×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Pas “broliukus” latvius: nuo vaiduoklių iki šokolado gamybos

0
Skaitymo trukmė: 10 min.
Mūsų kaimyninė valstybė Latvija beveik tokio pat ploto, kaip ir Lietuva, kalbame mes panašiai ir esame daug kuo panašūs, bet tuo pačiu ir skirtingi. Siūlome tarp kelionių į tolimus kraštus, nepamiršti aplankyti ir to, kas visai šalia. Kaimynai latviai šalies svečiams siūlo įvairiausių veiklų skirtingiems skoniams, beje, palyginus su kelionėmis į tolimus kraštus, išvyka pas “broliukus” yra draugiškesnė piniginei. Žvilgtelėkime, kaip gyvena kaimynai latviai ir kokių įdomių ekskursijų ten nuvykus galime tikėtis.

Kalnuotoji Vidžemės pakrantė ir uolos

Čia rasite vienintelę vietą Baltijos pajūryje, kurioje galėsite grožėtis gausiai, stambiais akmenimis nusėta pakrante, bei oranžinio, rudo ir raudono atspalvio uolomis su urvais.  Šalia įrengtos poilsiavietės, kuriose galėsite mėgautis ramiu poilsiu ir grožėtis vaizdais. Šis nuostabus kraštovaizdis sužavėjo net prodiuserius, todėl keletas latviškų filmų buvo nufilmuoti būtent čia. Vidžemės pakrantę aptiksite Salacgryvos regiono teritorijoje tarp Tūjos ir Vitrupės miestelių. Jei norite apie šią vietovę sužinoti daugiau, galite prisijungti prie organizuojamų žygių kartu su angliškai kalbančiais gidais, tuo pačiu aplankant Kumrags iškyšulį bei švyturį. Tokia ekskursija Latvijoje kainuoja nuo 25 eur.

Gaujos nacionalinis parkas: norite paįvairinti savo kelionę ekstremaliais nuotykiais? Gal šokam su guma?

Vidžemės regiono pasididžiavimas – Sigulda, dar vadinama Latvijos Šveicarija. Siguldos miestelyje, Gaujos nacionaliniame parke, organizuojami šuoliai su guma. Šokama net iš 43 metrų aukščio virš Gaujos upės, kur atsiveria vienas gražiausių panoraminių vaizdų Latvijoje. Įspūdžių užteks ilgam, pasigrožėsite  panorama ir patirsite adrenalino antplūdį. Ši ekskursija Latvijoje pritraukia pačius drąsiausius. Galite atvykti iki vietos, bet dauguma organizatorių į kainą įtraukia ir paėmimą nuo viešbučio, tad transportu rūpintis nereikės. Šis malonumas Jums kainuos apie 65 eur. Gaujos parke, be šios pramogos, galite ir pasiplaukioti baidarėmis ar pasivaikščioti miško takais, pasivažinėti dviračiais, ar tiesiog pasigrožėti Latvijos kraštovaizdžiu.

Karuosto kalėjimas

Liepojoje 1900 metais buvo pastatytas kalėjimas, kuriame  dar caro laikais buvo taikomos žiaurios drausminės nuobaudos. Iš šio kalėjimo nėra pabėgęs nė vienas kalinys. Dar ir dabar, gerai įsiklausius, jame galima išgirsti kalinių aimanas bei žingsnius. Baugoka, tiesa? Ši vieta laikoma viena vaiduokliškausių Europoje. Kalėjimas tikrosios savo funkcijos jau seniai nebeatlieka, dabar jo durys atviros smalsiems lankytojams, besidomintiems istorija – pastatas paverstas muziejumi ir viešbučiu. Keista, kad atsiranda norinčiųjų paviešėti tokiame vaiduoklių knibždančiame viešbutyje? Nesistebėkite, ši vieta masina daug smalsuolių iš visos Europos ir leidžia  pajausti to meto niūrią atmosferą. Ekskursijos į šį Latvijos kalėjimą organizuojamos kasdien nuo gegužės iki rugsėjo, o spalio – balandžio mėnesiais, kalėjimas atveria duris lankytojams tik savaitgaliais.

Pasivažinėjimas Bobslėjumi

Viena iš smagiausių pramogų žiemą Latvijoje – slidinėjimas, tačiau ir be slidinėjimo yra ką veikti. Pasivažinėkite bobslėjumi, kuris išvysto net 125 km per valandą greitį. 20 minučių pasivažinėjimas šiomis rogutėmis Jums kainuos apie 55 eur.

Laimos šokolado muziejus 

Šokolado muziejus įkurdintas Rygoje, šiek tiek toliau nuo senamiesčio. Čia tikras smagurių rojus – muziejuje ne tik įdomiai praleisite laiką, bet ir pasmaguriausite karštu šokoladu. Draugiškas kolektyvas papasakos apie šokolado gaminimo subtilybes dviejų valandų ture. Taip pat galėsite patys išmokti šokolado gaminimo meno! Sudalyvaukite šokolado ruošimo pamokoje ir grįžę nustebinkite draugus savo gamybos lauktuvėmis.

