aukščiausio Ispanijos kalno. Žinoma, į ugnikalnį galima užsikelti keltuvu, bet niekas neatpirks to jausmo, kai viršūnę pasieki savomis kojomis. Taip pat organizuojami žygiai su profesionaliais gidais, kurie aprodys jums gražiausias Teidės parko apylinkes.

Anagos kalnai 

Anagos kalnynas jus nustebins savo žaluma ir, kylant aukštyn, vis  besikeičiančia augmenija. Čia gali pasitaikyti kritulių, tad turėkite su savimi neperšlampamą striukę. Jei niekada neteko vaikščioti po debesis, Anagos kalnyne tą  tikrai patirsite. Keliaujant tolyn Anagos kalnynu, galite vainikuoti kelione nusileidžiant iki “Playa de los Troches” juodo smėlio paplūdimio, arba, pasirinkus kitą pusę, pasiekti “Playa de las Teresitas”  auksinio smėlio paplūdimį.

Loro bei Siam parkai

Mėgstantiems vandens pramogas, būtina apsilankyti teminiame Siam Park vandens pramogų centre. Šis parkas – didžiausias visoje Europoje. Jus nustebins ne tik vandens kalnelių aukštis, bet ir dekoracijos: pasijusite lyg nukeliavę į Aziją. O atvykusiems su mažaisiais, pravartu  užsukti ir į Loro parką. Čia pamatysite delfinų, ruonių bei orkų pasirodymus, vieną moderniausių pasaulyje zoologijos sodą, bei orchidėjų oranžeriją. Norintiems ir to, ir to, yra puikus sprendimas – galite įsigyti vieną bilietą į abu parkus ir taip sutaupyti.

Dviračių turas nuo Teidės iki pajūrio

Patinka sportuoti ir leisti laiką gamtoje? Tenerifės salą galite apžiūrėti važinėdami dviračiu, o jei prisijungsite prie organizuojamų žygių, tuo pačiu pamatysite ir netradicines salos vietas, kurios paprastai neprieinamos visiems turistams. Žygis prasideda nuo Teidės ugnikalnio ir tęsiasi iki pajūrio. Ne tik pamatysite salą kitomis akimis, bet ir susipažinsite su kitais sporto entuziastais.  Tokio turo kainos prasideda nuo 55 eur. 

Tenerifė sužavi kiekvieną ten pabuvojusį, tikime, kad sužavės ir Jus! Nedelskite ir organizuokitės kelionę iš anksto!
Baaltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.