
Kelionės į Kapadokiją
Individualūs pasiūlymai į Kapadokiją
Kapadokija – paslaptinga ir kerinti vieta Turkijoje
Kurortas garsėja savo neįtikėtinais uolų kraštovaizdžiais, natūraliais urvais ir paslaptingais požeminių miestų labirintais. Įsikūrusi centrinėje Anatolijos dalyje, Kapadokija vilioja tiek nuotykių ieškotojus, tiek istorijos mylėtojus. Šiame regione, susiformavusiame prieš milijonus metų dėl vulkaninių išsiveržimų ir vėjo išgraužtų uolų, stūkso „fėjų kaminais“ vadinamos unikalios uolienų formacijos, kurios tapo Kapadokijos simboliu. Keliautojai čia gali rasti daugybę akį traukiančių vietų – nuo aukštai danguje besisupančių oro balionų iki bažnyčių ir gyvenamųjų namų urvuose. Kapadokijos istorija siekia ne vieną tūkstantmetį, o šis regionas ilgus amžius buvo tarsi prieglobstis ir įvairių kultūrų sankirta.
Pradėjus kelionę po Kapadokiją, galima atrasti senovinius požeminius miestus, kuriuose žmonės slėpėsi nuo užpuolikų ar nepalankių gamtinių sąlygų. Kai kurie iš šių miestų yra net aštuonių aukštų gylio ir pilni paslapčių bei legendų, bylojančių apie ankstyvųjų krikščionių gyvenimą bei jų pastangas išsaugoti savo tikėjimą. Keliautojams, kurie nori pažvelgti į Kapadokijos grožį iš kitos perspektyvos, oro balionų skrydžiai saulėtekio metu yra nepakeičiamas įspūdis – iš aukštai atsiveriantis spalvų ir šešėlių žaismas perteikia visą šio krašto grožį. Kapadokija taip pat garsėja šiltu vietinių gyventojų svetingumu, kuris papildo kelionės patirtį. Vietiniai didžiuojasi savo kraštu ir stengiasi kiekvienam lankytojui atskleisti geriausius regiono aspektus – nuo autentiškų kulinarinių skanėstų iki tradicinės keramikos dirbtuvių Avano miestelyje. Čia laikas teka lėčiau, o kiekvienas kampelis saugo savo istoriją.
Neradote pasiūlymo? Užklauskite!
Mūsų agentai pasistengs jums padėti bei pasiūlys individualiai paruoštą kelionę
Ką reikia žinoti keliaujant į Kapadokiją?
- Lankomiausių vietų top: Kapadokijos regionas siūlo daugybę nepakartojamų lankytinų vietų, kurias būtina pamatyti norint patirti šio krašto magiją ir istoriją. Vienas iš įspūdingiausių objektų yra Göreme nacionalinis parkas, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, kuriame gausu senovinių urvinių bažnyčių su įspūdingomis freskomis, saugančiomis senosios krikščionybės simbolius ir istorijas. Greta Göreme esantis Open Air muziejus taip pat leidžia išvysti išskirtinius uolų vienuolynus bei koplyčias, kurie yra pasaulio kultūros paveldo dalis. Kapadokijos vizitinė kortelė – „fėjų kaminai“, išsibarstę po visą regioną, tačiau ypatingai žavingi Uchisar ir Avanos apylinkėse. Uchisar taip pat verta aplankyti dėl pilies, stovinčios aukščiausiame Kapadokijos taške. Nuo jos viršaus atsiveria kvapą gniaužiantys peizažai, ypač saulėlydžio metu, kai uolos nusidažo raudonais ir oranžiniais atspalviais. Ne mažiau įdomūs yra ir paslaptingieji požeminiai miestai – Derinkuyu ir Kaymakli, kur koridoriai ir išlikusios patalpos byloja apie vietinių gyvenimą bei slėptuves, naudotas gintis nuo priešų. Be to, būtina aplankyti Devrent slėnį, dar žinomą kaip vaizduotės slėnį, kuriame gamta sukūrė uolų formas, primenančias gyvūnus ir įvairius figūrinius siluetus. O šalia esantis Pašabos slėnis traukia dėl savo „grybo“ formos uolų, kurios kadaise buvo naudojamos kaip gyvenamosios patalpos ir šventyklos. Atostogaujant Kapadokijoje, verta užsukti ir į Avanos miestą, garsėjantį senomis keramikos dirbtuvėmis, kuriose galima ne tik įsigyti rankų darbo kūrinių, bet ir patiems išbandyti keramikos amatą.
- Rekomenduojama kelionės trukmė: 5–7 dienos.
- Klimatas: Kapadokijos klimatas yra žemyninis, tad vasaros čia karštos ir sausos – temperatūra siekia apie 25–30 °C. Ruduo ir pavasaris švelnūs, su malonia 15–25 °C šiluma, o žiemą gali pasitaikyti sniego, kai temperatūra nukrenta iki 0 °C ar net žemiau. Dėl šio sezoniškumo geriausias metas lankytis yra pavasaris ir ruduo, kai oras tinkamas tiek ekskursijoms, tiek oro balionų skrydžiams.
- Kapadokijos virtuvė: Kapadokijos regiono virtuvė – tai ne tik puikūs turkiški skoniai, bet ir tradicijos, susijusios su vietiniu maisto gaminimu. Kapadokijos specialybė yra testi kebab – ėriuko arba jautienos troškinys, kepamas moliniuose induose ir pateikiamas įspūdingai sudaužant puodą prieš patiekimą. Taip pat verta paragauti manti – miniatiūrinių, jogurtu ir prieskoniais pagardintų virtinukų, kurie yra mėgstami vietos gyventojų. Saloje populiarūs ir kiti turkiški patiekalai, tokie kaip gözleme – ploni tešlos blyneliai, įdaryti įvairiais įdarais. Desertams Kapadokijoje dažnai siūloma baklava – šis medumi persisunkęs pyragas su riešutais yra nepakeičiamas, taip pat künefe – keptas desertinis sūrio pyragas. Regionas taip pat garsėja savo vietiniu vynu, kurio kokybė neatsilieka nuo tradicinio turkiško arbatos ir kavos, puikiai papildančio Kapadokijos virtuvės skonius.