Alaus bei maisto ragavimo turas

Maistą mėgstame visi, tad bene mėgstamiausia šalies kultūros pažinimo dalis – vietinės virtuvės ir gėrimų išbandymas. Tokio pobūdžio ekskursijos Latvijoje itin populiarios. Galite rinktis nuo vietinio alaus ragavimo turų iki prabangių gurmaniškų turų, kuriuos Jums praves  pats šefas ir pabaigoje pagamins Jums vakarienę! Itin įdomu pamatyti alaus gamybos procesą – tą Jums gali pasiūlyti ne vieną alaus darykla Latvijoje, o bravoras “Aldaris” savo teritorijoje turi ir alaus muziejų. Ši alaus darykla-muziejus šiek tiek nutolusi nuo Rygos, Sarkandaugava miestelyje.

Vertikalaus vėjo tunelis ‘Aerodium”

Norite patirti, ką reiškia skristi? Išbandykite skrydį “Aerodium” tunelyje. Latvijoje įkurtas pirmasis vertikalaus vėjo tunelis Rytų Europoje. Ši pramoga užtrunka 40-60 minučių. Dėka aerodinaminių savybių, kurios susiformuoja tunelyje, galėsite keisti kūno poziciją įvairiomis kryptimis ir sklęsti ore, pasijusite lyg turėtumėte sparnus ir patirsite neišdildomų įspūdžių. Ši pramoga kainuoja 45 eur. 

Latvijos pilys 

Livonijos ordino palikimas šalyje itin stiprus. Ekskursijos Latvijoje po pilis patiks tiek viduramžių mylėtojams, tiek ieškantiems istorijos pėdsakų gamtos apsuptyje. Latvijoje labiausiai rekomenduojame aplankyti šias pilis:

  1. Cesio pilis – pastatyta 1209 metais Vidžemės apylinkėse. Duris atveria gegužės-rugsėjo mėnesiais.
  2. Venstpilio pilis – viena seniausių ir geriausiai išsilaikiusių Livonijos ordino pilių ir vienintelė Kurtžemės apylinkėse. Žiemos sezonu į pilį pateksite tik pagal išankstinį susitarimą.
  3. Rygos pilis – pastatyta 1330m. Dabar čia įkurdinta Latvijos prezidentūra bei keletas muziejų.
  4. Turaida pilis – pilis pastatyta 1214m, kitame Gaujos upės krante.
  5. Krustpilio pilis –  taip pat gana puikiai išsilaikiusi pilis, ją rasite Jekabpils miestelyje.

Ekskursija po duonos kepyklą

Juoda duona Latvijoje buvo kepama šimtus metų ir ši tradicija puoselėjama iki šiol. Kai kurios kepyklos atveria duris lankytojams ir mielai papasakoja apie duonos gaminimo niuansus. Viena iš jų: “Donas” kepykla. Ši kepykla supažindina lankytojus su senovinės duonos ruošimo procesu. Jūs patys kartu su kepėjais paruošiate duoną ir galite pasiimti ją namo. Ką tik iš krosnies ištrauktas karštas duonos kepalas – ar gali būti kas paprasčiau ir skaniau?

Slaptas branduolinis bunkeris Litganėje

Sovietų sąjunga savo administracijai, svarbiems politiniams asmenims pastatė šį bunkerį, manydami, kad gali prasidėti branduolinis karas. Tarp sovietų lyderių ši vieta būdavo minima kaip “Pensionatas”. Paslaptis apie šį bunkerį buvo atskleista tik 2003 metais. Jame išlikę autentiški baldai, naudotos sistemos, daug sovietinės atributikos. Čia organizuojamos ekskursijos su gidais. Turas trunka apie 1-1.5 valandos. Gidas papasakos, kokios asmenybės lankydavosi šioje vietoje, kokia buvo to meto kasdienybė bei naudojamos sistemos, o norintys galės užsisakyti sovietinio stiliaus patiekalą bunkerio valgykloje. Tiek patiekalą, tiek turą turite užsisakyti iš anksto.

Kuldyga ir Riežupės smėlio urvai

Prie Ventos upės įsikūręs nedidelis miestelis, nors ir nėra populiariausių lankytinų objektų sąraše, dažną lankytoją sužavi savo senoviniu senamiesčiu bei istorija. Senovinis caro laikų akmeninis tiltas, du kriokliai, laimintys plačiausio krioklio bei aukščiausio krioklio nominacijas Latvijoje, bei unikalus, šiek tiek padrikas senamiestis su siauromis gatvelėmis išlieka turistų atmintyje. Bene labiausiai sužavi Kuldygos regione žmonių rankomis iškasti smėlio urvai prie Riežupės. Jie tęsiasi net 2 km, bet lankytojams galima apžiūrėti 460 metrų. Tikima, kad ši vieta turi magiškų galių. 

Šeimos vyninė “Abavas”

Šalia Sabilės miestelio įsikūrusi vyno darykla labai svetingai pasitinka savo lankytojus. Šeimininkai vaišina obuolių, svairinių bei kitų uogų vynais, papasakoja apie vyno gaminimo subtillybes. Turai organizuojami vasaros metu, kad tuo pačiu svečiai galėtų pasimėgauti Abavos slėniu bei apylinkėmis. Rekomenduojama šeimininkus apie savo atvykimą įspėti iš anksto.

Trumpas pabėgimas į kaimyninę šalį praturtins Jūsų savaitgalį ir nepareikalaus nei daug laiko, nei investicijų. Ekskursijos Latvijoje yra įvairaus pobūdžio ir sau tinkamą atras tiek gamtos, istorijos mylėtojai, tiek  maisto gurmanai. Keliaujame su mumis? 

Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.