×
Turite klausimų? Pir - Pen 8:00-18:00 +370 5 266 1616 keliones@baltictours.lt

Kelionių istorijos ir patarimai

Po apsipirkimo Tenerifėje: nuo bananų sėklų iki lavos papuošalų

2+
Skaitymo trukmė: 7 min.
Kanarų salos turi specialų statusą Europos sąjungoje, kuris suteikia mažiausius taikomus mokesčius visoje Europoje. Ne išimtis ir saulėtoji Tenerifė, tad nenuostabu, kad keliautojai ne tik pasigroži sala, bet grįžta papilnėjusiais lagaminais. Dėl taikomų lengvatų, tiek keliautojai tiek vietiniai gyventojai gali įsigyti alkoholio, kosmetikos, kvepalų bei tabako gaminių pigiau.

Apsipirkinėti Tenerifėje vienas malonumas: gausu juvelyrikos bei drabužių parduotuvių, turgaviečių, amatininkų dirbtuvių, siūlančių vienetinius dirbinius. Kitas privalumas – gaminių kokybė. Švieži sūriai, vynas, ką tik išspaustas alyvuogių aliejus, medus – produktai, privalantys rasti vietą Jūsų lagamine. Pasižvalgykime po Tenerifės salą daugiau: kokiems suvenyrams, pirkiniams paliksime vietos skrendant namo?

Ragaujame vietinius gėrimus: nuo alaus iki bananų likerio

Tenerifėje, kaip ir priklauso Ispaniškai šaliai, vynas bei sangrija užima svarbią vietą gėrimų pasirinkime. Saloje išskiriamos net penkios derlingos vietovės, kuriose pamatysite plačius vynuogienojų laukus ir tuo pačiu, tai vienintelė Kanarų sala, kurioje daugiau nei viena vyno rūšis sertifikuojama raidėmis D.O (denominacion de origen), o tai – svarus rodiklis vyno kokybei. Apsilankykite “Suertes del Marques” ar “Bodegas Monje” šeimų vyninėse šiaurinėje salos dalyje. Išgirsite apie vyno gaminimą iš pirmų lūpų, paragausite, o gal ir įsigysite puikaus vyno.

Be vyno Tenerifės sala tarp kitų Kanarų salų pirmauja ir alaus gamyboje. Alus “Dorada” gaminamas tik šioje saloje ir vargu ar kur kitur pasaulyje turėsite galimybę jo paragauti, nebent pamatysite vienoje kitoje kavinėje gretimose Kanarų salose, tad tai gali tapti visai puikiomis lauktuvėmis alaus mėgėjams. Be to, juk pirkti Tenerifėje alkoholį sąlyginai nebrangu, tad ragaujame ir mėgaujamės!

Atvykus į Tenerifę stebina nusidriekusios bananų plantacijos, iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad daugiau niekas čia neauga, tik bananai. Karšta oro temperatūra, vyraujanti saloje ištisus metus, puikiai padeda derėti šiai kultūrai, tad vietiniai gyventojai sugalvojo originalų būdą, kaip panaudoti bananus ir gėrimų gamyboje. Paragaukite intensyvaus, saldaus skonio bananų likerio, gaminamo pagal senąsias kanarų senolių tradicijas.

Nealkoholinis, bet labai gaivus, naudingas ir skanus yra vietinis gėrimas iš alavijo. Alavijas Tenerifėje plačiai paplitęs ir auga laukinėje gamtoje. Teigiama, kad šis gėrimas turi sveikatinimo savybių.

Nusipirkite Tenerifėje Mojo padažo

Tipinis Kanarų patiekalas – tai išvirtos bulvės su lupena, patiektos su Mojo padažu. Mojo padažas ruošiamas dvejopai ir išsiskiria savo spalvine gama. Jis būną ryškiai žalias arba raudonas bei pasižymintis aštriu skoniu, tad ragaukite atsargiai. Aitriųjų paprikų šiame padaže tikrai netrūksta. Beje, kiekvienas restoranas turi savo unikalų receptą, tad nepraleiskite progos išbandyti šio padažo ir prie kitų patiekalų. Parduotuvėse galima įsigyti jau paruošto ir gražiai supakuoto Mojo padažo, tad tai gali tapti puikia dovana jūsų draugams iš šios šalies. Parvežkite Kanarų skonio ir į Lietuvą ir supažindinkite artimuosius su vietine Tenerifės virtuve.

