2024-11-27

Dirbtinio intelekto pagalba kelionių planavime: eksperto patarimai ir įžvalgos

Kelionių patarimai
Pranešimai žiniasklaidai

Kelionės planavimas dažnai tampa ne tik jaudinančiu, bet ir iššūkių kupinu procesu. Tam, kad šis procesas būtų trumpesnis ir malonesnis, „Baltic Tours“ kelionių ekspertas Kristupas Skuturna pataria kelionių planavimą patikėti dirbtiniam intelektui (DI). Pasak jo, taip sutaupysite laiko, pinigų ir tiksliai žinosite, kaip praleisite kiekvieną savo atostogų dieną ar net valandą.

 

Kuo tikslesnė užklausa, tuo išsamesnis atsakymas

Planuojant keliones su DI, reikia žinoti pagrindinę taisyklę – kaip formuluoti užduotis (angl. „promt“). Norint gauti kuo tikslesnius atsakymus, svarbu kuo tiksliau pateikti užklausą su norimais objektais, trukme, biudžetu. Tarkime, planuojate 5 dienų kelionę į Italiją ir norite pamatyti tiek gamtos, tiek istorinius objektus, be to, dar ir skaniai pavalgyti. Tuomet užklausa DI skambės taip: „Sudaryk 5 dienų kelionės planą po Italijos pietus, įtraukiant istorinius objektus, gamtos stebuklus ir vietinio maisto rekomendacijas.“ Ir vos per kelias sekundes gausite išsamų atsakymą su lankomomis vietomis, kelionės grafiku ir kitomis detalėmis. Gautą planą visada galima papildyti, koreguoti, tačiau DI jums sutaupys ištisas valandas paieškos ir tiksliai suplanuos biudžetą.

Kelionių ekspertas pasakoja, kad planuodamas keliones jis pats dažnai naudoja DI, tą pataria ir savo šeimos nariams bei draugams. Šį rudenį automobiliu keliaudamas po Italiją jis paprašė DI sudaryti maršrutą, kuris padėtų aplenkti mokamus kelius ir optimaliai suplanuotų dienos lankytinas vietas su galimybe vienai dienai užsukti į Šveicariją. Arba Madeiroje paprašė DI rekomenduoti geriausius ir vaizdingiausius, bet nesudėtingiausius žygio maršrutus. O draugams keliaujant į Paryžių – DI sukūrė detalių trijų dienų planą, įtraukiant tiek turistines vietas, tiek biudžetinius restoranus ir viską sudėliojo valandų tikslumu.  

Kai kurie žmonės vengia naudoti DI įrankius dėl kalbos barjero, tačiau šiuolaikinės programėlės gali atsakyti į užklausas lietuvių kalba taip pat tiksliai kaip ir anglų. Tai ypač naudinga vyresnio amžiaus keliautojams arba tiems, kurie vis dar atsargiai žiūri į tokias naujoves. 

Naudingos kelionių planavimo programėlės

Šiais laikais daugybės programėlių, paremtų DI, neįtikėtinai palengvina kelionių planavimą įvairiais aspektais – nuo kelionės planų sudarymo iki vietos tyrinėjimo. Pačios populiariausios programėlės, kurios vos per kelias sekundes suplanuos visą kelionę, atsižvelgiant į jūsų norus, yra „ChatGPT“, „Google Gemini“ ar „Ask Layla“.

Kitos programėlės leidžia iš anksto suplanuoti maršrutus, parenkant geriausius kelius ir transporto priemones. Kai kurios iš jų taip pat siūlo galimybę palyginti skirtingus kelionės būdus – nuo viešojo transporto iki automobilių nuomos ar pasivaikščiojimo pėsčiomis, viena tokių yra „Google maps“. 

Ypač daug programėlių, skirtų apgyvendinimui – jos leidžia peržiūrėti įvairius variantus pagal jūsų biudžetą, sezoną, poreikius ir keliautojų grupės dydį. Apgyvendinimo programėlės naudoja DI, kad stebėdamos jūsų paieškos kriterijus, galėtų kuo labiau personalizuoti jūsų nakvynės poreikius. Tarkim, biudžetinėms kelionėms itin tinka tokios platformos kaip „Booking.com“, „Hopper“ arba „Airbnb“. Jei ieškote prabangos, rinkitės „Plum Guide“ arba „Trivago“, spontaniškiems planams naudokitės „HotelTonight“.

Dirbtiniu intelektu (DI) pagrįstos programėlės tampa nepakeičiamu įrankiu, padedančiu atrasti lankytinas vietas ir veiklas pagal jūsų pomėgius, pavyzdžiui, kultūrines patirtis, nuotykius gamtoje ar gurmanišką virtuvę. Jos analizuoja jūsų pomėgius, kelionės vietą bei laiką ir pateikia suasmenintas rekomendacijas. Norėdami aplankyti parodą, koncertą, naudokitės „Culture Trip”, „GetYourGuide“ arba „Like a local“ – nustebsite, kiek įdomių vietinių renginių jums pasiūlys dirbtinis intelektas.

Daugeliu kelionių planavimo atvejų tikrai pakanka nemokamų DI programėlių versijų, tačiau, jei norite individualizuotos, labiau jūsų poreikius atsitinkančios informacijos, visada verta pasvarstyti apie mokamas versijas. 

DI pateiktą informaciją verta pasitikrinti

Kad ir kaip patikimai skambėtų DI rekomendacijos, kai kurias jų jas verta patikrinti. Pavyzdžiui, susiplanavę aplankyti įdomius istorinius objektus, apsilankykite jų oficialioje svetainėje, kur galėsite greitai pasitikrinti darbo laiką, bilietų kainas. Arba apie DI pasiūlytus restoranus paskaitykite lankytojų nuomones tokiose platformose, kaip „Google Reviews“ ar „Tripadvisor“, kur keliautojai dalijasi realiomis patirtimis ir papasakoja daugiau detalių apie aptarnavimą, maisto pasirinkimą ar jo kokybę.  

Gali kilti klausimas, kodėl ir kada rinktis DI, jeigu dalį informacijos vis tiek tenka tikrinti arba kodėl netinka naudotis daugeliui įprasta „google“ paieškos sistema. Kelionių ekspertas pastebi, kad DI programėlės puikiai tinka individualizuotoms užklausoms ir idėjų generavimui, pavyzdžiui, „Kurios Europos šalys garsėja kalėdinėmis mugėmis?“ arba „Sudaryk dienos planą Paryžiuje su nemokamomis lankytinomis vietomis.“ Tuo tarpu „google“ ar specializuotos programėlės labiau praverčia, kai reikia greitai rasti specifinę, faktais pagrįstą informaciją, pavyzdžiui, „Kada įkurtas Luvro muziejus?“ ar „Kaip nusigauti iš Madrido į Barseloną traukiniu?“.

DI įrankiai padeda optimizuoti maršrutus, pasiūlo individualizuotus sprendimus, atsižvelgdami į keliautojų poreikius, todėl tampa vis svarbesne kelionių planavimo dalimi. Nepaisant to, visuomet svarbu informaciją patikrinti, kad kelionė būtų ne tik maloni, bet ir sklandi.

[post.related_locations.title]

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Italiją?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Madeirą?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.

Kelionių blogas - ką reikia žinoti apie Paryžių?

Pasiruoškite įvairiems nutikimams, kurie gali įvykti Jūsų kelionės metu.