- Ekskursijos Kapadokijoje: vieta siūlo daugybę įspūdingų ekskursijų, kurios leidžia pažinti šį unikalų kraštą iš įvairių perspektyvų. Viena iš populiariausių pramogų už papildomą mokestį yra skrydis oro balionu virš minėtų fėjų kaminų ir slėnių, kurio metu ankstyvą rytą stebėsite, kaip saulė apšviečia neįtikėtinas uolų formacijas. Po skrydžio keleiviai kviečiami pasimėgauti šampano taure ir lengvais pusryčiais. Norintiems tyrinėti šiaurinę Kapadokijos dalį, siūlomas Raudonasis maršrutas po Göreme apylinkes, kuriame aplankysite garsųjį atvirą muziejų, meilės slėnį, Uchisar pilį bei Avanos miestelį, garsėjantį keramikos dirbtuvėmis. Mėgstantiems individualias patirtis, puikiai tiks privatus turas po Kapadokiją, kuris leidžia pasirinkti savo maršrutą ir kelionės laiką, su galimybe tyrinėti požeminius miestus, uolų bažnyčias, vietinius amatus ar leistis į žygius pagal pageidavimą. Įvairios ekskursijos už papildomą mokestį suteikia ne tik galimybę gėrėtis Kapadokijos kraštovaizdžiu, bet ir pasinerti į jos istoriją bei kultūrą, kurią praturtina patyrusių gidų pasakojimai.
- Reikalingi dokumentai: Lietuvos piliečiams pakanka paso. Vizos nereikia, jei buvimo trukmė neviršija 90 dienų.
- Sveikata: privalomų skiepų nėra, tačiau rekomenduojama pasirūpinti sveikatos draudimu.
- Populiariausi viešbučiai: Argos in Cappadocia 5*, Museum Hotel 5*, Sultan Cave Suites 4*, Aydinli Cave House Hotel 4*, Cappadocia Cave Suites 4*, Koza Cave Hotel 4*, Anatolian Houses 4*, Mithra Cave Hotel 4*, Kayakapi Premium Caves Cappadocia 5*, Kelebek Special Cave Hotel 4*, Gamirasu Cave Hotel 5*, Hezen Cave Hotel 4*, Sacred House 4*, Cappadocia Hotel 4*, Azure Cave Suites 4*, Yunak Evleri 5*, Uchisar Kaya Hotel 4*, Cappadocia Inn Hotel 3*, Rox Cappadocia 3*, Fresco Cave Suites 4*, Doors of Cappadocia Hotel 4*, Dream of Cappadocia 4*, Cappadocia Stone Palace 3*, Seki Cave Hotel 4*, Castle Inn Cappadocia 3*, Satrapia Boutique Hotel 5*, Taşkonaklar Hotel Cappadocia 4*, Perissia Hotel & Convention Center 4*, Divan Cave House 4*.
- Šventės ir festivaliai Kapadokijoje: Kapadokija siūlo daug švenčių ir festivalių, kuriuose atsiskleidžia vietinės tradicijos. Gegužės mėnesį vyksta Göreme kultūros ir menų festivalis, kurio metu menininkai ir amatininkai pristato savo kūrybą ir amatus. Rugsėjį Kapadokijoje organizuojamas Tarptautinis oro balionų festivalis, užpildantis dangų spalvingais balionais – tai viena įspūdingiausių švenčių regione. Taip pat rudenį vyksta vynuogių derliaus šventė. Joje lankytojai gali paragauti šviežio vyno ir sužinoti apie vietinę vynuogininkystės tradiciją.
- Lauktuvės iš Kapadokijos: lankantis Kapadokijoje verta parsivežti autentiškų suvenyrų, kurie primins ne tik kelionę, bet ir unikalią vietos kultūrą. Vieni populiariausių yra keramikiniai dirbiniai, pagaminti Avano mieste – šiame regione šimtmečius puoselėjama keramikos tradicija leidžia įsigyti spalvingus rankų darbo indus, vazas ir plyteles. Taip pat Kapadokijoje garsus vietinis vynas, kurio butelis – puikus lauktuvių pasirinkimas. Rankų darbo kilimai ir tekstilės gaminiai, audžiami pagal senąsias tradicijas, atspindi Turkijos amatų paveldą ir suteikia namams unikalų akcentą. Be to, Kapadokija garsėja turtingais skoniais: vietiniai prieskoniai, pavyzdžiui, šafranas, paprika ir kuminas, bei džiovinti vaisiai, tokie kaip figos ir abrikosai, yra ne tik puiki lauktuvė, bet ir gurmaniškas prisiminimas. Mėgstantiems autentiškus papuošalus patiks rankų darbo sidabro ir vario dirbiniai, įkvėpti vietinių motyvų, o iš skulptūrėlių ar „fėjų kaminų“ formos keramikos statulėlių galėsite sukurti nedidelę dalelę Kapadokijos savo namuose.
Keliautojai dalijasi:
- Viena įspūdingiausių Kapadokijos patirčių yra skrydis oro balionu virš „fėjų kaminų“ ir unikalių uolų formacijų. Rekomenduojama skrydį planuoti antrąją kelionės dieną, nes blogomis oro sąlygomis skrydžiai gali būti atšaukti – taip turėsite galimybę persikelti į kitą dieną.
- Turkijoje politiniai klausimai gali būti jautrūs, tad geriau vengti gilių diskusijų apie vietinę politiką. Be to, įstatymai draudžia neigiamus komentarus apie Turkijos prezidentą ar šalį, todėl būtina būti atsargiems.
- Čiaupo vanduo Kapadokijoje techniškai yra saugus, tačiau dėl skonio vietiniai jį dažniausiai naudoja tik arbatai arba maistui ruošti. Norintiems išvengti plastikinių butelių, verta pasirūpinti nešiojamu vandens filtru.
- Kapadokijos reljefas kalvotas ir nelygus, todėl rekomenduojama dėvėti itin patogią aprangą bei sportinius batus, kad kelionės metu jaustumėtės laisvai ir galėtumėte lengvai judėti per akmenuotus takus.
Sukurkite įspėjimą apie kainą ir mes jus informuosime, kai atsiras geros šios šalies kainos.
Atraskite Kapadokiją






