×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Nežinote, kur nardyti? Keliaukite į Tenerifę, vandenynas ten jus priims ištisus metus!

2+
Skaitymo trukmė: 4 min.
Nardymas Tenerifėje įmanomas ne tik vasarą, bet ir žiemą – vidutinė vandens temperatūra vasarą siekia 25 laipsnius šilumos, o žiemą skiriasi vos keliais laipsniais, tačiau praktiškai niekuomet nenukrenta žemiau 19 laipsnių šilumos.

Kadangi Tenerifė – vulkaninės kilmės sala, Atlanto vandenyse slepiasi didingos vulkaninės uolos ir ištisi jų „slėniai”, povandeniniai urvai labirintai. Akį žavi ir gausi povandeninė flora ir fauna – salos vandenyse gyvena per 700 rūšių skirtingų žuvų, čia netgi gali išvysti vėžlių, ryklių, rajų bei migruojančių žinduolių: delfinų, kašalotų.

Kaip atrodo povandeninis Tenerifės pasaulis?

Sakoma, kad jei nardytojui svarbu pamatyti įvairiaspalvius koralus, Tenerifė nėra ta vieta, į kurią vykti reikėtų pirmiausia. Tačiau akį ne ką mažiau džiugina didelę vandenyno dugno dalį išraižiusios grublėtos vulkaninės kilmės uolienos ir saviti jų formų dariniai. Smėlėtas dugnas, besikaitaliojantis su uolinguoju, kontrastinga atlantinė ir subtropinė fauna – šios salos povandeninio pasaulio „vizitinė kortelė”.

Didelė dalis įdomiausių nardymo vietų susitelkę pietinėje salos dalyje: 1971-iais metais visai netoli kranto nugrimzdęs 40 metrų ilgio El condesito laivas, kurį apžiūrėti gali ir pradedantieji nardytojai – paskenduolis yra 18 metrų gylyje. Labiau patyrę narai 26–30 metrų gylyje gali išvysti 2006 m. paskendusį Meridian laivą, yra galimybė apsižvalgyti ir jo viduje. „La Cueva de Palmar” nardymo vietoje išvysite neįprastų, iš lavos susidariusių uolienų, aštuonkojų ir plėšriųjų mureninių žuvų gausybę. Matomumas minėtose vietose siekia net iki 25 metrų.

Jūrų rezervate prie La Palma ir El Hierro salų galite pasiplaukioti su vėžlių kolonijomis ir, jei pasiseks, sutikti žmogui nepavojingą didžiausią pasaulio žuvį – bangininį ryklį. Vėžliai gan plačiai paplitę ir likusiuose Tenerifės vandenyse, todėl juos gali sutikti net nardydamas visai šalia kranto.

Roncadores del Faro nardymo vieta puikiai tinka tiek paviršiniam nardymui, tiek patyrusiems giluminio nardymo entuziastams – čia yra ką pamatyti tiek 6, tiek 40 metrų gylyje. Savotiškas sienas bei tunelius suformavę milžiniški bazaltinių uolų dariniai, juodieji koralai ir biologinė įvairovė: barakudos, lūpažuviniai, vienuolžuviniai.

Kada geriausia nardyti Tenerifėje?

Į Tenerifę vykti nardyti galite bet kada. Saloje – amžinai pavasaris, vandens temperatūra vasarą ir žiemą ženkliai nesiskiria, visus metus laikosi 18–25 laipsnių šiluma. Nardant lapkričio – balandžio mėnesiais yra didelė tikimybė išvysti plokščiakūnius ryklius, na, o liepą Kanarų salas linkę aplankyti delfininiai jūrų žinduoliai – ilgapelekės grindos (angl. pilot whale).

Nardykite saugiai

• Nors Tenerifėje daug kur galima užsiimti paviršiniu nardymu, dėl staigiai gilėjančio dugno nardyti paviršiumi rekomenduojama su oro balionu.
• Prieš nardymą apsvarstykite, kaip išlipsite iš vandens. Dėl vietomis itin uolėtų krantų, įlipti į vandenį gali būti kur kas paprasčiau nei iš jo išlipti!
• Net jei užsiimate tik paviršiniu nardymu, nenardykite vieni arba įsitikinkite, kad kažkas jus stebėtų nuo kranto.
• Nardymo gidai paprastai pamoko kaip elgtis netikėtai sutikus vandenyno gelmėse gyvenantį gyvūną. Svarbiausia elgtis ramiai ir pagarbiai šių gyventojų atžvilgiu.
• Į nardymo turus paprastai gali leistis įvairaus amžiaus bei patirties žmonės, tad niekada šios pramogos nebandžiusiems baimintis, jog Atlanto vandenynas – per rimtas iššūkis pirmam kartui, neverta. Labiau pasitikėkite patyrusiais instruktoriais, kurie atsižvelgs į jūsų gebėjimus ir baimes.

Nardymo kainos

Vienadienių, kelias valandas trunkančių nardymų kainos apytiksliai siekia 40–70 eurų. Kaina gali skirtis ir priklausomai nuo vietos, pavyzdžiui, nardymas Playa des las Americas ir Los Cristianos paprastai kainuos 10–20 eurų daugiau.

Nardymo centrai

Tenerifėje veikia per 30 skirtingų nardymo centrų ir bazių, didesnė jų dalis susitelkusi salos pietinėje ir vakarinėje pusėje. Centruose siūlomi nardymo apmokymai, instruktorių paslaugos, reikiama įranga ir, priklausomai nuo nardymo pobūdžio, sveikatos draudimas.

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.