Papuošalai: Peridoto (Olivino) brangakmeniai bei lavos akmenukai

Tenerifėje randamas ir iš vulkaninės uolienos išgaunamas pusbrangis akmuo – peridotas. Praeinant pro juvelyrines parduotuves, akys užkliūva už žaliai žėrinčių papuošalų. Šiuos papuošalus pirkti Tenerifėje nebrangu, be to juvelyrinėse su vietiniais visada galite derėtis. Dauguma vietinių amatininkų siūlo ir originalius papuošalus iš lavos akmenukų. Prekiaujama ir Tenerifės vandenyse randamais perlais, tik būkite atidus, kad įsigytumėte tikrus perlus. Pastaruoju metu su vis didesne turistų gausa, šalyje padažnėjo ir apgavysčių, tad prašykite sertifikatų ir kitų pagrindžiančių dokumentų apie perlų autentiškumą. Pandoros papuošalų mėgėjai, taip pat liks maloniai nustebinti – dėl taikomų mažesnių mokesčių šalyje, šiuos papuošalus galima nusipirkti bent 10 – 15 eurų pigiau, nei kitose Europos šalyse.

Bananų sėklos

Norite prisiminti savo keliones po šiltus kraštus dar ilgai ar nustebinti draugus originaliomis lauktuvėmis? Parsivežkite banano sėklų, gal vaisių medeliui ir nepavyks suformuoti, nes namuose gali būti sudėtinga palaikyti tropikų klimatą, bet stambūs, vešlūs žali lapai papuoš jūsų namus ir primins apie kelionę.

Apsipirkimas turguose

Tenerifėje turgūs vyksta tiek savaitgaliais, tiek šiokiadieniais, tad ieškantiems vietinės produkcijos, ar šiaip norintiems paganyti akis, siūlome nors vieną dieną skirti pasivaikščiojimui po juos. Pietinėje salos dalyje – Costa Adeje miestelyje, turgus organizuojamas ketvirtadieniais bei šeštadieniais, o Los Cristianos miestelyje prasideda sekmadieniais. Vakarinius apsipirkimus mėgstantiems, patiks turgus Los Abrigos miestelyje. Jis organizuojamas antradienio vakarais. Šis turgus mažesnis lyginant su kitais, bet jei ieškote juvelyrikos, suvenyrų bei drabužių, rasite kur pasižvalgyti. Santa Cruz miestelyje nuolat veikia afrikietiškas turgus. Čia prekiaujama šviežiais vaisiais, daržovėmis, žuvimi ir jūros gėrybėmis. Atvykite anksčiau, kad įsigytumėte produkciją dar prieš pradedant plieksti karštai saulei.

Atsiskaitymas

Pagrindinė valiuta šalyje – euras. Tenerifėje skatinamas atsiskaitymas be grynųjų, tad beveik už viską galėsite mokėti kreditine ar debetine kortele. Nuo mašinos, būsto nuomos, atsiskaitymo kavinėse iki smulkiausių suvenyrų. Visgi, smulkiems pirkiniams turgavietėse bei arbatpinigiams verta turėti šiek tiek smulkių pinigų.

Norite sužinoti daugiau, o gal reikia patarimo įsigyjant kelionę? Kreipkitės į Baltic Tours ekspertus!
Baltic Tours
Emocijos, profesionalumas ir dalijimasis kelionių džiaugsmu – tai, kas daro mus išskirtiniais. Baltic Tours kelionių agentūra – daugiau nei kelionės įsigijimo vieta ar paslaugos. Tai patirties mainai, atspindintys inovatyvius kelionių organizavimo ypatumus. Baltic Tours kelionių ekspertai it gerų atostogų riteriai, šiuose unikaliuose kelionių įrašuose pasakojantys ne tik istorijas iš savo patirties, bet gvildenantys keliautojų istorijas ir paslaptis, kuriomis gaubiasi kiekviena kryptis.