Goreme muziejus
Šis UNESCO pasaulio paveldo objektas yra viena žymiausių Kapadokijos lankytinų vietų. Muziejų sudaro uolose iškaltų vienuolynų bendruomenių kompleksas, menantis ankstyvosios krikščionybės laikus. Keliautojai gali apžiūrėti senovines koplyčias, bažnyčias ir vienuolynus. Gerai išsilaikiusios freskos vaizduoja biblines scenas. Apsilankykite Goreme muziejuje ir susipažinkite su ankstyvosios krikščionybės istorija!

Derinkuyu požeminis miestas
Kapadokijoje yra keletas požeminių miestų, tačiau Derinkuyu – didžiausias ir vienas įspūdingiausių. Šiame senoviniame požeminiame mieste kadaise gyveno iki 20 000 žmonių. Keliautojai gali apžiūrėti siaurus tunelius, bažnyčias ir gyvenamąsias patalpas, iškaltas uoloje. Vaikščiodami po Derinkuyu galėsite suprasti, kaip senovės civilizacijos gyveno ir prisitaikė prie aplinkos.

Meilės slėnis
Slėnis populiarius dėl siurrealistinio pavidalo uolų darinių. Tai viena labiausiai fotografuojamų ir lankomų Kapadokijos vietovių. Aukšti akmeniniai stulpai, kuriuos šimtmečius formavo erozija, sukuria nežemišką pojūtį. Meilės slėnis yra populiarus tarp keliautojų, mėgstančių daug vaikščioti ir atrasti pėsčiomis. Vieta taip pat patinka romantiškos aplinkos ieškantiems keliautojams – saulėlydžio metu kraštovaizdis nusispalvina šiltais atspalviais.

Skrydis oro balionu
Skrydžiai karšto oro balionu Kapadokijoje yra magiški. Atsiveria kvapą gniaužianti panorama, kurioje matosi pasakiški kaminai, slėniai ir kalvos. Leiskitės į šį nuotykį saulėtekio metu. Turėsite galimybę pamatyti siurrealistinį Kapadokijos kraštovaizdį iš viršaus, ramiai sklendžiant virš uolų darinių ir senovinių urvų namų. Tai nepamirštama patirtis, kuri atskleidžia regiono grožį. Skriskite oro balionu ir pamatykite Kapadokiją kitokiu kampu!

Kapadokijos tradicijos
Vienas žymiausių regiono papročių – kilimų audimas. Amatininkai savo rankomis audžia kilimus ir ši tradicija perduodama iš kartos į kartą. Keramikos dirbinių gamyba taip pat labai populiari – iš raudonojo Kızılırmak upės molio senovinėmis technikomis gaminami nuostabūs kūriniai. Folkloras, muzika ir šokiai atlieka svarbų vaidmenį vietos kultūriniame gyvenime. Kapadokijos tradicijos leidžia pažinti dvasinius ir bendruomeninius regiono paveldo aspektus!

Goreme muziejus
Šis UNESCO pasaulio paveldo objektas yra viena žymiausių Kapadokijos lankytinų vietų. Muziejų sudaro uolose iškaltų vienuolynų bendruomenių kompleksas, menantis ankstyvosios krikščionybės laikus. Keliautojai gali apžiūrėti senovines koplyčias, bažnyčias ir vienuolynus. Gerai išsilaikiusios freskos vaizduoja biblines scenas. Apsilankykite Goreme muziejuje ir susipažinkite su ankstyvosios krikščionybės istorija!

Derinkuyu požeminis miestas
Kapadokijoje yra keletas požeminių miestų, tačiau Derinkuyu – didžiausias ir vienas įspūdingiausių. Šiame senoviniame požeminiame mieste kadaise gyveno iki 20 000 žmonių. Keliautojai gali apžiūrėti siaurus tunelius, bažnyčias ir gyvenamąsias patalpas, iškaltas uoloje. Vaikščiodami po Derinkuyu galėsite suprasti, kaip senovės civilizacijos gyveno ir prisitaikė prie aplinkos.

Meilės slėnis
Slėnis populiarius dėl siurrealistinio pavidalo uolų darinių. Tai viena labiausiai fotografuojamų ir lankomų Kapadokijos vietovių. Aukšti akmeniniai stulpai, kuriuos šimtmečius formavo erozija, sukuria nežemišką pojūtį. Meilės slėnis yra populiarus tarp keliautojų, mėgstančių daug vaikščioti ir atrasti pėsčiomis. Vieta taip pat patinka romantiškos aplinkos ieškantiems keliautojams – saulėlydžio metu kraštovaizdis nusispalvina šiltais atspalviais.

Skrydis oro balionu
Skrydžiai karšto oro balionu Kapadokijoje yra magiški. Atsiveria kvapą gniaužianti panorama, kurioje matosi pasakiški kaminai, slėniai ir kalvos. Leiskitės į šį nuotykį saulėtekio metu. Turėsite galimybę pamatyti siurrealistinį Kapadokijos kraštovaizdį iš viršaus, ramiai sklendžiant virš uolų darinių ir senovinių urvų namų. Tai nepamirštama patirtis, kuri atskleidžia regiono grožį. Skriskite oro balionu ir pamatykite Kapadokiją kitokiu kampu!

Kapadokijos tradicijos
Vienas žymiausių regiono papročių – kilimų audimas. Amatininkai savo rankomis audžia kilimus ir ši tradicija perduodama iš kartos į kartą. Keramikos dirbinių gamyba taip pat labai populiari – iš raudonojo Kızılırmak upės molio senovinėmis technikomis gaminami nuostabūs kūriniai. Folkloras, muzika ir šokiai atlieka svarbų vaidmenį vietos kultūriniame gyvenime. Kapadokijos tradicijos leidžia pažinti dvasinius ir bendruomeninius regiono paveldo aspektus!
Ne, trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia.
Ne, vykstant į Turkiją privalomas dokumentas yra pasas, kuris galiotų ne trumpiau nei 6 mėn. nuo išvykimo dienos.
Vykstantiems į Turkiją privalomų skiepų nėra.
Atostogų ir kelionių sezonas Turkijoje prasideda balandžio viduryje ir tęsiasi iki spalio pabaigos. Didžiausi turistų antplūdžiai gegužę–rugsėjį. Poilsiautojai, norintys išvengti grūsčių ir aukštų kainų renkasi balandžio ir spalio mėnesius. Norintys lepintis po karšta saule – Turkijoje ilsisi vasaros mėnesiais.
Viskas priklauso nuo jūsų atostogų poreikių ir lūkesčių, tačiau rekomenduojama kelionės trukmė yra 7–14 dienos.
Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Kapadokiją?
Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Gaukite geriausius kelionių pasiūlymus pirmieji!